Aktualności

"Moda i uroda" w międzywojennej Gdyni

"Moda i uroda" to szósta, przygotowana we współpracy z Muzeum Miasta Gdyni, wystawa w Galerii Klif. / fot. mat. prasowe

29.06.2020 r.

Pierwsze gdyńskie salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz fascynująca historia gdyńskiej przedsiębiorczości międzywojennej. Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym, wirtualnym wernisażu wystawy "Moda i Uroda", który odbędzie się w piątek 3 lipca o godzinie 17:00 na stronie www.muzeumgdynia.pl oraz facebook'u Galerii Klif, Muzeum Miasta Gdyni i Gdyni Kulturalnej!
 
Unikatowe i niepublikowane wcześniej fotografie ze zbiorów Muzeum pokazują międzywojennych gdynian w pełnej krasie – to różne odcienie ówczesnej mody, to wyjątkowy szyk i styl, który inspiruje do dziś. To wreszcie niesamowite historie wiążące się z prezentowanymi zdjęciami, nierozerwalnie związane z mitem miasta z morza i marzeń.

Ekspozycja „Moda i uroda" posłuży za swoisty wehikuł czasu, przenoszący odwiedzających w czasy pierwszych gdyńskich salonów kosmetycznych, w miejsca, które można nazwać prototypami współczesnych centrów handlowych.

Wirtualny wernisaż wystawy, który odbędzie się w piątek 3 lipca o 17:00 na stronie Gdynia Kulturalna oraz facebook'u i stronie Muzeum Miasta Gdyni i Klif Gdynia!
 
Otwarcie wystawy będzie okazją do zapoznania się z sekretami prezentowanych fotografii, które przedstawi podczas wirtualnego spaceru Dariusz Małszycki, współkurator ekspozycji wraz z Izabelą Meronk z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni!

Wystawę będzie można podziwiać przez cały letni sezon na parterze Galerii Klif! Przy okazji zakupów warto na chwilę przystanąć i obejrzeć, tych dawnych i tych bliższych, bohaterów Gdyńskiej przedsiębiorczości związanych z pielęgnacją i dbaniem o urodę na archiwalnych fotografiach.