Aktualności

Depesza kulturalna

Depesza kulturalna

Depesza kulturalna

11.08.2020 r.

W dzisiejszej depeszy kulturalnej poznamy dzięki Muzeum Miasta Gdyni tajemnice niemodernistycznej kamienicy W. Budyna z ul. Świętojańskiej 9, sprawdzimy jak z realizacją filmów radzą sobie dzieci na Wakacjach Filmowych Gdyńskiego Centrum Filmowego i zajrzymy do garderoby Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza.

Z bliska: Z lwowskim szykiem - krótko o kamienicy W. Budyna
Z bliska: Z lwowskim szykiem - krótko o kamienicy W. Budyna
Muzeum Miasta Gdyni przedstawia kolejny odcinek z cyklu "Z bliska". Tym razem twórcy biorą na warsztat ulicę Świętojańską oraz niepozorną kamienicę pod numerem 9, która skrywa niejedną tajemnicę. „Białe miasto”, „modernistyczna Gdynia”, „szybkie miasto Gdynia”, „nowoczesna architektura”… To tylko niektóre z określeń, których używano wobec architektury modernistycznej Gdyni. Warto się jednak zastanowić w jakim stylu budowano Śródmieście, jeśli nie w modernistycznym.
Historię wyjątkowej kamienicy przedstawia Patrycja Wójcik z MMG.
Premiera: wtorek, 11 sierpnia, godz. 18.00.
Z bliska - kamienica Budyna

„Przyjaciółki” - krótkometrażowa fabuła
„Przyjaciółki” - krótkometrażowa fabuła
Gdyńskie Centrum Filmowe przedstawia „Przyjaciółki” - wielkie emocje, wciągająca intryga i pozytywne przesłanie. To krótkometrażowa fabuła, którą wymyśliły, zagrały i sfilmowały dzieci pod kierunkiem Sławomira Witka, uczestniczące w półkoloniach Wakacje Filmowe w GCF.
Przyjaciółki - krótkometrażowa fabuła

Garderoba – Kulisy Teatru
Garderoba - Kulisy Teatru
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza
przedstawia na zakończenie sezonu artystycznego pierwszy film z cyklu "Kulisy Teatru" realizowany w ramach projektu "Kilka minut teatru dziennie (prawie) codziennie". Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda podróż aktora z garderoby na scenę, zajrzyjcie za kulisy Teatru Miejskiego z Moniką Babicką.
Garderoba – Kulisy Teatru