Aktualności

Kulturalny początek roku

Po prawej - zdjęcie ze spektaklu

Po prawej - zdjęcie ze spektaklu "Marysia ma Rysia". Po lewej - kadr ze spektaklu "Zacznijmy jeszcze raz" // fot. Gdyńskie Centrum Kultury

08.01.2021 r.

Szukasz ciekawych, teatralnych propozycji na styczeń? Znane i lubiane spektakle Gdyńskiego Centrum Kultury ponownie będzie można zobaczyć online. W wirtualnym repertuarze zaplanowano pokazy sztuki „Zacznijmy jeszcze raz” oraz bajki „Marysia ma Rysia”.


Gdyńskie Centrum Kultury wystawia swoje hity w sieci. W styczniu można liczyć na solidną dawkę teatralnych wrażeń. Propozycje dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i najmłodsi widzowie.

Ci pierwsi będą mogli spędzić weekendowy wieczór, oglądając komedię „Zacznijmy jeszcze raz” w reżyserii Tomasza Sapryka. To spektakl wypełniony uśmiechem, wiarą, nadzieją i miłością. Sztuka jest bardzo bliska polskiemu widzowi. O tym, że zawsze warto podjąć walkę o kogoś, kto nas kocha z wzajemnością.

To sztuka napisana przez Aleksandrę Wolf dla dwójki aktorów – Aldony Jankowskiej i Tomasza Sapryka. Ona wciela się w opanowaną, kompetentną i przewidywalną terapeutkę. On gra nieopanowanego i nieprzewidywalnego pacjenta, który rujnuje swój związek małżeński. Na scenie rozgrywają pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi.

Pokazy online zaplanowano 15, 16 i 17 stycznia. Będą one dostępne od godz. 18.00 do godz. 23.59. Bilety online w cenie 25 złotych można nabyć na stronie internetowej gck.interticket.pl. Każdy, kto zakupi dostęp, otrzyma drogą mailową dedykowany link do spektaklu – na wybrany dzień.

Szczegółowe informacje można znaleźć na facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Kultury.


Z kolei na najmłodszych widzów i ich rodziców czeka bajka z morałem. Chodzi o spektakl „Marysia ma Rysia” w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej. To historia o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie.

Główna bohaterka - Marysia chce dostać w prezencie urodzinowym złotą rybkę. Jednak rodzice kupują jej glonojada Ryszarda. Jest on równie rozczarowany faktem, że trafił do Marysi, jak ona tym, że otrzymała go w prezencie. Rysio potrafi jednak w niewytłumaczalny sposób teleportować dziewczynkę w podwodną, kolorową toń swojego akwarium i walczy o jej przyjaźń.

Podczas przedstawienia można usłyszeć piosenki napisane specjalnie na potrzeby spektaklu, jak również popularne przeboje dla najmłodszych. Te ostatnie, to wykonane w nowych aranżacjach szlagiery tj.: „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” czy „Jesteśmy jagódki”.

Pokazy online zaplanowano 15, 16 i 17 stycznia. Będą one dostępne od godz. 12.00 do godz. 18.00. Bilety online w cenie 15 złotych można nabyć na stronie internetowej gck.interticket.pl. Każdy, kto zakupi dostęp, otrzyma drogą mailową dedykowany link do spektaklu – na wybrany dzień.

Szczegółowe informacje można znaleźć na facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Kultury.