Aktualności

Jak spędzić weekend #wGdyni?

Przed nami ostatni weekend karnawału // kolaż z materiałów prasowych

Przed nami ostatni weekend karnawału // kolaż z materiałów prasowych

20.02.2020 r.

Ostatni weekend karnawału obfituje w wydarzenia kulturalne i spotkania z inspirującymi ludźmi. Dla spragnionych wiedzy, Centrum Nauki Experyment przygotowało kolejne wydarzenie z cyklu "Science Cafe". Uczestnicy poznają tajniki projektowania gier. O zdrowiu będzie można porozmawiać podczas spotkania "O ziołowych kuracjach w Domku Żeromskiego". Rada Dzielnicy Śródmieście zaprasza na pierwszy w tym roku spacer historyczny, a na osoby kochające kino i morze czeka Mini Przegląd Filmów Morskich, który odbędzie się już w poniedziałek w Muzeum Marynarki Wojennej. Warto spędzić ten weekend #wGdyni!

"My się znamy"

Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 8) zaprasza 21 lutego o godz. 12.30 na wernisaż pierwszej z cyklu wystaw „My się znamy”. To wystawa prac absolwentów ZSP z lat 2005-2019 z okazji Jubileuszu 75-lecia.
Uczestnicy: Mateusz Aftanas, Emilia Bartkowska, Zofia Błażko, Masza Chodzińska, Arkadiusz Drawc, Maria Dybek, Regina Dziki, Joanna Górny, Jola Gmur, Patryk Hardziej, Klaudia Jarecka, Martyna Jastrzębska, Jaśmina Kamińska, Natalia Karczewska, Paweł Klimkowski, Malwina Kowalewska, Aneta Kublik, Agnieszka Lewandowska, Ewa Manuszewska, Marta Papierowska, Julia Platt, Patrycja Podkościelny, Magda Pruszak, Marta Rzepińska, Michał Sęczawa, Eryk Szczepański, Krystian Szymczak, Tomasz Waloch, Laura Wasilewska, Patryk Wojciechowski, Anna Wypych-Klimkowska.
Kuratorka wystawy: Ewa Manuszewska.
Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00 i w soboty i w niedziele w godz. 11.00-16.00.

W weekend do biblioteki

W Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6) 21 lutego o godz. 17.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów „Makrama dla początkujących”. Uczestnicy zajęć nauczą się, jak pleść makramy pod okiem Pasjanitek.
Obowiązują zapisy mailowe: filianr1@bibliotekagdynia.pl lub tel. 58 625 08 16.

Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98, bud. IA) zaprasza 21 lutego o godz. 17:30 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Smażone Zielone Pomidory z Popcornem. Następnego dnia, 22 lutego o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie z Michałem Olechem „Kto Ci zepsuł komiks i dlaczego właśnie redaktor?”.

Premiera spektaklu "Trzej muszkieterowie"

22 lutego o godz. 19:00 w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza odbędzie się premiera spektaklu „Trzej muszkieterowie”. To pełne humoru, skojarzeń i aluzji do współczesności widowisko dla młodszych i starszych. Spektakl sensacyjny i komediowy, ale też dający przestrzeń do refleksji o przemijaniu.

Atos, Portos i Aramis prowadzą spokojne życie emerytów. Przestali szukać wyzwań i przygód. Zamiast „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, wolą po prostu iść „na jednego”. Wkrótce na ich drodze pojawia się D’ Artagnan. Czy ten młodzieniec, uwikłany w dworskie intrygi, obudzi w trzech muszkieterach zapomnianą energię i fantazję? Czy poderwie ich do kolejnego boju o dobre imię królowej?
Odpowiedzi szukajcie w naszej komedii awanturniczej – inspirowanej powieścią Aleksandra Dumasa, stylistyką komiksu i filmami przygodowymi.

Bilety w cenie 100 zł dostępne na www.bilety.teatrgombrowicza.art.pl oraz w kasach teatru.

Modernistyczny spacer

Rada Dzielnicy Śródmieście zaprasza 23 lutego o godz. 11.00 na pierwsze w tym roku spotkanie w ramach cyklu „Spacery i prelekcję o historii Gdyni”. „Modernizm gdyński wyeksponowany w bramach i klatkach schodowych Śródmieścia” to temat przewodni spaceru, który poprowadzi Arkadiusz Brzęczek.

Start sprzed Centrum Aktywności Rodziny przy ul. Świętojańskiej 1. Wstęp wolny.

O ziołowych kuracjach w Domku Żeromskiego

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza w niedzielę 23 lutego o godz. 15.00 na spotkanie prozdrowotne w Domku Żeromskiego.
Specjalistka ziołolecznictwa Małgorzata Ewert-Manikowska przedstawi ilustrowaną prezentację pt. „Ziołowe kuracje zwalczające pasożyty w naszym organizmie”. Wstęp wolny, wejście od ul. Zacisznej.

Science Cafe. oGrać pomysł. Czyli o tym, co potrafią gry

Podczas lutowego spotkania w ramach cyklu Science Cafe spotkamy się z Piotrem Milewskim, który opowie o projektowaniu gier i obali kilka negatywnych mitów na ich temat. 23 lutego o godzinie 16:00 porozmawiamy o wpływie gier na edukację, biznes, a nawet na nasze… zdrowie. Bo tam, gdzie zawodzą tradycyjne metody, wkraczają właśnie gry. I to nie tylko dziś, a już od ponad 500 lat!

Cena: 15 zł / 10 zł z Kartą Gdynia Senior Plus

Spotkanie podróżnicze

PTTK Klub Turystyczny Wybrzeże, Todolamancha i Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych zapraszają 23 lutego o godz. 16.00 na spotkanie z podróżnikami Lilianą Poszumską i Arkadiuszem Wójcikiem na temat „W pościgu za zorzą polarną”, które rozpocznie się w auli Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych (al. Zwycięstwa 194). Wstęp wolny.

Herbata z cynamonem

Kojące dźwięki, ciepłe światło i zapach pachnącej przyprawami herbaty - to wszystko w ramach "Zimowych koncertów kameralnych" w Szkole Muzycznej. Kolejna "Herbata z cynamonem" odbędzie się 23 lutego o godz. 17:00. Muzykę, która wprawi w stan pełnego relaksu, zagra pianista Adam Piórkowski.

W programie: Bach, Chopin, Debussy, Mozart, Satie, Scarlatti, Schumann, Zarębski
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Konsulacie Kultury, CultureBox oraz online: www.gck.interticket.pl

Mini Przegląd Filmów Morskich

Miasto Gdynia zaprasza na Mini Przegląd Filmów Morskich przygotowany w ramach projektu Legenda Morska Gdyni. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Muzeum Marynarki Wojennej. Przegląd odbędzie się w sali audiowizualnej Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) 24 lutego o godz. 18.00.

Program szczegółowy pokazów:
– w godz. 18.00-18.05 – Otwarcie przeglądu;
– w godz. 18.05-18.42 – Pokaz: „Gdynia. Moje Miasto”, 2018 r., reż Jerzy Rados;
– w godz. 18.42-18.55 – Dyskusja moderowana – prowadzenie Aleksander Gosk
– w godz. 18.55-19.15 – Pokaz filmu krótkometrażowego „Narodziny statku” (1961);, reż. Jan Łomnicki oraz etiud szkolnych „Orzeł” i „Błyskawica”;
– w godz. 19.15-19.25 – dyskusja po filmie;
– w godz. 19.25-20.05 – Pokaz filmu „Morska Dynastia”, 1969 r. realizacja: A. Czałbowski, R. Dobrzyński;
– o godz. 20.05 – dyskusja po filmie
Zakończenie przeglądu

Program na www.legendamorska.pl. Wstęp wolny.