Aktualności

Młodzi artyści wspierają rówieśników

Koncert charytatywny rozpocznie się od jogi na trawie // mat. prasowe/FB Teatru Komedii Valldal

Koncert charytatywny rozpocznie się od jogi na trawie // mat. prasowe/FB Teatru Komedii Valldal

14.06.2022 r.

To będzie wyjątkowy koncert. Młodzi artyści Teatru Komedii Valldal przygotowali wydarzenie, podczas którego chcą pomóc swoim rówieśnikom zmagającym się z codziennością. Będzie radośnie, twórczo i rodzinnie. Koncert charytatywny odbędzie się na Kamiennej Górze już 19 czerwca.

 
Młodzi artyści Teatru Komedii Valldal postanowili wesprzeć swoich rówieśników, którzy zmagają się z coraz trudniejszą codziennością, a tym samym dołożyć cegiełkę poprawiającą trudną sytuację psychiatrii dziecięcej. Stąd pomysł na koncert charytatywny, który odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca na Kamiennej Górze. Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać o tym, co ważne, uzbierać środki na pomoc najbardziej potrzebującym, a muzyką i tańcem dać innym trochę radości i inspiracji.


– Na co dzień pracujemy z dzieciakami, młodzieżą i widzimy, jakie to dla nich ważne. To, z czym zmagają się w szkołach, domach, z czym się spotykają wśród przyjaciół. I chcieliśmy nasz potencjał twórczy, umiejętności, to, nad czym pracujemy przez cały rok, wykorzystać na cel tego koncertu. Więc to będzie podsumowanie naszej rocznej pracy i jednocześnie zbiórka na dzieciaki, które potrzebują pomocy. Podczas koncertu będą występy naszych młodych artystów, będziemy opowiadać o problemie psychiatrii dziecięcej, będzie można uzyskać informacje, do kogo się zgłosić po pomoc, ale chcemy też, żeby ten koncert był świętem radosnym i familijnym – opowiada Tomasz Valldal-Czarnecki, dyrektor Teatru Komedii Valldal.
 
Podczas niedzielnego koncertu do młodych artystów Teatru Valldal dołączą także aktorzy z Teatru Muzycznego w Gdyni i Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Natomiast po koncercie na mieszkańców czekają dodatkowe atrakcje, w tym m.in.: joga na trawie i warsztaty z uważności mindfulness. Całość poprowadzi Szymon Jachimek.
 
Z kolei w ramach wielkiego finału przygotowano… wypał drzewa mocy. Wielkie, ceramiczne drzewo zostanie spektakularnie wypalone na łonie natury i zawisną na nim zawieszki, które będzie można potem wylicytować na wsparcie psychiatrii dziecięcej.     
 

Kiedy?

  • w niedzielę, 19 czerwca o godz. 12.00.

Gdzie?

  • amfiteatr na Kamiennej Górze.
 
Wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji znajduje się w wydarzeniu na Facebooku.

Plakat koncertu charytatywnego ValldaLove // mat. prasowe