Kultura

Depesza kulturalna

Wybrane wydarzenia kulturalne, źródło: materiały organizatorów

Wybrane wydarzenia kulturalne, źródło: materiały organizatorów

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń kulturalnych od gdyńskich instytucji kultury – bezpłatnych i dostępnych dla każdego: dzieci, dorosłych i seniorów.


Warsztaty fotograficzne

Warsztaty fotograficzne


Przystań Chylońska 237 zaprasza na cykl warsztatów fotograficznych dla początkujących. Zajęcia skierowane są dla młodzieży i dorosłych.

Interesujesz się fotografią, ale nie do końca wiesz, jak robić dobre zdjęcia? Interesuje Cię, jak ustawić odpowiednie oświetlenie, czym jest kompozycja, jak dobrze wykadrować fotografię? Te zajęcia są dla Ciebie!

Obowiązują zapisy i limit uczestników: chylonska237@lis.gdynia.pl.

Na zajęcia należy przyjść z własnym aparatem fotograficznym. Zgłaszając chęć udziału zapisujemy uczestników na cały cykl zajęć.

Warsztaty realizowane przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.

Poniedziałek, 20 marca, godz. 16:30

Przystań Chylońska 237, ul. Chylońska 237


Warsztaty improwizacji teatralnej dla dzieci

Warsztaty improwizacji teatralnej dla dzieci


Biblioteka Pogórze zaprasza dzieci od 7 roku życia na warsztaty improwizacji teatralno-kabaretowej. Improwizacja to technika pracy na scenie, ale w głównej mierze to niesamowita zabawa, sposób na rozwijanie umiejętności radzenia sobie ze stresem, tremą, wstydem przed wystąpieniami publicznymi. Improwizacja to rozwój kreatywności, refleksu, riposty, słuchania, a więc całej masy umiejętności, które przydają się na co dzień. Jeżeli chcesz dać upust swojej wyobraźni, sprawdzić swoje umiejętności sceniczne to zapraszamy Cię serdecznie. Jeżeli chcesz poznać gry improwizowane, które są prezentowane w telewizji przez artystów kabaretowych - koniecznie wpadnij.

Zajęcia poprowadzi Małgorzata Tremiszewska, aktorka, pedagożka, która od 20 lat zajmuje się teatrem. Była członkinią jednej z pierwszych grup improwizacyjnych w Polsce „W Gorącej Wodzie Kompani", oraz grupy „Peleton". Obecnie współtworzy grupę improwizacyjną „3 Mamy" oraz „Bez Wyjścia".

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne: +48 58 622 44 43 lub mailowo: filianr4@bibliotekagdynia.pl.

Spotkanie finansowane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego „Teatrzyki i warsztaty zapewniające twórczy rozwój dziecka w bibliotece Pogórze”

Poniedziałek, 20 marca, godz. 16:30-17:30

Biblioteka Pogórze, ul. Porębskiego 21


Czytanie na dywanie

Czytanie na dywanie


Biblioteka Wzgórze zaprasza najmłodszych czytelników w podróż po świecie literatury. Razem z Panem Sową odwiedzimy krainy pełne magicznych stworzeń i niesamowitych przygód.

Zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat. Obowiązują zapisy pod adresem: filianr10@bibliotekagdynia.pl.

Poniedziałek, 20 marca, godz. 16:30

Biblioteka Wzgórze, ul. Biskupa Dominika 3


Zajęcia teatralne dla dzieci

Zajęcia teatralne dla dzieci


Przystań Chabrowa 43 zapraszam na zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 7-13 lat, które poprowadzi magister sztuki z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym Inessa Lerner z Centrum Rozwoju Osobowości Artystycznej „Modern”. Warsztaty obejmują podstawowe zadania aktorskie, budowanie postaci scenicznej oraz interpretację tekstu pod kątem inscenizacji. Zajęcia kończy przedstawienie teatralne.

Wydarzenie zostało sfinansowane przy wsparciu UNICEF.

Poniedziałek, 20 marca, godz. 16:30-18:30

Przystań Chabrowa 43, ul. Chabrowa 43


13 miesięcy na rowerze - spotkanie z podróżniczką Olą Mae

13 miesięcy na rowerze - spotkanie z podróżniczką Olą Mae


Biblioteki Wiedzy zaprasza na pełne pasji spotkanie o podróżowaniu i o tym, kogo z takich dalekich wojaży można ze sobą przywieźć.

Wyruszyła w podróż w środku pandemii, żeby w ciągu 13 miesięcy odwiedzić 12 europejskich krajów. Oczarował ją każdy z nich, ale to z południa Włoch przywiozła najcenniejszą pamiątkę swojej rowerowej wyprawy - kota Fryderyka. Z długiej listy błędów, o których nie mówią poważni podróżnicy, Ola bezwstydnie przyznaje się do popełnienia ich wszystkich. Podróżniczka z przypadku, rowerzystka z pasji, kociara z wyboru (oczywiście Fryderyka) - jej wzruszająca i pełna humoru historia wydaje się dziwnie znajoma.

Ola Mae to artystka z wieloma pasjami, która w środku pandemii zamieniła prestiżową pracę w Londynie na pełny etat na rowerze. Jest laureatką Nagrody Dziennikarzy i Publiczności na festiwalu Kolosy w Gdyni oraz statuetki poznańskiego festiwalu podróżniczego Śladami Marzeń.

Wydarzenie finansowane w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego „Spotkania podróżnicze i spacery po dzielnicy oraz warsztaty dla dzieci w Bibliotece Wiedzy”.

Poniedziałek, 20 marca, godz. 17:00

Biblioteka Wiedzy, ul. Świętojańska 141


Cooking with Palwasha

Cooking with Palwasha


Przystań Opata Hackiego 33 zaprasza na wyjątkowe warsztaty kulinarne. Poznaj kuchnię afgańską z Palwashą, a przy okazji poćwicz język angielski.

- Nazywam się Palwasha Alekozai. Urodziłam się w Kabulu, stolicy Afganistanu. Jestem absolwentką literatury i nauczycielką języka angielskiego. Niestety, moją ojczyznę, Afganistan, 15 sierpnia 2021 r opanowali fundamentaliści religijni. Z powodu powiązań mojego męża z organizacjami międzynarodowymi, w tym polskimi, pod rządami talibów życie naszej rodziny było zagrożone, zostaliśmy ewakuowani przez polskich żołnierzy i osiedliliśmy się w Gdyni. Gotowanie i jogging to moje hobby, a uczenie w szkole jest moją ukochaną pracą. Region, z którego pochodzę jest znany ze świetnej kuchni i najlepszych kucharzy w Afganistanie. Przyjmowanie rodziny i przyjaciół obiadem i gotowanie dla nich 1-2 razy w tygodniu to nasza tradycja i zawsze sprawiało mi to przyjemność. Mam nadzieję, że spodoba się Wam gotowanie ze mną, a afgańskie jedzenie i kultura przypadną Wam do gustu – mówi prowadząca warsztaty.

Liczba miejsc ograniczona, zapisy w Przystani, telefonicznie 58 727 39 31 lub mailowo opata33@lis.gdynia.pl. Wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć są na miejscu, zabierz tylko pozytywne nastawienie i wpadaj!

Poniedziałek, 20 marca, godz. 17:00-20:00

Dom Sąsiedzki w Przystani Opata Hackiego 33, ul. Opata Hackiego 33


Mama Moves

Mama Moves


Zima to czas w którym szczególnie mało się ruszamy, dlatego warto wkroczyć w wiosnę tanecznym krokiem, wnoszącym trochę dobrej energii, mocy i tlenu w nasze życie.

Przystań Śmidowicza 49 zaprasza na cykliczne, wielowymiarowe zajęcia Mama Moves przeznaczone dla kobiet w każdym wieku. W ich trakcie będziemy zgłębiać takie tematy jak świadomość ciała, harmonia ciała i umysłu, własny potencjał autoekspresji, transformująca moc tańca, wielokulturowe tańce w kręgu oraz elementy teatru ruchu. Poznamy również techniki relaksacji oraz popraktykujemy gimnastykę z elementami strechingu i jogi.

Zajęcia są otwarte, odbywają się na Sali Fitness (maty dostępne na miejscu). Do zatańczenia!

Wydarzenie sfinansowane przy wsparciu UNICEF.

Poniedziałek, 20 marca, godz. 17:30

Przystań Śmidowicza 49, ul. Śmidowicza 49


Światowy Dzień Poezji w Bibliotece Gdynia

Światowy Dzień Poezji w Bibliotece Gdynia


21 marca obchodzić będziemy Światowy Dzień Poezji - święto ustanowione w roku 1999 przez UNESCO. Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Choć główne uroczystości zawsze odbywają się w Paryżu, w tym roku planujemy również hucznie celebrować w gdyńskiej Bibliotece Śródmieście!

KRZYWO WYSZŁO. Wystawa kolaży analogowych.
Wystawa ręcznie wycinanych i klejonych kolaży analogowych, tworzonych przy wykorzystaniu starych magazynów i książek. Wizja chaosu i jedności w wykonaniu Krzywo Wyszło.

Wtorek, 21 marca, od godz. 11:00

POLOWANIE NA POEZJĘ. Mobilny bookcrossing i punkty z upominkami.
Weźcie udział w zabawie, w której nagrodami będą darmowe tomiki poezji. Popularny Biblio-rower wyjedzie w miasto i będzie przemieszczał się po najpopularniejszych miejscach w Gdyni ze skrzynią pełną dzieł poetyckich. W ramach mobilnego bookcrossingu każdy z Was, komu uda się namierzyć rower, będzie mógł przygarnąć wybrane tomiki całkowicie za darmo! W Biblio-rowerze znajdziecie zarówno klasykę, jak i zupełnie nowe wydawnictwa oraz twórczość lokalnych poetów!
Oprócz tego w naszych mediach społecznościowych przekażemy Wam namiary na wybrane punkty w mieście, w których będziecie mogli otrzymać poetyckie niespodzianki.

Wtorek, 21 marca, od godz. 11:00 do wyczerpania zapasów

DLACZEGO NIE CZYTAMY POEZJI? Rozmowa Hanny Łozowskiej z Tatev Chakhian.
Hanna Łozowska, autorka i badaczka literatury niefikcjonalnej, przeprowadzi rozmowę z ormiańską poetką, tłumaczką, publicystką i artystką wizualną mieszkającą w Polsce, Tatev Chakhian. Wspólnie postarają się odpowiedzieć na ważne pytania: Dlaczego nie czytamy poezji? Jak mogłaby nam pomóc przejść przez współczesne, trudne dla nas czasy? Czy trzeba mieć specjalne kompetencje, aby rozumieć wiersze?
Spotkanie odbędzie się w języku angielskim z udziałem tłumacza.

Wtorek, 21 marca, godz. 17:30

SLAM POETYCKI prowadzony przez Wojciecha Borosa.
Slam jest konkursem poetyckim, opartym na pojedynkach na wiersze, w którym jury jest publiczność. To ona decyduje, który poeta lub poetka przechodzi dalej. Całość jest rozgrywana systemem pucharowym, a więc w efekcie konkurs wygrywa jedna osoba. Publiczność głosuje na poszczególne teksty, używając do tego kartek w dwóch kolorach.
Aby wziąć udział w slamie, należy przygotować przynajmniej pięć wierszy: niepublikowanych drukiem oraz nienagradzanych w innych konkursach. Na prezentację wiersza w danej rundzie przeznaczone są maksymalnie trzy minuty. Konkurs poprowadzi znany gdański poeta Wojciech Boros.
Główna nagroda w slamie wynosi 500 zł. W slamie mogą wziąć udział osoby od 16 roku życia.

Zapisy: w Bibliotece Śródmieście, 21 marca, przed Slamem.

Wtorek, 21 marca, godz. 19:00


Regulaminy oraz szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: www.bibliotekagdynia.pl.

Biblioteka Śródmieście, ul. Władysława IV 7-15


Witamy wiosnę w Bibliotece Chylonia

Witamy wiosnę w Bibliotece Chylonia


21 marca w pierwszy dzień wiosny Biblioteka Chylonia zaprasza dzieci na warsztaty literacko-plastyczne, podczas których uczestnicy wysłuchają wiosennych opowieści oraz wykonają wiosenne kwiatki hiacynta, oraz tulipana w doniczce.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy drogą telefoniczną: 58 623-00-11 lub mailową: filianr12@bibliotekagdynia.pl.

Wtorek, 21 marca, godz. 16:45

Biblioteka Chylonia, ul. Opata Hackiego 33


Quilling – warsztaty rękodzieła

Quilling – warsztaty rękodzieła


Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki wywodząca się z jubilerskiej techniki filigranu, stąd nazywana papierowym filigranem. Służy do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

Pani Halina – prowadząca poświęcone tej technice warsztaty rękodzieła w Małym Kacku – pokaże nam jak niesamowite rzeczy można osiągnąć przy pomocy tej techniki.

Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu: 722 217 510 oraz mailem: lowicka51@lis.gdynia.pl.

Wtorek, 21 marca, godz. 17:00

Przystań Łowicka 51, ul. Łowicka 51


Warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci 6+

Warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci 6+


Przystań Chylońska 237 zapraszamy na kreatywnо-sensoryczne zajęcia — warsztaty plastyczne dla dzieci powyżej 6 roku życia (wraz z opiekunami).

Będziecie mieli okazję do twórczej zabawy różnorodnymi materiałami i technikami arteterapii ukierunkowanymi na wszechstronny rozwój młodych uczestników. Warsztaty z elementami ciastoterapii, zdobycia umiejętności z quillingu, „pachnące” malowanie ekologicznymi farbami, tworzenie zabawek, biżuterii, różnorodnych dekoracji na święta — a to tylko część twórczych planów na tegoroczną wiosnę w Przystani Chylońska 237!

Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek w Przystani Chylońska 237 od 18.00 do 19.30.

Nasza prowadząca pochodzi z Ukrainy, dlatego wiodącymi językami w trakcie zajęć będą ukraiński oraz rosyjski. Prowadząca świetnie rozumie także język polski. Nie wykluczamy jednak nikogo i zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na pochodzenie. Mamy bowiem nadzieję, że nasza kreatywność będzie świetną okazją do sąsiedzkiej integracji!

Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.

Wtorek, 21 marca, godz. 18:00

Przystań Chylońska 237, ul. Chylońska 237


Jam Session w Blues Club Gdynia

Jam Session w Blues Club Gdynia


Blues Jam Session - najstarsze Jam Session w Trójmieście. Gramy dla od 2002 roku. Grasz? Śpiewasz? Zapraszamy na scenę.

Wtorek, 21 marca, godz. 20:00


Żywe Środy 2023 - Jam Session #056 Vocalist Jam.

Skład Główny:

 • wokaliści: Stefan Biedronka, Adrian Cherubin Hebel, glennSKii Meyer
 • Instrumentaliści: bębny: TBA, bas: TBA, gitara1: OPEN/FREE, gitara2: OPEN/FREE (lub bez), klaw: OPEN/FREE
 • plus guests, residents, & friends

Środa, 23 marca, godz. 20:00

Blues Club Gdynia, ul. Portowa 9


Gordonki – umuzykalnianie wg. Edwina E. Gordona

Gordonki – umuzykalnianie wg. Edwina E. Gordona


Biblioteka Pogórze zaprasza rodziców z dziećmi do 2 roku życia do wspólnej zabawy. Otworzymy się na świat muzyki wg. Edwina E. Gordona - muzyka, teoretyka i psychologa muzyki. Będziemy wspólnie dla dzieci i z dziećmi śpiewać śpiewanki i rytmiczanki, w różnych skalach, metrach i rytmach. Dzięki prostym sylabom pa, ba, itp. staną się im szczególnie bliskie. W ciszy, która jest niezbędnym elementem, damy naszym dzieciom także możliwość otwartej, twórczej wypowiedzi jaką jest ich własna improwizacja. Stworzymy piękną możliwość pogłębienia więzi z pociechami. „Dowodem życia jest ruch", damy więc sobie szansę swobodnego ruchu oraz jego koordynacji z oddechem i śpiewem. W roli głównej nasz najważniejszy instrument: ciało i żywy głos.

Zajęcia poprowadzi Milena Ciesielska propagatorka i praktyczka teorii nauczania muzyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, na wydziale wokalno-aktorskim, pedagożka i instruktorka gordonowska.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne: +48 58 622 44 43 lub mailowo: filianr4@bibliotekagdynia.pl.

Spotkanie finansowane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego „Teatrzyki i warsztaty zapewniające twórczy rozwój dziecka w bibliotece Pogórze”.

Środa, 22 marca, godz. 11:00-12:00

Biblioteka Pogórze, ul. Porębskiego 21


Zajęcia kreatywne dla dzieci 

Zajęcia kreatywne dla dzieci 


Przystań Chabrowa 43 zaprasza na zajęcia kreatywno-plastyczne dla dzieci w wieku 7-13 lat, które poprowadzi magister sztuki z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym Inessa Lerner z Centrum Rozwoju Osobowości Artystycznej „Modern”. Warsztaty mają na celu rozbudzić wyobraźnię, rozwinąć zdolności manualne dziecka a także wprowadzić je w świat szeroko pojętej sztuki. Zajęcia kończy wystawa prac uczestników.

Wydarzenie zostało sfinansowane przy wsparciu UNICEF.

Środa, 22 marca, godz. 16:30-18:30

Przystań Chabrowa 43, ul. Chabrowa 43


Hip - hop dla młodzieży

Hip - hop dla młodzieży


Chcesz nauczyć się jak poruszać swoje ciało? Wyzwól swoją energię podczas zajęć hip - hop dla młodzieży w środy o 17:00. Nie zabraknie freestylu, poznawania techniki tańca i pozytywnej energii. Warsztaty poprowadzi Justyna Tocka. Na scenie tanecznej działa od 2010 roku, czynnie biorąc udział w warsztatach i lokalnych zajęciach pod okiem trenerów takich jak Łukasz Brojakowski, Aleksandra Magnus czy też Karina Kącka. Jest członkiem gdańskiej ekipy SÓL, która w przeciągu 2 lat zaznaczyła swoją obecność na scenie tanecznej licznymi osiągnięciami, kreowaniem projektów i organizacją wydarzeń wspierających rozwój tancerzy. Na co dzień jest instruktorką tańca hip-hop w studiu tańca w Gdańsku, a od lutego działa także w Przystani Opata Hackiego 33

Zabierz ze sobą wygodny strój i obuwie sportowe na zmianę.

Osoby w wieku do lat 18 muszą posiadać zgodę rodzica (do podpisania w Domu Sąsiedzkim).

Wydarzenie przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.

Środa, 22 marca, godz. 17:00-18:00

Przystań Opata Hackiego 33, ul. Opata Hackiego 33


ABC Makramy

ABC Makramy


Jeżeli chcecie nauczyć się podstawowych węzłów makramy i ich zastosowania w życiu codziennym, zapraszamy do Przystani. Pochylimy się nad techniką wiązania ozdobnych supełków. Nie potrzebujemy tu igieł, szydełek czy drutów, wystarczą nam nasze zdolne ręce.

Garść ciekawych faktów:

 • korzenie makramy sięgają starożytnej Asyrii i Babilonii. W tamtych czasach stosowano ją do wykańczania ręcznie tkanych szat dostojników. Do Europy ta sztuka przybyła około XIV w.
 • ogromny wpływ na rosnącą popularność makramy mieli marynarze. Wykorzystywali węzły w swojej codziennej pracy (mocowanie żagli lub ładunku), a podczas długich rejsów wyplatali supełkowe ozdoby (hamaki, paski, torby), które później wymieniali lub sprzedawali po zejściu na suchy ląd.

Wydarzenie sfinansowane przy wsparciu UNICEF.

Środa, 22 marca, godz. 17:00-19:00

Przystań Śmidowicza 49, ul. Śmidowicza 49


Warsztaty śpiewu / співочі майстерні

Warsztaty śpiewu / співочі майстерні


Spotkajmy się na warsztatach śpiewu. Czujesz, że śpiew to Twoja pasja, a może zawsze chciałaś/chciałeś spróbować, ale nie było takiej możliwości? Nasze spotkania będą odbywać się w każdą drugą i czwartą środę miesiąca, aż do czerwca o g. 18 do 19. Nie musisz mieć doświadczenia.

Wiek uczestników to min. 16 lat. Zapraszamy do zapisów: wiczlinska50a@lis.gdynia.pl.

Spotkania są realizowane w ramach projektu Pomorskie z Ukrainą.

Зустрінемось на майстерні співу. Ви відчуваєте, що спів – це ваша пристрасть, чи, можливо, ви завжди хотіли спробувати, але не було такої можливості? Наші зустрічі відбуватимуться кожну 2 та 4 середу місяця до червня о 18.00-19.00 Досвід не потрібен.
Вік учасників мін. 16 років. Запрошуємо вас зареєструватися wiczlinska50a@lis.gdynia.pl.

Środa, 22 marca, godz. 18:00

Przystań Wiczlińska 50A, ul. Wiczlińska 50A


Szydełkowe przytulanki

Szydełkowe przytulanki


Biblioteka Chylonia Centrum zaprasza na kolejną edycję warsztatów „Szydełkowe Przytulanki”, na których nauczymy się, w jaki sposób tworzyć własne maskotki dzięki japońskiej sztuce szydełkowania amigurumi.

Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: tel. 58 623 39 71, email: filianr18@bibliotekagdynia.pl.

Czwartek, 23 marca, godz. 16:30-17:30

Biblioteka Chylonia Centrum, ul. Kartuska 20B


Rytmika

Rytmika


Biblioteka Oksywie zaprasza na zajęcia integracyjne rytmiczno-muzyczne dzieci od 3 do 6 lat wraz z opiekunami. Zajęcia rytmiczne, ruchowe i wokalne mające na celu rozwijanie koordynacji najmłodszych. Wpływają bezpośrednio na takie sfery rozwoju jak motoryka, wzrok, słuch, aparat mowy, koncentracja i uwaga.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: filianr13@bibliotekagdynia.pl.

Czwartek, 23 marca, godz. 16:30-17:30

Biblioteka Oksywie, ul. Podchorążych 10A


Złota Kaczka - teatrzyk dla dzieci

Złota Kaczka - teatrzyk dla dzieci


Biblioteka Obłuże zaprasza rodziców z dziećmi na przedstawienie teatralne pt. „Złota Kaczka". Jest to jedna z mniej znanych legend warszawskich. W podziemiach pałacu Ostrogskich na Tamce pływa zaklęta w złotą kaczkę księżniczka. Każdemu, kto do niej przyjdzie, obiecuje spełnić życzenie o bogactwie, ale śmiałek musi wykonać jedno zadanie... Czy warto za wszelką cenę dążyć do bogactwa i zaszczytów? Przecież nie wszystko można kupić! Większą wartość ma to, co trudniej przychodzi i zdobyte jest dużym wysiłkiem. Spektakl uczy wrażliwości na potrzeby innych.

Dzieci poniżej siódmego roku życia zapraszamy pod opieką rodziców. Obowiązują zapisy, e-mail: filianr1@bibliotekagdynia.pl, tel.: 58 625 08 16.

Przedstawienie sfinansowane z Budżetu Miasta Gdyni w ramach środków Budżetu Obywatelskiego „Spotkania kulturalno-edukacyjne w Bibliotece na Obłużu - 2022 r."

Czwartek, 23 marca, godz. 16:30

Biblioteka Obłuże, ul. Boisko 6


Korean Club - warsztaty językowe i kulturalne dla miłośników Hallyu

Korean Club - warsztaty językowe i kulturalne dla miłośników Hallyu


Biblioteka z Pasją zaprasza na koreańskie warsztaty.

- Hejka! Nazywam się Elmas i jestem wolontariuszką w Bibliotece z Pasją.Zapraszam na warsztaty „Korean Club"! Będziemy uczyć się podstaw języka koreańskiego, alfabetu i podstawowych zwrotów. Oczywiście nie zabraknie rozmów o koreańskim jedzonku, kulturze, K-popie i dramach!

Czwartek, 23 marca, godz. 17:00-18:00

Biblioteka z Pasją, al. Zwycięstwa 96/98


Nirvana i kraciaste koszule - dyskusja o muzyce Grunge

Nirvana i kraciaste koszule - dyskusja o muzyce Grunge


Biblioteka Śródmieście zaprasza na wspólne pogaduchy w niezobowiązującej atmosferze. Nirvana, Pearl Jam, Alice In Chains oraz scena undergroundowa... w kolejnej odsłonie cyklicznej dyskusji porozmawiamy o naszych ulubionych płytach z nurtu Grunge.

Spotkanie poprowadzą:

 • Michał Spryszak. Jako dziennikarz muzyczny współpracował z magazynami Blackastrial i Violence Online, lider zespołu Ropień;
 • Krzysztof Regliński, pasjonat szeroko pojętej alternatywy muzycznej, metalu i jazzu, udzielający się w zespołach: Zaczekam aż poczekasz; Koniec.

Czwartek, 23 marca, godz. 17:00

Biblioteka Śródmieście, ul. Władysława IV 7-15


Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne


Przystań Chylońska 237 zaprasza na sąsiedzką inicjatywę zajęć plastycznych dla każdego.
W trakcie warsztatów staramy się w prosty sposób stworzyć coś interesującego z materiałów, które wszyscy mamy pod ręką.

Dotychczas udało nam się wykonać: artystyczne kalendarze, kocie postaci z gliny, wspólny kolaż na urodziny Gdyni, kartki świąteczne, wianki jesienne i zimowe oraz figurki z wosku.

Wstęp wolny, zapewniamy materiały.

Warsztaty realizowane przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF

Piątek, 24 marca, godz. 11:00-12:00

Przystań Chylońska 237, ul. Chylońska 237

 • ikonaOpublikowano: 20.03.2023 14:44
 • ikona

  Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 20.03.2023 15:13
 • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona