Co nowego

Akcja #GdyniaLokalnie z Zado.pl

Portal umożliwia bezpieczne zakupy w lokalnych sklepach, fot. mat. prasowe Zado.pl

Portal umożliwia bezpieczne zakupy w lokalnych sklepach, fot. mat. prasowe Zado.pl

13.05.2020 r.

Akcja #GdyniaLokalnie, to wspólna inicjatywa Miasta Gdynia i platformy Zado.pl, która ma na celu ma zachęcić mieszkańców Gdyni do robienia zakupów przez internet z dostawą lub bezpiecznym odbiorem osobistym. Taka forma nie tylko minimalizuje zagrożenie związane z wirusem, ale także pozwala wesprzeć lokalne biznesy w tym trudnym czasie. Ponadto inicjatywa ma na celu zachęcenie lokalnych przedsiębiorców do poszerzenia swoich usług o sprzedaż internetową.

#zostańwdomu i wesprzyj lokalnych przedsiębiorców


Pandemia koronawirusa znacząco wpływa na lokalny rynek zakupowy. Przyzwyczajenia konsumentów zmieniają się, a limity dotyczące ilości klientów w sklepach znacznie wydłużają czas zrobienia zakupów stacjonarnych. 
Stopniowe przywracanie działalności sklepów z pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie, jednak wciąż musimy pamiętać o zachowaniu koniecznej ostrożności. Najbezpieczniej ograniczyć wychodzenie z domu do niezbędnego minimum.

Naprzeciw temu zaleceniu wychodzi wiele gdyńskich sklepów, które na czas pandemii wprowadziły możliwość zakupów przez internet i telefon z dostawą lub bezpiecznym odbiorem osobistym. Zostając w domu, możemy wspomóc nie tylko walkę z wirusem, ale i wesprzeć lokalny biznes. To ważne, bo ponad 1,5 miesiąca ograniczeń w handlu zagroziło wielu firmom utratą płynności finansowej. To od naszych obecnych decyzji zakupowych zależy przetrwanie niektórych sklepów osiedlowych, wytwórców czy dostawców.Dla mieszkańców – znajdź sklep, w którym zrobisz zakupy online


Mapa na zado.pl w jednym miejscu zbiera najważniejsze informacje o lokalnych sklepach oferujących zakupy z dostawą do domu lub bezpiecznym odbiorem osobistym. Aby wyszukać sklep w swojej okolicy wystarczy:

  • Wejść na www.zado.pl
  • Udostępnić swoją lokalizację lub wpisać adres
  • Wybrać lokalny sklep, w którym można zrobić zakupy nie wychodząc z domu

Dla przedsiębiorców – uruchom sklep internetowy za darmo


Twórcy Zado wspomagają lokalnych przedsiębiorców w dostosowaniu się do nowej rzeczywistości. Właściciele sklepów, którzy często nie są przyzwyczajeni do zdalnej formy sprzedaży, prowadzeni są krok po kroku podczas zakładania własnego sklepu internetowego.  

Pierwowzór akcji powstał we współpracy Zado z miastem Wrocław. Dla przedsiębiorców z Gdyni, w ramach akcji partnertskiej z miastem Gdynia #GdyniaLokalnie Zado oferuje bezpłatne uruchomienie sklepu internetowe oraz zniesienie prowizji przez pierwszy miesiąc działalności.

Przedsiębiorcy mogą:
  • Bezpłatnie dołączyć do mapy miejsc oferujących dostawę lub odbiór osobisty - wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny pod tym adresem
  • Bezpłatnie otworzyć swój własny, profesjonalny sklep internetowy. Firmy mogą skorzystać z bezpłatnego prowadzenia sklepu przez pierwszy miesiąc (bez prowizji)

Co należy zrobić, aby skorzystać z oferty?

Należy zapoznać się z ofertą na tej stronie i wypełnić formularz „załóż sklep”. By skorzystać z promocji wystarczy wpisać hasło “gdynialokalnie” w polu “kod polecający” podczas wypełniania formularza zakładania sklepu.