Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Kultura

Światowe hity w Polsat Plus Arenie Gdynia

Przed nami m.in. występ Queen Machine i show „Fast love” // mat. prasowe

Przed nami m.in. występ Queen Machine i show „Fast love” // mat. prasowe

Nadchodzące miesiące w Polsat Plus Arenie Gdynia zapowiadają się bardzo światowo. Zagrają tu m.in. Queen Machine – jeden z najlepszych tribute bandów w Europie oraz amerykańska wokalistka Beth Hart, o której mówi się, że to wcielenie Janis Joplin. Nie zabraknie też show „Fast love” – widowiska oddającego hołd życiu i twórczości George’a Michaela.

 

Queen Machine 


Queen Machine – jeden z najlepszych tribute bandów w Europie – po zakończonej wielkim sukcesem trasie koncertowej w 2020 roku niebawem po raz drugi wystąpi w Polsce.

Queen Machine to prawdziwa rockowa machina o światowej renomie, która wciąga z ogromną siłą w świat gigantów muzyki XX wieku – zespołu Queen.

Od momentu powstania w 2008 roku, Queen Machine zebrał ogromną rzeszę fanów i nie bez powodu został okrzyknięty jednym z najlepszych europejskich tribute bandów oraz jednym z najpopularniejszych zespołów w Danii.

Muzycy mają na swoim koncie zarówno wyprzedane trasy indywidualne, jak i koncerty w ramach gromadzących wielotysięczne tłumy festiwali, m.in. w USA, Szwecji, Norwegii czy Niemczech. Ponadto zespół regularnie współtworzy unikalne i prestiżowe projekty muzyczne, występując z udziałem The National Symphony Orchestra of London oraz śpiewaczką operową Louise Fribo czy Kerry Ellis – odtwórczynią jednej z głównych ról w musicalu „We will rock you”, regularnie koncertującą też z Brianem Mayem.  

W trakcie olśniewająco, barwnego widowiska lider bandu, wcielający się w postać Freddiego Mercury’ego, wyjątkowo autentycznie oddaje energię, magnetyzm i sceniczną charyzmę legendarnego wokalisty, a towarzyszący mu muzycy z wirtuozerią i precyzją odtwarzają brzmienie gitary Briana Maya, basu Johna Deacona i perkusji Rogera Taylora.

Każdy z koncertów Queen Machine to pełne rozmachu show. Muzycy porywają do zabawy w rytm rockowych hitów i ballad, m.in.: „I want to break free”, „Love of my Life” czy „Bohemian Rhapsody”.

Kiedy?

 • 14 lutego o godz. 19.00.

Gdzie?

 • Polsat Plus Arena Gdynia przy ul. K. Górskiego 8.

Bilety można kupić na stronie: www.ebilet.pl.


Widowisko „Fast love”


„Fast love” to dostarczające całej gamy wzruszeń oraz dobrej zabawy i wyprodukowane z niespotykanym rozmachem widowisko oddające hołd życiu i twórczości George’a Michaela. Jego premiera miała miejsce w 2017 roku. Od tego czasu zagranych zostało już ponad 250 koncertów na całym świecie.

Przedsięwzięcie od początku było skazane na sukces. A to za sprawą postaci Andrew Browninga – odtwórcy roli George’a Michaela. Wcielającego się w postać gwiazdy z niezwykłą autentycznością, oddającego charyzmę legendarnego piosenkarza i niezwykle do niego podobnego zarówno pod względem fizycznym, jak i wokalnym.

To właśnie z powodu tego łudzącego podobieństwa w 2006 roku Andrew został zaproszony do wzięcia udziału w teledysku do utworu „As”. Wystąpił w nim u boku piosenkarki Mary J Blige oraz samego George’a Michaela.

Ta współpraca przyniosła mu rozpoznawalność, która ostatecznie doprowadziła do współpracy z Jamesem Taylorem – twórcą i producentem „Fast love”.

Show współtworzy obsada wokalistów, tancerzy, band oraz zespół artystów, którzy razem niestrudzenie pracowali nad tym, by wykreować autentyczny dźwięk oraz porywającą oprawę wizualną, przenoszącą w świat muzyki byłego lidera Wham.

 „Fast love” podbija serca fanów na wszystkich kontynentach, zdobywając entuzjastyczne recenzje oraz uznanie publiczności. W 2023 roku widowisko po raz pierwszy zawita do Polski i z pewnością będzie to muzyczne wydarzenie, którego żaden fan George’a Michaela nie powinien przegapić.

Kiedy?

 • 1 marca o godz. 19.30.

Gdzie?

 • Polsat Plus Arena Gdynia przy ul. K. Górskiego 8.

Bilet można nabyć na stronie: www.biletyna.pl.


Magnetyczna Beth Hart

Plakat: Beth Hart, Gdynia 26 listopada 2023, g. 20.00, Polsat Plus Arena Gdynia

O Beth Hart zachwyceni krytycy  muzyczni piszą: „nieprzewidywalna, nieobliczalna, wcielenie Janis Joplin, rockowy temperament, zadziorna barwa głosu, niezwykła kreatywność”. Dochodzą do tego często najważniejsze przymioty artystki – prawdziwa, szczera, otwarta i pełna charyzmy.

Koncert Beth Hart to zawsze spotkanie z artystką prawdziwą. Tu emocji nie owija się w bawełnę, tu śpiewa się prawdę wprost z trzewi, uczucia płyną z serca i tkwią głęboko w każdej nucie.

W 2019 roku podczas koncertu w ramach Ladies’ Jazz Festival, artystka po raz pierwszy rozpoczęła występ, przechodząc wśród widzów środkiem płyty w stronę sceny, na której czekał zespół.

W grudniu 2022 roku występując solo w katowickim Spodku, zaczarowała widownię śpiewając i grając na gitarze i fortepianie. Na Torwarze zaś magnetyzowała publiczność grając z zespołem. Oczywiście na obu tych koncertach również  śpiewała chodząc po płycie wśród publiczności.

Wszystkie koncerty Beth Hart pozbawione są plastiku, pudru czy pomady, które sączą się z wielu innych wydarzeń muzycznych.  

Wszechstronnie wykształcona muzycznie – od Bacha przez Otisa Reddinga po Ettę James i Led Zeppelin. Koncertowała ze Slashem, Jeffem Beckiem oraz wielokrotnie z Joe Bonamassą. Na swoim koncie, wraz z najnowszą „A Tribute to to Led Zeppelin”, ma dziesięć  płyt studyjnych, dwie koncertowe, DVD, nominację do Grammy, musical na off Broadway i błyskawicznie rosnące rzesze fanów pod każdą szerokością geograficzną.

Beth Hart to jedno z nazwisk świecących obecnie największym blaskiem. Ku radości fanów artystka powraca do Polski i w listopadzie zagra trzy koncerty: w Gdyni, Szczecinie i Wrocławiu.

Kiedy?

 • 26 listopada o godz. 20.00.

Gdzie?

 • Polsat Plus Arena Gdynia przy ul. K. Górskiego 8.

Link do biletów: www.modernlook.pl/bethhart.

 • ikonaOpublikowano: 07.02.2023 08:44
 • ikona

  Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 07.02.2023 16:21
 • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona