Aktualności

Jak spędzić weekend #wGdyni

W ten weekend nie będziecie się nudzić!//collage z mat. pras.

W ten weekend nie będziecie się nudzić!//collage z mat. pras.

25.11.2021 r.

Patrząc na to, co instytucje kultury przygotowały na ten weekend, można pomyśleć, że jesteśmy nie tylko Miastem Filmu, ale też teatru. W naszym niezbyt rozległym mieście siedzibę mają 4 teatry, a to nie koniec, bo tę formę ekspresji wybrało jeszcze kilka formacji, które również wystawiają tu swoje sztuki. Nieważne, jaki werdykt zapadnie, ważne, że w ten weekend nie będziecie się nudzić!Zobacz to, co najlepsze, w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 26, 27 i 28 listopada spektakl „Mistrz i Małgorzata” Bułhakowa w reżyserii Jacka Bały.

Kultowa powieść XX wieku. Energetyzująca panorama emocji, nieoczywistych zdarzeń i metafizyki. Fascynujący świat, w którym dobro i zło współistnieją na równych warunkach, miłość zbawia świat, a każdy, nawet szatan, ma szansę na ocalenie. Historia o tym, że każdego dnia zostajemy postawieni w sytuacji bez wyjścia i każdego dnia zaczynamy od nowa szukając sensu, prawdy i wiary. Potęga wiary czyni cuda, a umysł zwodzi na manowce, wyłącz go, włącz serce!

Strona: www.teatrgombrowicza.art.pl.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF-u

Plejada gwiazd pojawi się w tym tygodniu na ekranach Gdyńskiego Centrum Filmowego. Miedzy innymi w filmie „Dom Gucci”, który ukazuje się w stulecie założenia jednego z najsłynniejszych domów mody na świecie.

W repertuarze są też „Psie pazury”, nowy film Jane Campion i „Kurier Francuski z Liberty” Wesa Andersona. Na 28 listopada zaplanowano seans z cyklu Sztuka w Centrum: „Modigliani, portret odarty z legendy”.

W repertuarze również: „Dziewczyny z Dubaju”, „Bo we mnie jest seks”, „Nędzarz i madame”, „Wszystko zostaje w rodzinie”. Z dziećmi warto wybrać się na filmy „Pszczółka Maja. Mały wielki skarb”, „Gwiazdka Klary Mu” oraz „Wilk, lew i ja”.
Szczegóły na www.gcf.org.pl.

W Klubie Filmowym

Chińskie kino neo-noir, koreański thriller polityczny i podszyta łagodnym humorem tybetańska medytacja na temat ludzkiego losu. W dniach 27-29 listopada Klub Filmowu (ul. Polska 1) zaprasza na „Tajfuny – przegląd filmów azjatyckich”.

W repertuarze: „Jezioro Dzikich Gęsi” (26 listopada o godz. 20.00), „Szpieg” (27 listopada o godz. 20.00), „Jinpa” (28 listopada o godz. 20.00).
Szczegóły: www.klubfilmowy.pl.
Bilety 12 zł; dostępne na www.interticket.pl.

Teatr Gdynia Główna zaprasza

– 27 listopada o godz. 19.00 – dwa spektakle oparte na prozie Stanisława Lema i w reż. Ewy Ignaczak jednego wieczoru.
Maska - To fascynujące odkrycie zgromadzi niemal wszystkich naukowców i dziennikarzy z każdego cywilizowanego zakątka kosmosu. Atrakcją Kongresu Futurologicznego będzie prezentacja zrekonstruowanego androida, u którego pierwszy raz w historii mogła pojawić się sztuczna inteligencja. Czy pan istnieje, Panie Johns? - Gdzie kończy się żywy człowiek, a zaczyna bezduszna maszyna? Co jest ważniejsze – prawo czy etyka? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć rozprawa sądowa przeciwko kierowcy rajdowemu Mr. Johnsowi, którego wszystkie fragmenty ciała wymieniono po wypadkach na nowoczesne protezy.
Bilety: 45/50 za dwa spektakle.

– 28 listopada o godz. 12.00 – Stacja Bajek „Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec” w reż. Ewy Ignaczak, opowiadająca burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi.
W spektaklu śledzimy podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia. Czy lektura tej Księgi rzeczywiście da im wskazówki i mądrość niezbędną do kontynuacji swoich poszukiwań?
Bilety: 30 zł.

Szczegóły: www.teatrgdyniaglowna.pl, www.facebook.com/teatrgdyniaglowna.

Konsulat Kultury zaprasza

Konsulat Kultury zaprasza:
– Od 26 do 28 listopada na 10-lecie grupy W Kaczych Butach.
Grupa założona i prowadzona przez Magdę Bochan-Jachimek jest dzisiaj najdłużej działającą w Trójmieście grupą teatralną dla dorosłych amatorów. Listopadowa odsłona obchodów to szansa na ponowne obejrzenie spektakli, które grupa przygotowała na przestrzeni ostatnich lat.
Listopadowa odsłona obchodów to szansa na ponowne obejrzenie spektakli, które grupa przygotowała na przestrzeni ostatnich lat, a więc: „Umowa o arcydzieło”, „Superświetnie” i „Stara baba. Tragedia antyczna”.
Bilety: 30 zł

Wstęp wolny.
Więcej informacji na konsulatkultury.pl

Puchar w Biegach

27 listopada odbędzie się kolejny Puchar w Biegach dla dzieci i młodzieży.
Start biura zawodów o godz. 8.00. Impreza odbędzie się na bulwarze Oksywskim (zejście schodami przy Osadzie Rybackiej), udział jest bezpłatny.
Szczegóły: www.gdyniasport.pl.
Wydarzenie w ramach Budżetu Obywatelskiego Gdynia.