Aktualności

Świąteczne atrakcje w Bibliotece Gdynia

Mat. prasowe

Mat. prasowe

16.12.2021 r.

Biblioteka Gdynia przygotowała w grudniu listę propozycji, z których można skorzystać z całą rodziną. Znalazły się na niej także wydarzenia dostępne już po świętach – zarówno te kreatywne, jak i zachęcające do wspólnego spędzenia czasu.


Od początku tego miesiąca w filiach Biblioteki Gdynia odbyło się już wiele okołoświątecznych wydarzeń. Np. w Bibliotece Chylonia Centrum wspólnie dekorowano choinkę, a przy ul. Opata Hackiego 33 przygotowywano ozdoby i obchodzono mikołajki. W Bibliotece Obłuże wspólnie robiono kartki świąteczne, a na Pogórzu – w ramach Budżetu Obywatelskiego – nauczono się robić sploty makramowe oraz obejrzano teatrzyk „Dziadek do orzechów”.

Biblioteka z Pasją to jedna z dwóch filii gdyńskiej instytucji, w której można oglądać filmy za darmo. W grudniu – w ramach dwóch cykli – niezawodne bibliotekarki przygotowały nieco bardziej świąteczny repertuar. Wśród propozycji znalazły się m.in. opowieści o słodko-gorzkich miłościach, które swój kulminacyjny moment mają w okresie świąt oraz opowieść o pewnym chłopcu, który zamiast rąk miał nożyce. Filmowe seanse w Bibliotece z Pasją odbędą się: 21 grudnia o godz. 18:00 oraz 16 i 23 grudnia o godz. 17:00.

Z kolei 16 grudnia na bajkowy czwartek zaprasza Biblioteka Oksywie, a w poniedziałek, 27 grudniaBiblioteka Chylonia. Wszystkie seanse są organizowane w ramach projektu „Biblioteka dla każdego”.
 
Natomiast jeżeli ktoś nie ma ochoty na film i wolałby teatr, to 17 grudnia o godzinie 17:00 w Bibliotece Wzgórze odbędzie się przedstawienie Studia Teatralnego Kra-Art pt. „Zimowa opowieść”. Świąteczne wydarzenie zostało zrealizowane dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.
 
Z kolei poszukujących bardziej kreatywnych zajęć, Biblioteka Chylonia zaprasza w poniedziałek, 20 grudnia o godz. 17:00 na rodzinne warsztaty. Podczas zajęć będzie można przygotować własnoręcznie oryginalne ozdoby świąteczne, ale przede wszystkim – wspólnie spędzić czas.
 
Po świętach, w duchu odpoczywania i zajadania się smakołykami oraz eksperymentowania ze znalezionymi pod choinką prezentami, Biblioteka z Pasją zaprasza wszystkich chętnych na świąteczne mangowanie – wspólne rysowanie oraz spędzanie czasu w towarzystwie innych, równie entuzjastycznie malujących osób. Na zajęcia nie trzeba przynosić ze sobą żadnych przyborów – dostarczą je bibliotekarki.

Warsztaty odbędą się we wtorek, 28 grudnia o godz. 15:00.
 
Przypominamy, że z powodu obostrzeń sanitarnych na większość wydarzeń w bibliotece obowiązują zapisy. Więcej informacji znajduje się na stronie instytucji.

W czasie pandemii w bibliotece obowiązuje regulamin, który znajduje się tutaj.