Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
Aktualności

Wrzesień bez filmowców #wGdyni?

20 maja zapadnie decyzja o 45. FPFF // mat. achiwalne

20 maja zapadnie decyzja o 45. FPFF // mat. achiwalne

18.05.2020 r.

Czy tegoroczne święto polskiego kina w Gdyni zostanie przełożone na przyszły rok? Organizatorzy czekają na decyzję rządu do 20 maja. Jednocześnie twórcy filmowi nie widzą opcji, aby festiwal odbył się w przestrzeni online.

Festiwal filmowy w Gdyni to nie tylko przegląd najnowszych i najlepszych polskich produkcji oraz uhonorowanie najbardziej zasłużonych twórców. To także miejsce spotkań - twórców z widzami i dziennikarzami oraz całego środowiska filmowego. To czas dyskusji, imprez branżowych i innych wydarzeń promujących polską kinematografię i kulturę filmową.

Festiwalowy tydzień w Gdyni jest niekwestionowanym świętem polskiego kina, dlatego zgodnie z powszechną opinią środowiska filmowego, podzielaną również przez dyrektora FPFF, tego typu wydarzenie nie powinno odbywać się online.

Organizacja tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w warunkach obowiązującego stanu epidemii, uzależniona jest od wytycznych Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który ustala warunki realizacji imprez masowych.

Prawdopodobnie gdyński festiwal, jak większość z zaplanowanych na ten rok dużych wydarzeń kulturalnych dofinansowanych przez państwo, zostanie przesunięty na przyszły rok.

Ostateczna decyzja w sprawie zmiany terminu 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych powinna zapaść 20 maja 2020 roku podczas spotkania komitetu organizacyjnego.

Szczegóły na stronie festiwalu.