Co nowego

45. FPFF #wGdyni jednak w grudniu

Złote i Srebne Lwy, nagrody FPFF w Gdyni // mat. prasowe

Złote i Srebne Lwy, nagrody FPFF w Gdyni // mat. prasowe

05.08.2020 r.

Najbliższy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w grudniu 2020 roku i zaprezentuje najnowsze polskie filmy w trzech sekcjach konkursowych - tak zdecydował Komitet Organizacyjny FPFF.

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w Gdyni w terminie 8-12 grudnia 2020. Tak postanowił Komitet Organizacyjny na posiedzeniu, które odbyło 5 sierpnia 2020, przyjmując nowy Regulamin Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

W zmienionej formule Festiwalu obok Konkursu Głównego filmów pełnometrażowych oraz Konkursu Filmów Krótkometrażowych znalazła się również trzecia sekcja konkursowa: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych. Wezmą w nim udział filmy wyprodukowane zgodnie z zasadami Programu Operacyjnego PISF Produkcja filmowa.

Prawdopodobnie filmy festiwalowe będą prezentowane w formie tradycyjnej w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz w salach kinowych, jednak z ograniczonym udziałem publiczności, w tym ekip filmowych oraz akredytowanych mediów i gości.

Zakres dostępności pokazów festiwalowych dla widzów jest uzależniony od obowiązujących rygorów sanitarnych związanych z pandemią.

Konferencje prasowe oraz spotkania z twórcami będą dostępne online.

Komitet Organizacyjny skierował oficjalny wniosek do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o powołanie do pełnienia funkcji Dyrektora Artystycznego Festiwalu Tomasza Kolankiewicza, który wygrał konkurs na to stanowisko.

Żródło: FPFF