Aktualności

Oficjalny plakat FPFF

Mat. prasowe

Mat. prasowe

09.06.2021 r.

Wiemy już, jak wygląda oficjalny plakat 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Autorką projektu jest Ewelina Gąska – artystka młodego pokolenia, ilustratorka i projektantka graficzna. W tym roku święto kina potrwa w naszym mieście od 20 do 25 września.


Ewelina Gąska jest absolwentką Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom uzyskała w 2009 roku w pracowni grafiki warsztatowej prof. Włodzimierza Kotkowskiego. Specjalizuje się w dziedzinie ilustracji i identyfikacji wizualnej.
 
Na swoim koncie ma liczne wygrane konkursy graficzne, m.in. srebro i nominację w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR. Sama bywa również jurorką w konkursach graficznych, m.in.: 20. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS „Zwierzę też człowiek”, Young Creatives Cannes 2020, w którym oceniała prace w kategorii Design oraz KTR 2020 w kategorii „Ilustracja”.
 
Artystka prowadziła zajęcia z grafiki wektorowej w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Komputerowej. W 2018 roku była prelegentką na konferencji GrafConf, podczas której opowiadała o tworzeniu kreatywnych identyfikacji wizualnych.
 
Jej prace można oglądać w polskich i zagranicznych magazynach o designie m.in.: BranD International Design Magazine, Form Magazine, IdN Magazine.

Miłośnikom kina przypomniamy, że 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w Gdyni w terminie 20-25 września 2021 roku.

 
Źródło: FPFF