Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Aktualności

Graj „W Kaczych Butach”

Grupa

Grupa "W Kaczych Butach" szuka nowych talentów - otwarty casting odbędzie się 24 września // fot. facebook.com/GdynskieCentrumKultury

13.09.2018 r.

Lubisz wcielać się w inne postaci lub odgrywać scenki rodzajowe? Chcesz zostać aktorem, poćwiczyć występy przed publicznością czy zdobyć sceniczne doświadczenie? Zgłoś się na otwarty casting do amatorskiego zespołu teatralnego. Grupa „W Kaczych Butach” poszukuje nowych talentów. Członkowie zespołu, w ramach przygotowań, będą uczestniczyć w specjalnych warsztatach.
 
Grupa „W Kaczych Butach” działa od 7 lat. Tworzą ją ludzie różnych profesji, których łączy jedno - atencja wobec sceny. Zespół ma na koncie kilka spektakli. To „Miłość bliźniego”, „Umowa o arcydzieło”, „Superświetnie” oraz „Marzenia”. W zeszłym roku za spektakl „Umowa o arcydzieło” grupa otrzymała II nagrodę oraz nagrodę publiczności na Festiwalu Teatrów Amatorskich Legionowo.
 
Teraz można do nich dołączyć. Grupa szuka nowych utalentowanych osób. W poniedziałek, 24 września, organizuje otwarty casting. Odbędzie się on o godz. 18.00 w Gdyńskim Centrum Kultury (ul. Jana z Kolna 25). Każdy, kto chce spróbować swoich sił powinien ubrać się wygodnie, przygotować krótki tekst – na pamięć i przyjść na przesłuchanie. 
 
Wybrane na castingu osoby będą uczestniczyć, wraz z resztą zespołu, w ćwiczeniach aktorskich, rozwojowych i logopedycznych oraz uczyć się świadomości ciała. Każdy rok warsztatowy kończy się przygotowaniem i wystawieniem pokazu lub spektaklu. Zajęcia będą się odbywać w poniedziałkowe popołudnia w Gdyńskim Centrum Kultury.

Opiekunką i prowadzącą grupy jest Magdalena Bochan-Jachimek – aktorka, animatorka, improwizatorka, reżyserka, producentka i magister ochrony środowiska. To od niej członkowie grupy będą uczyć się warsztatu aktorskiego i gry scenicznej.