Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
Aktualności

Życie to krąg - polska edycja festiwalu Nespresso Talents

Sala kinowa // zdj. ze strony www.gdynskiecentrumfilmowe.pl

Sala kinowa // zdj. ze strony www.gdynskiecentrumfilmowe.pl

19.02.2020 r.

W tym roku będzie miała premierę polska edycja międzynarodowego konkursu filmowego Nespresso Talents, a jego finał i wręczenie nagród odbędzie się w Gdyni podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Tym razem Nespresso Talents odbędzie się pod hasłem Virtuous Circles, interpretowanym jako Życie to krąg, w którym dobro rodzi dobro.

Zmiana na lepsze zaczyna się od marzeń o lepszym świecie i ma często wymiar małego, niepozornego kroku. Tegoroczne filmy powinny opowiadać historie ludzi, zaczerpnięte z życia lub będące wytworem wyobraźni, którzy angażują się społecznie i próbują uczynić świat lepszym miejscem do życia.
Ważne, aby myśleć szeroko, uważnie przyglądać się światu, sięgać do swoich marzeń o lepszym jutrze, zastanowić się, co jest ważne” - czytamy na stronie Gdyńskiej Szkoły Filmowej, która wspiera tegoroczną edycję Nespresso Talents.
 
Filmy w formacie wertykalnym o długości od 2 do 3 minut można zgłaszać na platformie konkursu do 31 maja. Nagrodą główną jest 5000 euro i wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.

Z nadesłanych prac w połowie kwietnia zostanie wybranych dziesięć filmów (czyli tak zwana „shortlista”), z których polskie jury w składzie: Małgorzata Kożuchowska (aktorka), Kinga Dębska (reżyserka), Anna Zoll (laureatka trzeciej edycji Nespresso Talents) i Łukasz Maciejewski (krytyk filmowy) wytypuje trzy najlepsze.

Każdy może wziąć udział w konkursie: i studenci szkół filmowych, i amatorzy, którzy interesują się sztuką filmową.
 

 
Tegoroczną edycję Nespresso Talents wspierają: Warszawska Szkoła Filmowa, Szkoła Filmowa Wajdy, Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot, Łódzka Szkoła Filmowa, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Gdyńska Szkoła Filmowa.
 
Informacje i zgłoszenia na konkurs są dostępne na stronie www.nespresso.com/talents/pl/pl/contest