Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Aktualności

Sprawdź, co grają w GCF

fot. materiały GCF

fot. materiały GCF

16.10.2020 r.

Komedia sensacyjna w całości zrealizowana w Trójmieście, włoski komediodramat, czy adaptacja „Tajemniczego ogrodu” - to nowe propozycje Gdyńskiego Centrum Filmowego na najbliższy tydzień.Tradycyjnie w piątek do kin wchodzi nowy repertuar. Nie inaczej jest w przypadku kina studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Ulubione kino gdynian zaprasza w tym tygodniu na szereg premier.

To m.in. najnowsza adaptacja „Tajemniczego ogrodu”. Powieść Francesa Hodgson Burnetta na ekran przeniósł Marc Munder, twórca takich hitów jak „Harry Potter”, „Paddington” oraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. W filmie zobaczymy m.in. Colina Firtha i Julie Walters. Głosów w polskiej wersji językowej użyczyli chociażby Wojciech Malajkat czy Roksana Węgiel.

Kolejna premiera to włoski komediodramat „Sekret bogini fortuny” w reżyerii Ferzana Özpetka. Włoski mistrz ma na koncie takie tytułu jak „Neapol spowity tajemnicą” czy „Mine Vaganti. O miłości i makaronach”. To niezwykła historia miłości dwóch mężczyzn, łącząca w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i dramatu. Wszystko to osadzone w imponującym włoskim otoczeniu, znanym z innych filmów reżysera.

Od piątku w Gdyńskim Centrum Filmowym będziemy mogli obejrzeć równie zrealizowany w Sopocie film „Raz, jeszcze raz”. To sensacyjna komedia pomyłek, z wyraźnie wyczuwaną nutą nostalgii w tle. Podczas seansu poznamy historię chłopaków z Sopotu, którzy 20 lat temu byli zgraną paczką, mieli zespół muzyczny i kończyli szkołę średnią. Teraz, w wieku 40 lat, mieszkają w różnych miastach i wykonują różne zawody. Pretekstem do ponownego spotkania okazuje się tajemnicza kobieta, która zaprasza ich do Sopotu na wieczór kawalerski dawnego kumpla. Główne role zagrali: Bartłomiej Kasprzykowski, Arkadiusz Janiczek, Bartosz Żukowski, Wojciech Błach, a partnerują im m.in. Katarzyna Figura, Joanna Moro, Aleksandra Szwed czy Jacek Fedorowicz.

W dalszym ciągu w repertuarze GCF znajduje się „Pinokio”, czyli adaptacja ponadczasowej opowieści o drewnianym pajacyku, autorstwa Carlo Collodi, a także filmy: „Szarlatan”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Małe szczęścia”, „Gniazdo”, „Banksterzy”.

Szczegóły oraz możliwość zakupu biletu on line na stronie: www.gcf.org.pl.

Kino działa w reżimie sanitarnym, zgodnie z którym w sprzedaży dostępna jest 25 procent miejsc na widowni, w każdej z trzech sal kinowych – Warszawie, Goplanie i Morskim Oku. Dzięki temu widzowie mogą zachować bezpieczny dystans. Wszystkich obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek.

Sale Warszawa i Morskie Oko

Piątek – Czwartek, 16-22 października
 • Gniazdo – g. 10.40 i 18.30
 • Tajemniczy ogród (wersja z polskim dubbingiem) – g. 11.30 i 16.20
 • Małe szczęścia – g. 12.50
 • Szarlatan – g. 13.45 i 17.30
 • 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy – g. 15.00
 • Sekret bogini fortuny – g. 20.00
 • Banksterzy – g. 20.45

Sala Goplana

Piątek, 16 października orazNiedziela – Czwartek, 18-22 października
 • Pinokio – g. 11.00
 • Gniazdo – g. 13.30
 • Banksterzy – g. 16.00
 • Raz, jeszcze raz – g. 18.10
 • Szarlatan – g. 20.20

Sobota, 17 października
 • Raz, jeszcze raz – g. 18.10
 • Szarlatan – g. 20.20