Aktualności

Jak spędzić weekend #wGdyni

4 zdjęcia z weekendowymi wydarzeniami. Zdjęcie pierwsze: pływacy. Zdjęcie drugie: grupa ludzi śpiewa i gra na gitarze. Zdjęcie trzecie: rodzina czyta przy stole książkę. zdjęcie 4: pokojówka siedzi na kanapie.

W najbliższy weekend każdy znajdzie coś dla siebie//collage z mat. pras. (zdj. 1 Sport Evolution, zdj. 2 Teatr Miejski, zdj. 3 Magdalena Czernek)

05.08.2022 r.

Słońce, plaża i wakacyjny klimat. Czegóż chcieć więcej? Afrykańskie upały powoli ustępują i dobrze, bo już dziś pierwsi sportowcy zmierzą się w ramach święta triathlonu. Na miłośników kultury z morzem w tle czeka Orłowo i Teatr Miejski. A na Kamiennej Górze róże i dźwięki muzyki.


Wielkie święto triathlonu w Gdyni
Przed nami 10. edycja Enea IRONMAN Gdynia, czyli triathlonowej rywalizacji z udziałem najlepszych zawodników na świecie. W tym roku impreza rozpocznie sę 5 sierpnia od Kids Aquathlon Gdynia i nocnego biegu na dystansie 5 km.

W pierwszy weekend sierpnia za sprawą zawodów pod szyldem IRONMAN Gdynia stanie się triathlonową stolicą kraju. Po raz 10. największe gwiazdy na świecie przyjadą nad Morze Bałtyckie. Hasłem przewodnim tegorocznych zawodów IRONMAN organizowanych w Polsce jest „Rok Marzycieli”.
W trakcie sportowego weekendu odwiedzić będzie można triathlonowe miasteczko zlokalizowane na plaży Śródmieście. Na zawodników, kibiców oraz turystów czekać będzie „Strefa Rodzinna Enei” z mnóstwem gier i zabaw oraz „Strefa Edukacyjna dla dzieci” przygotowana przez Port Gdynia. Warto będzie też zajrzeć do Strefy Expo, gdzie szereg wystawców zaprezentuje nowinki sportowe.

Zobacz to, co najlepsze na Scenie Letniej w Orłowie
26. Scena Letnia Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie zaprasza na spektakle z morzem w tle 5, 6 i 7 sierpnia o godz. 20.00 na spektakl „Osiecka. Archipelagi” w reż. Jacka Bały.
Największe przeboje, do których teksty napisała Agnieszka Osiecka, m.in.: „Małgośka” do muzyki Katarzyny Gaertner, „Czy te oczy mogą kłamać” Jana Pietrzaka, „Sing Sing” Jacka Mikuły oraz kilka utworów mniej znanych: „Czarne perfumy” Przemysława Gintrowskiego czy „Mówiłam żartem” Jarosława Abramowa Newerly. W sumie 16 piosenek o ludziach i ich tęsknotach.

Więcej na stronie teatrgombrowicza.art.pl.


Konsulat Kultury zaprasza
Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza:
  • 5 i 6 sierpnia o godz. 19.00 oraz 7 sierpnia o godz. 17.00 na premierę spektaktu impresaryjnego grupy Bałtycki Teatr Różnorodności „Boeing Boeing” w reż. Tomasza Podsiadłego. Wielu marzy o locie klasą biznes, ale nie Maks. Maks na ogół nie lubi wyściubiać nosa poza swoje warszawskie mieszkanie, za to bardzo ceni sobie towarzystwo stewardess. Do tego stopnia, że spotyka się z aż trzema naraz, zawsze wedle misternie przygotowanego grafiku. Więcej o spektaklu tutaj. Bilety: 40 zł.
  • 6 sierpnia o godz. 17.00 – koncert na patio – Polski Chór Kameralny i goście z Ukrainy (Sofia Zhukova (śpiew, gitara, fortepian) i Ksenia Husieva (fortepian). Wstęp wolny.
Więcej informacji na konsulatkultury.pl.

„Rodzinne Czytanki” nad morzem
W letnie niedziele w kawiarni przy Scenie Letniej w Orłowie odbywają się spotkania z literaturą dziecięcą i rodzinne warsztaty.
7 sierpnia o godz. 12.00 Olga Barbara Długońska i Rafał Kowal przeczytają „Kret sam na scenie” Ulfa Nilssona.
Wstęp na czytanki jest wolny.
Warsztaty prowadzi Anna Zalewska-Uberman.

Koncerty Muzyki Promenadowej
Na Kamiennej Górze odbywają się koncerty Muzyki Promenadowej:
7 sierpnia o godz. 16.00 – Wróć do Sorrento,
Prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski.
Bilety: normalne/ulgowe 10/5 zł do nabycia w Konsulacie Kultury (ul. Jana z Kolna 25), na gck.gdynia.pl i na miejscu na godzinę przed koncertem.

Spacer z historią Gdyni w tle
Rada Dzielnicy Kamienna Góra zaprasza na spotkania z historią Gdyni, które poprowadzi Arkadiusz Brzęczek:
6 sierpnia o godz. 11.00 – przechadzka śladami aktywnych kobiet z Kamiennej Góry.
Spacery startują sprzed budynku Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18).

Kulturalne lato w dzielnicach trwa
Kulturalne lato w dzielnicach to bezpłatne atrakcje: teatr, kino i pikniki:
  • 5 sierpnia o godz. 18.00 Rada Dzielnicy Obłuże i Teatr Czwarte zapraszają na spektakl „Pchła Szachrajka” wg Jana Brzechwy. Wydarzenie odbędzie się przy skwerze im. I. Kwiatkowskiej na Obłużu;
  • 5 sierpnia o godz. 20.45 – pokaz filmu „Skąd się biorą sny” – boisko przy ul. Chylońskiej 237;
  • 5 sierpnia o godz. 21.00 – pokaz filmu „Sonata” – polana za komisariatem Policji, przy ul. Staniszewskiego 1A na Chwarznie-Wiczlinie;
  • 6 sierpnia o godz. 20.45 – pokaz filmu „Wojna z dziadkiem” – polana za komisariatem Policji, przy ul. Staniszewskiego 1A na Chwarznie-Wiczlinie;
  • 6 sierpnia o godz. 21.00 – pokaz filmu pt. „Najgorszy człowiek na świecie” – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, ul. Nagietkowa 73;
  • 6 sierpnia o godz. 22.15 – pokaz filmu „Szef roku” – polana za komisariatem Policji, przy ul. Staniszewskiego 1A na Chwarznie-Wiczlinie.
Wstęp wolny.