Aktualności

Przeżyj w domu teatralne emocje

Na ilustracyjnym zdjęciu zaimprowizowana w domowym zaciszu//fot. pexels.com

Na ilustracyjnym zdjęciu zaimprowizowana w domowym zaciszu//fot. pexels.com

19.11.2020 r.

Kiedy nie można zatopić się w teatralnej loży i czekać, aż zgasną światła, warto zaprosić ten klimat do domu. Gdyńskie Centrum Kultury chce, aby tę niezwykłą atmosferę poczuli nie tylko dorośli, ale i mniejsi miłośnicy teatru. To też okazja, by wesprzeć jedną z gdyńskich instytucji kultury w tym trudnym czasie.


Gdyńskie Centrum Kultury przygotowało teatralne propozycje na listopadowe popołudnia i wieczory. W domowym zaciszu można pozwolić sobie na nieskrępowane emocje, bo oba spektakle, choć mają wiele zabawnych momentów, mogą też przyprawić widzów o wzruszenie.

Od 27 do 29 listopada oraz od 4 do 6 grudnia w godz. 18.00-23.59 można będzie obejrzeć spektakl „Zacznijmy jeszcze raz” w reżyserii Tomasza Sapryka.
Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech. Wszystko to odnaleźć można w tym spektaklu. Komedii specjalnie napisanej przez Aleksandrę Wolf dla dwojga aktorów – Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej. To sztuka o nas… bardzo bliska polskiemu widzowi, ciepła i mądra.  

Bilety: 25 zł.

Poniżej post z fb Gdyńskiego Centrum Kultury z archiwalnymi zdjęciami spektaklu:

Znakomita komedia, świetni aktorzy i ponad godzina dobrej zabawy! A wszystko w domu, na dużym (lub nieco mniejszym)...

Opublikowany przez Konsulat Kultury I Gdyńskie Centrum Kultury Niedziela, 15 listopada 2020
     
Spektakl „Zacznijmy jeszcze raz” otrzymał Nagrodą Publiczności na 11. Katowickim Karnawale Komedii, a
Tomasz Sapryk otrzymał Nagrodę Prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za reżyserię tej sztuki.

Od 27 do 29 listopada oraz od 4 do 6 grudnia w godz. 12.00-17.59 zaprezentowany zostanie spektakl dla dzieci „Marysia ma Rysia” w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej.
Marysia zapragnęła, aby w dniu swoich urodzin dostać od rodziców rybkę. Dostała… glonojada. Spektakl muzyczny opowiada o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To również opowieść o wsparciu, jakie można otrzymać od przyjaciela. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu.
Bilety: 15 zł.

Poniżej post z archiwalnym zdjęciem z jednego ze spektakli:


???? Kto z Was zaspał dzisiaj do pracy? Jedyne usprawiedliwienie to obejrzane wszystkie odcinki czwartego sezonu "The Crown...

Opublikowany przez Konsulat Kultury I Gdyńskie Centrum Kultury Niedziela, 15 listopada 2020


Zróbmy prezent sobie i bliskim i zabierzmy ich do teatru... w dużym pokoju. Okażmy solidarność z gdyńskimi artystami. A do obejrzenia wartościowych spektakli z pewnością nie trzeba nikogo długo namawiać.

Bilety na oba spektakle można zakupić również poprzez stronę gck.gdynia.pl. Zakupiony bilet uprawnia do obejrzenia spektaklu w wybrany dzień i w określonych godzinach. Dedykowany link do spektaklu zostanie przesłany do widzów drogą mailową w momencie zakupu biletu.