Aktualności

Kulturalnie #zostańwdomu

Bogata oferta wydarzeń kulturalnych online zachęca do pozostania w domu. // fot. pexels.com

Bogata oferta wydarzeń kulturalnych online zachęca do pozostania w domu. // fot. pexels.com

25.03.2020 r.

Obecna sytuacja wywołana zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 przyczyniła się do odwołania wielu imprez – zarówno masowych, jak i tych bardziej kameralnych. Organizatorzy się jednak nie poddają i dzięki nowych technologiom wychodzą odbiorcom naprzeciw. Nie opuszczając domu możemy uczestniczyć w premierze spektaklu, spotkaniu z autorami, koncercie czy warsztatach ekologicznych.

Premiery spektakli

Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na premierę online, jednego ze swoich największych teatralnych hitów. 27 marca, o godz. 20:00, dokładnie w Międzynarodowy Dzień Teatru, na YouTube zostanie zaprezentowany spektakl "Zacznijmy jeszcze raz" Aleksandry Wolf w reżyserii Tomasza Sapryka. Będzie to pokaz jednorazowy.

Premiera będzie można obejrzeć pod tym linkiem:  www.youtube.com/watch?v=-mv6nsS2uvIW ten sam dzień, Muzeum Emigracji zaprasza na premierę „7 lekcji geometrii”. Nagranie zarejestrowane podczas obchodów 86. Urodzin Dworca Morskiego, po raz pierwszy udostępnione zostanie publiczności w wersji online! Jest to spektakl performatywno-taneczny, inspirowany twórczością Oscara Schlemmera - jednego z Mistrzów Bauhausu. Link do spektaklu opublikowany będzie na kanałach muzeum facebook.com/muzeumemigracjigdynia.

Muzeum Emigracji udostępniło również film „Stany przeszłe”, który jest próbą opowiedzenia historii o budowaniu swojego świata na nowo na obczyźnie przy nieustającym przywiązaniu do ojczyzny.

Film do obejrzenia na YouTube: www.youtube.com/watch?v=WhNcxHUAuCk

Kultura na wynos

W poniedziałki, środy oraz w piątki, o godzinie 19:00, Muzeum Miasta Gdyni będzie publikować występy formacji, które występowały we foyer w autorskim repertuarze oraz w nowych interpretacjach klasyków Gdyńskiej Sceny Alternatywnej. Koncertów można wysłuchać na kanale YouTubie oraz nowej gdyńskiej platformie streamingowej Kultura na wynos, która powstała z potrzeby łączenia muzyków z odbiorcami, wspierania twórców i ułatwienia uczestnictwa w ulubionych koncertach niezależnie od tego, gdzie w danym momencie jesteśmy.

Czytanie bajek dla najmłodszych

Gdynia Rodzinna, Gdyńskie Centrum Kultury i Bałtycki Teatr Różnorodności zapraszają codziennie o godzinie 11:00 na wspólne czytanie bajek. Partnerem akcji jest Gdynia Rodzinna i to właśnie na jej Facebookowym profilu www.facebook.com/GdyniaRodzinna oraz stronie internetowej Gdynia Rodzinna będzie codziennie publikowany link do kolejnej bajki.

Kultura łączy siły

W ramach akcji „Kultura łączy siły”, na Facebookowym profilu Gdyni Kulturalnej facebook.com/gdyniakulturalna codziennie zamieszczane są propozycje wykładów, filmów oraz spektakli, które można obejrzeć w domowym zaciszu. Są również warsztaty „Eko Gdynia” z tworzenia naturalnych kosmetyków, które prowadzi Izabela Ryska.