Uwaga! We wtorek, 6 grudnia, odbędzie się akcja wydobycia i unieszkodliwienia niewybuchu miny morskiej.  Więcej informacji w komunikacie. Uwaga! We wtorek, 6 grudnia, odbędzie się akcja wydobycia i unieszkodliwienia niewybuchu miny morskiej.  Więcej informacji w komunikacie.
Aktualności

Jak spędzić weekend #wGdyni

na grafice collage z plakatów

W ten weekend każdy znajdzie coś dla siebie//collage z mat. pras.

30.09.2022 r.

Złota polska jesień na dobre rozgościła się w Gdyni. Zachęca do spacerów i ekscytowania się miastem po sezonie. W ten weekend każdy znajdzie coś dla siebie. Pasjonaci historii odwiedzą miasteczko festiwalowe NNW. Seniorzy podążą w radosnym przemarszu. Swój jubileusz będzie mieć Redłowo. Sporo już się dzieje w nowym sezonie teatralnym. Jest też spacer po gdyńskiej modernie i wielkie święto Stanisław Lema.Trwa Festiwal Filmowy Niezłomni Niepokorni Wyklęci

Przedpremierowy pokaz ukraińskiego filmu „Snajper”, gruziński kandydat do Oscara „Brigh-ton 4th”, amerykański „Niepokonany” Barry’ego Levinsona, polski filmu „Orzeł. Ostatni patrol” oraz film Lecha Majewskiego „Brigitte Bardot Cudowna” – to tylko namiastka tego, co czeka nas w czasie Festiwalu Filmowego NNW, który potrwa do 1 października.
W programie m.in. projekcje ponad 100 ciekawych i ważnych filmów, polskich i zagranicznych (m.in. ukraińskich, gruzińskich, węgierskich, chorwackich, amerykańskich, włoskich, estońskich, niemieckich, norweskich, czeskich, japońskich) – dokumentalnych i fabularnych. To też spotkania z bohaterami i świadkami historii, którzy honorowani zostaną nagrodami specjalnymi za ich niezłomność i odwagę w dążeniu do wolności. W programie znajdą się też pokazy specjalne, spotkania z twórcami, filmowcami i bohaterami filmów, kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych z udziałem historyków, publicystów, badaczy, świadków historii.
Festiwal NNW jest bezpłatny i dostępny dla każdego.
Szczegółowy program wydarzenia na stronie festiwal nnw.pl.

IV Pomorski Dzień Seniora

Fundacja Adaptacja zaprasza mieszkańców Gdyni 1 października na IV Pomorski Dzień Seniora:
  • o godz. 12.00 – przemarsz sprzed Urzędu Miasta Gdyni,
  • o godz. 14.00 – koncert Grzegorza Poloczka w sali koncertowej Portu Gdynia (bilety bezpłatne, ok. 400 miejsc).
Kontakt pod nr. tel. 570 045 955.

Zobacz to, co najlepsze, w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski w Gdyni zaprasza 2 października na „Kursk” Pawła Huellego w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Spektakl grany pod pokładem „Daru Pomorza”.
Inspirowana faktami wstrząsająca historia katastrofy, do której doszło w 2000 roku na Morzu Barentsa. Najnowocześniejsza łódź podwodna z napędem atomowym, na której doszło do wybuchu, zbyt długo pozostawała pod wodą. Ostatecznie wrak wyciągnięto z wody dopiero po upływie roku. Na pokładzie było 118 członków załogi. Nikt nie przeżył. „Kursk” to opowieść o ich ostatnich dramatycznych chwilach, o osobistych tragediach ich rodzin, przed którymi ukrywano fakty, a także o decyzjach władz i nieodwracalnych konsekwencjach tych decyzji.
Więcej na www.teatrgombrowicza.art.pl.

Jesień pełna kultury

Miasto, Rada Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino oraz Gdyńskie Centrum Kultury zapraszają na „Jesień pełną kultury w Chwarznie-Wiczlinie”.
Pierwsze spektakle pt. „Pomoc domowa” Bałtyckiego Teatru Różnorodności odbędą się 1 i 2 października o godz. 18.00 w auli widowiskowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 na Chwarznie-Wiczlinie, przy ul. Wiczlińskiej 50A.
Bilety można nabyć za pośrednictwem serwisu: www.interticket.pl/program/pomoc-domowa-7608.

Teatr Muzyczny zaprasza – to dla Was gramy

Teatr Muzyczny w Gdyni zaprasza:
– 1 października o godz. 19.00 i 2 października o godz. 17.00 – Chłopi – Duża Scena;
Bilety i szczegóły: muzyczny.org/pl.

Konsulat Kultury zaprasza

Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza:
  • 30.09 o godz. 19.00 na spektakl impresaryjny „Dzień świra”. W rolę Adama Miauczyńskiego wciela się Michał Wielewicki.
Tekst Koterskiego nie zestarzał się ani na jotę. Jak trafnie ośmieszał rzeczywistość sprzed dwudziestu lat, tak samo skutecznie i zabawnie opisuje nasze współczesne sprawy. Śmiejmy się, ale pamiętajmy: jesteśmy towarzyszami podróży naszego bohatera. Ale czy aby na pewno chcielibyśmy powtórzyć jego los?
Bilety: 40 zł.
  • 2.10 o godz. 11.00 na koncert rodzinny „Niech żyją Dęciaki!”, który odbędzie się w ramach cyklu Mała Gdyńska Filharmonia.
Wystąpi wyjątkowy zespół Downtown Brass inspirujący się ulicznymi zespołami Nowego Orleanu oraz współcześnie działającymi brass-bandami całego świata. Wykonawcy w oryginalny sposób łączą blask instrumentów dętych z energetyczną mieszanką rytmów perkusyjnych.
Bilety: 25 zł.
  • 2.10 o godz. 19.00, na koncert zespołu No Limits.
Artyści powracają z nowymi piosenkami i zapowiedzią nowego albumu. Mieszanka soulu, pop i funky. Charakterystyczne brzmienie oparte na wyjątkowym głosie wokalistki Ani Męczyńskiej, dynamicznej sekcji dętej i rozbudowanej sekcji rytmicznej. A to wszystko podane w lekkich, melodyjnych piosenkach autorstwa lidera zespołu No Limits, Macieja Łyszkiewicza.
Bilety: 75 zł.

Dzieje się w Bibliotece Gdynia

1 października w godz. 17.00-20.00 Biblioteka Śródmieście (ul. Władysława IV 7-15) zaprasza dzieci z rodzicami na Noc Bibliotek.
Najmłodsi czytelnicy będą mieli okazję zrobić własną przypinkę oraz zakładkę, posłuchać bajek przy zgaszonym świetle i pokolorować wielkoformatową kolorowankę wspólnie z innymi. Noc Bibliotek świętować będziemy również w Bibliotece Chylonia Centrum (ul. Kartuska 20B). 1 października od godz. 17.00 na dzieci czekać będą wspólne rozgrywki gry planszowej Everdell, czytanie pod namiotem i nocne zwiedzanie biblioteki.

ArchiSpacer Gdyńskiego Szlaku Modernizmu
1 października w godz. 12.00-14.30 odbędzie się ArchiSpacer Gdyńskiego Szlaku Modernizmu pt. „Okręty z cegły i cementu” trasą realizacji St. Ziołowskiego.
Spacer poprowadzi Weronika Szerle – historyczka sztuki, muzealniczka, kuratorka wystaw, badaczka architektury.
Zbiórka przy Gdyńskim Centrum Filmowym (pl. Grunwaldzki 2). Trasa obejmie Śródmieście i Działki Leśne.
Wstęp wolny (bez zapisów).
Spacer upamiętni dokonania Stanisława Ziołowskiego.
Śródmiejska plebania i liczne kamienice, domy czynszowe i bliźniacze na Działkach Leśnych oraz największy gdyński budynek mieszkalny powstały w okresie międzywojennym czyli bankowiec, to część spuścizny architektonicznej wybitnego twórcy - inż. arch. Stanisława Ziołowskiego (1892-1940) uhonorowanego w tym roku własną ulicą w Gdyni.
Więcej informacji: modernizmgdyni.pl oraz www.facebook.com/ModernizmGdyni.

Experyment zaprasza na Noc Naukowców

Spotkania z wybitnymi, polskimi uczonymi, strefa VR, pokazy naukowe, mobilna gra czy obserwacje nieba – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano dla uczestników Nocy Naukowców w Centrum Nauki Experyment. Wydarzenie odbędzie się 30 września pod hasłem „Lem 2.0/22”.
Wszyscy, którzy wezmą w nim udział, będą mogli dowiedzieć się więcej na temat nowych technologii, a także zanurzyć się w świecie opisywanym przez Stanisława Lema.
Noc Naukowców to cykliczna impreza popularnonaukowa. Odbywa się co roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej – zawsze w ostatni piątek września. Nie inaczej będzie tym razem.
Z tej okazji Centrum Nauki Experyment organizuje wieczór pełen naukowych wrażeń.
Hasło przewodnie tegorocznej gdyńskiej edycji wydarzenia to „Lem 2.0/22”. Naukowcy i edukatorzy przybliżą możliwości, jakie dają nowe technologie.
Będzie można również dowiedzieć się więcej o roli robotów w edukacji, zabawie i życiu codziennym.
Szczegóły na stronie internetowej Centrum Nauki Experyment. Koszt jednej wejściówki to 15 zł.
Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu ministra edukacji i nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

Jubileusz 660-lecia Redłowa

Rada Dzielnicy Redłowo zaprasza 1 października w godz. 11.00-15.00 na Jubileusz 660-lecia Redłowa połączony z piknikiem dla mieszkańców, który odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 34 przy ul. Cylkowskiego 5.
W programie m.in.: występ Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, muzyka na żywo, przedstawienie dla dzieci, zumba, warsztaty plastyczne i garncarskie. Będzie też ciepła grochówka i strefa gastro.

Spacer szlakiem patronów ulic Karwin

Karwiny to jedna z najmłodszych dzielnic Gdyni, która kojarzy się mieszkańcom z nowoczesną zabudową. 30 września o godz. 11.00 odbędzie się spacer po dzielnicy. Tym razem jego uczestnicy poznają patronki oraz patronów ulic dzielnicy Karwiny.
Spacer historyczno-krajoznawczy poprowadzi Michał Miegoń.
Zbiórka na parkingu przy sklepie Biedronka, ul. Korzenna 19.
Spacer realizowany jest ze środków statutowych Rady Dzielnicy Karwiny.