Aktualności

Plaża, leżak, film. Startuje Kino Letnie w Orłowie

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

17.06.2020 r.

Miłośnicy kina na srebrnym ekranie mogą zacząć szykować się do seansów pod gołym niebem. Już w najbliższy poniedziałek startuje Kino Letnie w Orłowie. Organizatorzy właśnie przedstawili szczegółowy program seansów, a ten jak zwykle wypełniony jest świetnymi pozycjami kina europejskiego i światowego. Będzie okazja zobaczyć m.in. oscarowy „Parasite” czy najnowszy film Pedro Almodovara.

Już po raz dziesiąty Gdynia, Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa oraz Kino PRO zapraszają na filmowe pokazy w ramach cyklu Kino Letnie w Orłowie. W każdy poniedziałek wakacji o godzinie 21:45 (z wyjątkiem trzech ostatnie seansów, które wystartują o 21:30) prezentowane będzie wyjątkowe dzieło światowej kinematografii. Zaczynamy już w przyszłym tygodniu – 22 czerwca. Na inaugurację cyklu obejrzymy „Sokoła z masłem orzechowym”. Amerykański komedio-dramat określany jest przez krytyków jako znakomity feel-good movie, co oznacza, że z całą pewnością zostawi nas w dobrym nastroju.

Tegoroczny program to prawdziwa gratka dla miłośników kina. Przez srebrny ekran dotrzemy do w najróżniejsze zakątki globu. Prezentowane będą bowiem filmy m.in. z Argentyny, Hiszpanii, Francji, Niemiec, USA, Islandii, czy Korei.

Szczególną uwagę warto zwrócić właśnie na obraz azjatyckiej produkcji. „Parasite” zdominował tegoroczne rozdanie Oscarów, zdobywając cztery statuetki za najlepszy scenariusz oryginalny, reżyserię, film nieanglojęzyczny oraz najlepszy film ogólnie. Projekcja filmu podczas Kina Letniego w Orłowie to szansa na obejrzenie tego docenionego dzieła. Co ważne, w Gdyni zaprezentowana zostanie wersja reżyserska – czarno-biała i do tej pory emitowana w niewielkiej ilości miejsc. „Parasite” na plaży w Orłowie będzie można zobaczyć 10 sierpnia.

Ostatni seans cyklu zaplanowano dwa tygodnie później – 24 sierpnia. Wyświetlony zostanie wtedy „Ból i blask”, najnowszy obraz Pedro Almodovara. Hiszpański reżyser powrócił w wielkim stylu, tworząc – jak oceniają krytycy – najbardziej osobisty i najlepszy film w swojej karierze. Na sukces produkcji składają się nie tylko znakomite scenariusz i reżyseria, ale także fantastyczne kreacje Penelope Cruz i Antonio Banderasa. Za rolę w filmie ten ostatni otrzymał nagrodę aktorską na festiwalu w Cannes oraz nominację do Oscara.

W tym roku w związku z ograniczeniami w działalności kin plenerowych i wydarzeń w przestrzeni publicznej widownia została ograniczona do 150 miejsc. Widownia będzie zlokalizowana bezpośrednio na piasku i będzie składała się z wygodnych krzesełek i leżaków. Bilety na poszczególne seanse dostępnie są wyłącznie online. Nabyć je można wchodząc na stronę kinoletnie.info/bilety. Szczegółowy program prezentujemy poniżej:

22.06 / godz. 21.45 / Sokół z masłem orzechowym
29.06 / godz. 21.45 / Pechowi Szczęściarze
06.07 / godz. 21.45 / Nędznicy
13.07 / godz. 21.45 / Proxima
20.07 / godz. 21.45 / Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach
27.07 / godz. 21.45 / Wszyscy wiedzą
03.08 / godz. 21.30 / Kobieta idzie na wojnę
10.08 / godz. 21.30 / Parasite – wersja reżyserska
17.08 / godz. 21.30 / O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu
24.08 / godz. 21.30 / Ból i blask