Aktualności

Gdyńskie biblioteki znów otwarte

Na zdjęciu wnętrze fili Biblioteki Gdynia. Widoczne regały z książkami, po prawej stronie miejsce do obsługi czytelników. Podłogi i elementy mebli utrzymane w drewnie. Ściany koloru białego.

fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

06.04.2021 r.

Dobre informacje dla miłośników literatury – filie Biblioteki Gdynia ponownie się otwierają. Zbiory można wypożyczać od wtorku, 6 kwietnia. Placówki działają w reżimie sanitarnym, co wiążę się m.in. z brakiem bezpośredniego dostępu do regałów. O książki należy pytać przy stanowisku wypożyczeń, można je także zamawiać telefonicznie bądź poprzez konto czytelnika.


Filie Biblioteki Gdynia były nieczynne od 29 marca. We wtorek, 6 kwietnia, placówki zostały jednak ponownie otwarte. Oznacza to, że czytelnicy znów mogą wypożyczać zbiory. We wszystkich filiach obowiązują jednak dodatkowe zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa.

Nie ma bezpośredniego dostępu do regałów – czytelnicy nie mogą samodzielnie przeglądać zbiorów, które znajdują się na bibliotecznych półkach. Aby wypożyczyć książki, najlepiej zamówić je poprzez konto czytelnicze lub skontaktować się telefonicznie z filią, gdzie są one dostępne. Zarezerwowane pozycje będzie można wygodnie odebrać w placówce. Biblioteka Gdynia zachęca również do korzystania z książkomatu, który znajduje się przy Bibliotece Śródmieście przy ul. Władysława IV 7-15.

Z kolei terminy zwrotu wypożyczonych książek przedłużono do 16 kwietnia.

Godziny otwarcia filii Biblioteki Gdynia:

  • Poniedziałek: 12:00 – 19:00 (przerwa sanitarna w godz. 15:00 – 16:00),
  • Wtorek: 12:00 – 19:00 (przerwa sanitarna w godz. 15:00 – 16:00),
  • Środa: 12:00 – 16:00 (bez przerw),
  • Czwartek: 12:00 – 19:00 (przerwa sanitarna w godz. 15:00 – 16:00),
  • Piątek: 9.00 – 16.00 (przerwa sanitarna o godz. 12.00 – 13.00).

Przed wizytą warto upewnić się, czy w danego dnia interesująca nas filia jest otwarta. Z powodu choroby bibliotekarza oraz kwarantanny całego zespołu placówki mogą być zamykane z dnia na dzień. Warto śledzić komunikaty na stronie www.bibliotekagdynia.pl lub kontaktować się telefonicznie z daną filią.

Jednocześnie apelujemy, aby wybierając się do biblioteki, zachować szczególną ostrożność: ograniczyć czas pobytu do minimum, stosować maseczki i rękawiczki ochronne oraz dezynfekować dłonie.