Aktualności

Wpadnij do kina #wGdyni – nowości w GCF

Kadr z filmu Martina Scorsese „Hazardzista” // mat. prasowe GCF

Kadr z filmu Martina Scorsese „Hazardzista” // mat. prasowe GCF

21.01.2022 r.

Gdyńskie Centrum Filmowe przygotowało na najbliższe dni ekscytujące premiery m.in. filmową biografię Edwarda Gierka oraz thriller wyprodukowany przez samego Martina Scorsese. Powraca też Bajka w Centrum, czyli cykl poranków filmowych dla najmłodszych widzów.


Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził?

Film w reżyserii Michała Węgrzyna pt. „Gierek” to historia człowieka, który do dziś budzi skrajne opinie. Polityka bywa brutalna, ale gdy dotyka całej rodziny – cena do zapłacenia jest zbyt wysoka.

Tajemnice wspólnego życia, widzianego oczami żony i matki Edwarda Gierka, pierwszy raz trafiły na duży ekran. W filmie Węgrzyna występują m.in.: Michał Koterski (w tytułowej roli), Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Więdłocha, Sebastian Stankiewicz, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha, Ewa Ziętek, Jan Frycz, Filip Tłokiński, Krzysztof Tyniec, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski i Cezary Żak.


 
Inną premierą tego tygodnia jest film Martina Scorsese „Hazardzista”. W „Variety" o produkcji napisali: „Oscar Isaac w znakomitej, magnetyzującej roli w odurzającym, gęstym, pełnym napięcia, które niemal rozsadza ekran thrillerze”.

„Hazardzista” to elektryzująca i wciągająca od pierwszej minuty opowieść, która trzyma w napięciu niczym gra o najwyższą stawkę.‍

William (Oscar Isaac) podróżuje po Stanach, jeżdżąc od kasyna do kasyna. Nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej, nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości i obsesyjnie dba o to, by pod żadnym pozorem nie zostawiać po sobie śladów. Ma wszystko pod kontrolą do momentu, gdy w jednym z kasyn trafia na Cirka (Tye Sheridan) – syna dawnego kolegi, z którym służył w armii. Chłopak zna nie tylko prawdziwe nazwisko Williama, ale też jego mroczną przeszłość.
 
Na co jeszcze warto wybrać się do Kina Studyjnego GCF? Np. na „C’mon C’mon”, czyli wielki powrót Mike'a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów". Ale to także spektakularny powrót Joaquina Phoenixa, który  zagrał tu pierwszą od czasów „Jokera" rolę, zmieniając całkowicie swój wizerunek.

Jego bohater Johnny jest dziennikarzem radiowym. uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i przytulać. Wciela się w nowojorskiego singla, uroczego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość.

Po drodze odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku.

Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.
 

„Bajka w Centrum"

Plakat cyklu dla najmłodszych: Bajka w Centrum. Mat. prasowe GCF

Do Kina Studyjnego GCF wracają znane i lubiane poranki filmowe. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów wraz z opiekunami – mile widziane są babcie i dziadkowie – na poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum" w sobotę, 22 stycznia, o godz. 10:00. W programie znalazł się zestaw polskich filmów animowanych, których motywem przewodnim są relacje rodzinne i wesołe przygody, jakie przeżywają wspólnie wnuczęta z dziadkami.
 
W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również filmy: „(Nie)długo i szczęśliwie”, „Truflarze”, „Titane”, „Benedetta”, „Hiszpański romans” i „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”.

Na widowni dostępne jest 30%  miejsc. Limit nie obejmuje osób zaszczepionych. Widzowie, którzy zakupią bilet oznaczony jako „Covid-19”, proszeni są o okazanie certyfikatu potwierdzającego fakt zaszczepienia.

Więcej informacji i szczegółowy repertuar kina znajdują się na stronie www.gcf.org.pl.