Kultura

Jak spędzić weekend #wGdyni

kolaż grafik: klawisze fortepianu, jasnowłosa dziewczynka z rybką, i kosmonauci oraz talia kart

Czekają na Was kina, teatry i muzea//collage z mat. pras.

W marcu jak w garncu. Wiosna walczy o lepsze z zimą. Na szczęście w kulturze stabilnie. Czekają na Was kina, teatry i muzea.


Zobacz to, co najlepsze, w Teatrze Miejskim
Teatr Miejski w Gdyni (ul. Bema 26) zaprasza 18 i 19 marca na brawurową komedię „Następnego dnia rano” Petera Quiltera w reż. Grzegorza Kempinsky’ego.
Nieoczekiwane konsekwencje przebudzenia w obcym miejscu. On budzi się w jej łóżku i – zostaje tam na zawsze. Jak się okazuje, już wkrótce dołączą do nich ekscentryczni członkowie jej rodziny. Następnego dnia rano wszystko jest możliwe.
Spektakl dla dorosłych.
Więcej informacji i bilety na stronie:
www.teatrgombrowicza.art.pl.

Teatr Gdynia Główna zaprasza
Teatr Gdynia Główna zaprasza 19 marca godz. 12.00 na Stację Bajek „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” reż. Grzegorz Kujawiński.
Dane pozyskane z rozbitych na Ziemi obcych pojazdów kosmicznych wskazują drogę do planety zamieszkałej przez obcą rasę. Na pokład statku Bocian-1 wchodzą starannie wybrani astronauci. Celem podróży jest dotarcie do obcej planety i nawiązanie kontaktu z jej mieszkańcami. Nie będzie to jednak łatwe, bo podróż w nieznane może być pełna nieprzewidzianych problemów, załoga nie potrafi ze sobą współpracować, a bliskie spotkanie trzeciego stopnia wydaje się skomplikowane w stopniu iście kosmicznym. Bilety: 40 zł.
Bilety na stronie:
teatrgdyniaglowna.pl lub facebook.com/teatrgdyniaglowna.

Konsulat Kultury zaprasza
Gdyńskie Centrum Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza.
Na spektakle:
– 17 marca o godz. 9.00, 11.00 i 17.30 na spektakle dla dzieci „Kosz” w reż. Piotra Srebrowskiego.
To forma edukacji poprzez zabawę, nauka najmłodszych ekologii, segregacji, samoświadomości oraz odpowiedzialności za przyszłość, w której będą żyły. Celem jest edukacja młodego pokolenia widzów poprzez teatr.
Bilety: 30 zł.
– 19 marca o godz. 11.00 na muzyczny spektakl „Marysia ma Rysia” w reż. Agnieszki Płoszajskiej.
Marysia zapragnęła, aby w dniu swoich urodzin dostać od rodziców rybkę,a dostała glonojada. Spektakl muzyczny opowiada o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie momencie.
Bilety: 35 zł.
– 18 marca o godz. 10.00 na Artystyczny Klub Rodzica „Kontrabas – aaaale wielki instrument!” dla dzieci w wieku 2-5 lat, w trakcie których mali uczestnicy odkrywają swoje pasje, przy okazji bawiąc się i ucząc.
Koszt: 20 zł/dziecko, opiekun bezpłatnie.
– 18 marca o godz. 11.00 na zwiedzanie Konsulatu Kultury z przewodnikiem, Michałem Miegoniem.
Podczas wydarzenia uczestnicy poznają historię budynku i zajrzą do jego wnętrz. Oprowadzanie trwa 80 min. Wejściówki w cenie 10 zł do kupienia w kasie Konsulatu Kultury.
Szczegóły na stronie: gck.gdynia.pl.

Gdyńskie Centrum Filmowe poleca
Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) zaprasza  19 marca na cykl SZTUKA W CENTRUM: Słoneczniki. Tajemnica van Gogha.
Bilety w cenie 29 zł.
Kontakt i rezerwacje pod nr. tel. 790 490 029 lub na adres: rezerwacje@gcf.org.pl.
Więcej informacji na stronie: www.gcf.org.pl.

Koncert muzyki chóralnej
Galeria Art 39 (ul. Orłowska 39) zaprasza 18 marca o godz. 17.00 na koncert muzyki chóralnej w wykonaniu chóru Karlakorinn Hreimur z Islandii oraz Die Primaner z Niemiec.
Wstęp wolny.

Niedziela Melomana – American Classic
19 marca o godz. 16.00 w alerii Debiut (ul. Orłowska 8) odbędzie się koncert klasycznej muzyki amerykańskiej American Classic. W programie utwory: Samuela Barbera, Leonarda Bernsteina, Aarona Coplanda, Stephena Collinsa.
Wystąpią:
Karolina Borowczyk – mezzosopran
Jakub Borowczyk – kontratenor
Błażej Goliński – wiolonczela
Dominika Glapiak – fortepian
Bilety dostępne w cenie 30 złotych normalny, 15 zł ulgowy, do nabycia: w salonach Empik, Kolporter, KupBilet.pl oraz na godzinę przed koncertem.

  • ikonaOpublikowano: 17.03.2023 09:07
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 17.03.2023 15:34
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona