Aktualności

Jak spędzić weekend #wGdyni

Weekend #wGdyni// collage z fot. Romana Jochera, mat. pras. chóru Razzle Dazzle, Gdyńskiego Centrum Kultury, Gdyńskiego Centrum Filmowego

Weekend #wGdyni// collage z fot. Romana Jochera, mat. pras. chóru Razzle Dazzle, Gdyńskiego Centrum Kultury, Gdyńskiego Centrum Filmowego

20.01.2022 r.

Gdy za oknem wirują białe płatki śniegu, wnętrze kina i teatru wydaje się nader przytulne i zachęca do spędzenia w nim czasu. Komu smutno, że święta za nami, na tego czeka koncert kolęd. W ten weekend nikt w mieście nie będzie się nudzić.

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza:
– 21, 22 i 23 stycznia na „Prawiek i inne czasy” w reż. Jacka Bały na podstawie powieści Olgi Tokarczuk.
Fascynujące spotkanie z wyobraźnią, wrażliwością i metaforycznością języka polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. Magia, realizm i odwieczne prawa natury. Opowieść o burzliwym XX wieku i ludziach, którzy walczą o swoje szczęście, prawo do miłości i wolności. Czułe i łagodne spojrzenie na człowieka, pogoda ducha, element nadprzyrodzony i poczucie humoru w najczarniejszych chwilach.

Strona www.teatrgombrowicza.art.pl.

Konsulat Kultury zaprasza

Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza 22 stycznia o godz. 12.00 i 16.00 na spektakl „Gdzie zniknęło morze?” w reż. Oksany Terefenko.
Propozycja dla wielbicieli musicalu, komedii, teatru i bajek z morałem – małych i dużych. Na scenie artyści Teatru Navpaky przeniosą widzów w magiczny świat zwierząt z Bukowego Lasu.
Bilety: 25 zł.

Więcej informacji na konsulatkultury.pl.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Filmowa biografia Edwarda Gierka oraz thriller wyprodukowany przez samego Martina Scorsese – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na ekscytujące premiery. Powraca też Bajka w Centrum, cykl poranków filmowych dla najmłodszych widzów.
Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Kto go zdradził? Film „Gierek” to historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie. Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka po raz pierwszy trafiły na duży ekran.
Jedną z filmowych premier tego tygodnia jest również „Hazardzista”. Oscar Isaac w znakomitej, magnetyzującej roli w odurzającym, gęstym, pełnym napięcia, które niemal rozsadza ekran thrillerze. Elektryzująca i wciągająca od pierwszej minuty opowieść, która trzyma w napięciu niczym gra o najwyższą stawkę.
Do Kina Studyjnego GCF warto się wybrać na „C’mon C’mon”, czyli wielki powrót Mike'a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów", a także spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który zagrał tu swoją pierwszą od czasów „Jokera" rolę, zmieniając całkowicie swój wizerunek. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i... przytulać. Wciela się w rolę uroczego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem. Po drodze odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy.
Znane i lubiane poranki filmowe powracają do Kina Studyjnego GCF! Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów wraz z opiekunami – mile widziane są Babcie i Dziadkowie – na styczniowy poranek filmowy z cyklu Bajka w Centrum: 22 stycznia o godz. 10.00. W programie zestaw polskich filmów animowanych, których motywem przewodnim są relacje rodzinne i wesołe przygody, jakie przeżywają wspólnie wnuczęta i dziadkowie.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również m.in. filmy: „(Nie)długo i szczęśliwie”, „Truflarze”, „Titane”, „Benedetta”, „Hiszpański romans”, „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”. Na widowni dostępne jest 30 procent miejsc, ale limit nie obejmuje osób zaszczepionych. Widzowie, którzy zakupią bilet oznaczony jako „COVID-19”, proszeni są o okazanie certyfikatu potwierdzającego fakt zaszczepienia.
Więcej na gcf.org.pl.

Kolędy last minute

To ostatnie chwile z kolędami. 22 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się koncert najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu Chóru „Razzle Dazzle”.
Chór zaśpiewa polskie kolędy tradycyjne oraz zagraniczne hity świąteczne. Wystąpi pod kierownictwem Julii Danielewicz.

Koncert odbędzie się w sali Art39 (ul. Orłowska 39).
Wstęp wolny.
W związku z aktualnymi rządowymi wytycznymi dotyczącymi organizacji imprez w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 ilość widzów ograniczona jest do 30% miejsc na sali.
Limit nie dotyczy osób z certyfikatem szczepienia przeciwko COVID-19. Osoby, które dobrowolnie okażą certyfikat zostaną wpuszczone na wydarzenie ponad limit.

Koza w Małym Kacku

Rada Dzielnicy Mały Kack, EkoPatrol Straży Miejskiej oraz Samodzielny Referat ds. Energetyki zapraszają 23 stycznia w godz. 10.30-13.00 na spotkanie z cyklu K.O.Z.A, czyli pokaz odgórnej metody palenia w piecach i kominkach. Pokaz odbędzie się przy ulicy Halickiej 6A na terenie parafii pw. Chrystusa Króla.
W ramach pokazów pracownicy EkoPatrolu Straży Miejskiej w Gdyni przeprowadzą plenerowe pokazy edukacyjne odgórnej metody rozpalania w piecach na paliwo stałe.
Pokazy dla mieszkańców są bezpłatne i trwają około godziny.