Aktualności

Krytykuj i dołącz do święta polskiego kina

W Gdyńskim Centrum Filmowym odbędzie się większość festiwalowych projekcji/fot. Karolina Szypelt

W Gdyńskim Centrum Filmowym odbędzie się większość festiwalowych projekcji/fot. Karolina Szypelt

07.06.2019 r.

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza młodzież zainteresowaną filmem do dyskusji i wymiany spostrzeżeń na temat kina polskiego. A także nastolatków, którzy chcą mieć wpływ na to, co będą oglądać za 5, 10 i 15 lat w polskim kinie. To dla nich jest ogólnopolski Konkurs „Skrytykuj!”. Nagrodą jest uczestnictwo w pracach Młodego Jury podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Jury Młodych oceni filmy z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, spotka przedstawicieli branży filmowej i weźmie udział w wydarzeniach towarzyszących. Statuetka „Skrytykuj.pl” zostanie wręczona twórcom wybranego filmu podczas Młodej Gali w piątek, 20 września.

Młodymi Jurorami mogą zostać osoby w wieku 15-19 lat. Aby zgłosić swoją kandydaturę, należy napisać recenzję lub stworzyć wideorecenzję wybranego filmu i opublikować ją na stronie www.skrytykuj.pl do 7 lipca. Do grona Jury Młodych organizator zaprosi autorów trzech najlepszych prac. Ich nazwiska ogłosi 23 lipca.

Organizator zapewnia Młodym Jurorom zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas całego 44. FPFF, który odbędzie się w dniach 16-21 września w Gdyni.
Organizatorem Konkursu „Skrytykuj!” jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Źródło: www.festiwalgdynia.pl