Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Kultura

Muzeum Miasta Gdyni wciąż szuka dyrektora

Karin Moder, p.o. dyrektora Muzeum Miasta Gdyni // fot. Kamil Złoch

Karin Moder, p.o. dyrektora Muzeum Miasta Gdyni // fot. Kamil Złoch

Ogłoszony w tym roku konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Miasta Gdyni nie został rozstrzygnięty i decyzją prezydenta Wojciecha Szczurka będzie rozpisany kolejny, który do końca roku wyłoni nowego kandydata. Do końca marca w muzeum na tym stanowisku pracował dr Jacek Friedrich, a obecnie pełniącą obowiązki dyrektora została Karin Moder.

Do czasu rozstrzygnięcia kolejnego konkursu, który planowany jest jeszcze w tym roku, osobą pełniącą obowiązki dyrektora Muzeum Miasta Gdyni będzie Karin Moder, do tej chwili zastępczyni naczelnika gdyńskiego Wydziału Kultury.  
 
- Wszyscy dobrze wiemy, jak ważną rolę w historii naszego miasta i społeczeństwa odgrywa kultura - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Taka instytucja, jak Muzeum Miasta Gdyni, która prezentuje świetny model zarządzania i jest ważnym miejscem dla mieszkańców oraz turystów, musi być w dalszym ciągu prowadzona przez znakomitego dyrektora. Dlatego do czasu rozstrzygnięcia kolejnego konkursu na to stanowisko muzeum oddajemy w ręce Karin Moder.
 
Karin Moder jest absolwentką skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych na kierunku etnologia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z kulturą związana jest od ponad 20 lat. Początkowo pracowała w Duńskim Instytucie Kultury w Gdyni, następnie w samorządzie gdańskim i od 2005 roku w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Gdyni.
 
- Obserwuję Muzeum Miasta od wielu lat - z perspektywy Wydziału Kultury, ale również jako mieszkaniec Gdyni. W mojej ocenie ostatnich 5-6 lat było znakomitym czasem dla muzeum, kiedy to, śmiało można powiedzieć, że awansowało do grona najlepszych instytucji muzealnych w kraju. Świadczą o tym chociażby liczne nagrody - mówi Karin Moder, p.o. dyrektora Muzeum Miasta Gdyni. - Uważam, że jest to zasługą bardzo sprawnego modelu zarządzania przyjętego przez dyrektora Jacka Friedricha. W równej mierze jednak jest to efekt pracy zespołu muzeum, który nie jeden raz już dowiódł jak duży ma potencjał. To ludzie sprawni, kreatywni i skuteczni. Moim zadaniem jest po prostu doprowadzić do realizacji przyjęty plan merytoryczny oraz przygotować plany działania i finansowe na kolejny rok. Liczę na współpracę z całym zespołem - dodaje Karin Moder.

  • ikonaOpublikowano: 26.06.2020 12:30
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 26.06.2020 17:09
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona

Zobacz także