Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Aktualności

Gdyńska kultura połączyła siły!

Kultura Łączy Siły - kino, literatura, warsztaty, wykłady, muzyka online.

Kultura Łączy Siły - kino, literatura, warsztaty, wykłady, muzyka online.

29.06.2020 r.

Gdyński cykl Kultura Łączy Siły powróci w nowej odsłonie po wakacjach! Dotychczas w ramach projektu zaprezentowanych zostało 18 filmowych pokazów, 24 koncerty, 50 warsztatów, 25 wykładów, 8 wystaw online i 20 literackich wideo. Łącznie ponad 120 materiałów dotyczących kina, sztuki, literatury i muzyki! Wszystko w formie transmisji online, bez wychodzenia z domu.  

Akcja „Kultura łączy siły” ruszyła w połowie marca, czyli na samym początku epidemii w Polsce. W projekcie biorą udział wszystkie ważne gdyńskie podmioty sektora kultury, m.in. Teatr Gdynia Główna, Gdyńska Szkoła Filmowa, Muzeum Emigracji, Biblioteka Gdynia, Traffic Design czy klub Desdemona – jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc koncertowych w Gdyni.

Gdyński Wydział Kultury we współpracy z lokalnymi instytucjami przygotował wyjątkową ofertę kulturalną dostępną online. W ramach projektu „Kultura łączy siły” zostało dotychczas opublikowanych ponad 120 materiałów, wśród których znalazły się pełnometrażowe filmy, koncerty, spotkania z literaturą, warsztaty, czy zwiedzanie wystaw. Są to zarówno nowe nagrania, zrealizowane na potrzeby inicjatywy, jak i archiwalne zapisy wydarzeń kulturalnych. Materiały prezentowane były codziennie od godziny 18.00, na kanałach YouTube i fanpage'u Gdynia Kulturalna, z podziałem na bloki tematyczne. 

Kolejne propozycje - po wakacjach!

Dziękujemy, że w tym okresie byliście z nami oraz aktywnie uczestniczyliście w projekcie! Zachęcamy do dalszego odkrywania gdyńskiej kultury online oraz na żywo. Zapraszamy do gdyńskich bibliotek, muzeów oraz kin, które są przygotowane na bezpieczne spotkanie z widzami.

Tymczasem Gdynia Kulturalna w dalszym ciągu będzie prezentować kulturę online, choć nieco w mniejszym natężeniu, a po wakacjach powrócimy do Was z nowymi propozycjami.
  • Gdyńska Kultura połączyła siły! - Kino, literatura, warsztaty, wykłady, muzyka online. Podsumowanie projektu.