Kultura

Kinowe hity na dobry początek roku

Kadr z filmu pt. „C’mon C’mon”. Na zdj. Joaquin Phoenix // mat. prasowe GCF

Kadr z filmu pt. „C’mon C’mon”. Na zdj. Joaquin Phoenix // mat. prasowe GCF

W nowy rok Gdyńskie Centrum Filmowe wchodzi z bardzo mocnym repertuarem. Na widzów czekają przedpremierowe pokazy filmów z gwiazdami w rolach głównych oraz premiera dramatu pt. „Titane” – zdobywcy Złotej Palmy w Cannes.


Gdyńskie Centrum Filmowe rozpoczyna nowy rok mocnym akcentem. Od piątku, 14 stycznia w repertuarze kina pojawią się m.in. produkcje: „Córka”„C’mon C’mon” czy thriller „Titane”.

„Córka” to reżyserki debiut Maggie Gyllenhaal. Aktorka do współpracy zaprosiła laureatkę Oscara – Olivię Colman.

Leda to odnosząca sukcesy kobieta w średnim wieku. Podczas wakacji we Włoszech poznaje młodą matkę, Ninę (Dakota Johnson), i jej ekscentryczną rodzinę. Spotkanie z Niną prowokuje Ledę do konfrontacji z własną przeszłością i problemami macierzyństwa.

„Córka” zdobyła szereg nagród i kilkadziesiąt nominacji, w tym nagrodę za scenariusz na festiwalu w Wenecji. O filmie mówi się, że jest jednym z najważniejszych kandydatów w oscarowym wyścigu. Kinowa premiera odbędzie się dopiero w marcu, ale przedpremierowo „Córkę” można zobaczyć w Kinie Studyjnym GCF-u: 17, 18 i 20 stycznia

Kadr z filmu „Córka”, pokaz przedpremierowy. Na zdj. Maggie Gyllenhaal. Mat. prasowe GCF
 
Z kolei w ramach weekendowych pokazów przedpremierowych – 14, 15 i 16 stycznia – warto wybrać się na „C’mon C’mon” ze znakomitym Joaquinem Phoenixem. To pierwsza rola aktora od czasów „Jokera" – zaskakując i całkowicie zmieniając jego wizerunek.

Johnny to dziennikarz radiowy. Uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i przytulać. Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film buduje mosty pomiędzy pokoleniami i dodaje widzom otuchy.
 
Premierą tego tygodnia jest także „Titane”, czyli najbardziej szokujący film roku, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes i będący francuskim kandydatem do Oscara. To dzika, rozsadzająca ekran opowieść o seryjnej morderczyni, w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga.

Alexia (Agathe Rousselle) – seksowna tancerka, posiadaczka ognistego samochodu, po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Szybko nadarza się okazja, by zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę. Alexia rozpoczyna życie w nowej skórze.

Kadr z filmu „Titane”, mat. prasowe GCF 
W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również m.in. filmy: „Lamb”, „(Nie)długo i szczęśliwie”, „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”, „Hiszpański romans” i „Dom Gucci”.

Na widowni obowiązuje limit 30% miejsc, który nie dotyczy osób zaszczepionych. Dlatego wybierając się do kina, należy zabrać z sobą certyfikat covidowy.

Więcej informacji znajduje się na stronie Kina studyjnego GCF.

  • ikonaOpublikowano: 12.01.2022 09:44
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 12.01.2022 11:15
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona