Co nowego

Akcja, muzyka, Muszla!

fot. materiały promocyjne

fot. materiały promocyjne

09.10.2019 r.

Znane i lubiane miejsce w samym sercu Gdyni w zupełnie nowej odsłonie. Tymi słowami podsumować można odnowioną gdyńską Muszlę na placu Grunwaldzkim. Podczas remontu budowla odzyskała swój dawny blask, a dodatkowego stylu nadała jej nowopowstała część przeznaczona na gastronomię. To właśnie tam w najbliższą sobotę zostanie oficjalnie otwarta restauracja Muszla.

Już od najbliższej soboty, 12 października, gdynianie i odwiedzający nasze miasto będą mieli okazję spędzić czas w nowym miejscu na kulturalnej i kulinarnej mapie Gdyni. Muszla na placu Grunwaldzkim to pyszne jedzenie, aromatyczna kawa, kultura, sztuka i… po prostu dobry pomysł na popołudnie lub wieczór.

fot. materiały promocyjne

Oficjalnemu otwarciu restauracji towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Na scenie pod Muszlą zabrzmią hity prosto z desek Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej. Usłyszeć będzie można przeboje m.in. z Dirty Dancing, Blues Brothers, Grease, Footlose czy Skrzypka na dachu.

Muszla to nowa przestrzeń w dobrze znanym mieszkańcom Gdyni miejscu. Budynek powstał w latach 50. ubiegłego wieku, a jego renowacja odbywała się przy ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków. Do historycznej kopuły, w której odbywają się koncerty, dobudowany został nowoczesny budynek zwracający uwagę ciekawą formą i wnętrzami nawiązującymi do charakterystycznych elementów gdyńskiego modernizmu.

- Muszla to przestrzeń otwarta dla wszystkich mieszkańców. Będzie można u nas posłuchać muzyki na żywo czy wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, a nowo otwarta restauracja jest idealnym miejscem na spotkania - mówi Anna Wylężek, wiceprezes firmy Investownia, która dzierżawi budynek.

Oficjalne otwarcie już w najbliższą sobotę, 12 października, o godzinie 18:00. Więcej informacji na facebookowej stronie Muszli oraz wydarzeniu „Akcja, muzyka, Muszla!”.

fot. materiały promocyjne