Co nowego

Akcja Zima na gdyńskich drogach

Pługo-posypywarka na jednej z gdyńskich ulic // fot. Przemysław Kozłowski

Pługo-posypywarka na jednej z gdyńskich ulic // fot. Przemysław Kozłowski

Od godzin wieczornych na ulicach Gdyni działają służby miejskie, które nieustannie dbają o to, aby ułatwić przejezdność mieszkańcom naszego miasta.


Opady śniegu zaczęły się w czwartek, 9 grudnia po godz. 23:00. W akcji odśnieżania głównego układu drogowego bierze udział 11 pojazdów specjalnych. Do rana zużyto około 110 ton soli drogowej i 32 m3 solanki.

Drogi III i IV kategorii odśnieża 14 pługo-posypywarek. Na ulicach działa też 14 ciągników z osprzętem oraz 1 pojazd skrzyniowy.

– Według prognoz opady śniegu przechodzącego w śnieg z deszczem mają utrzymywać się do godzin popołudniowych. Utrzymujemy pełną mobilizację. Prosimy wszystkich kierowców o wyrozumiałość i ostrożność – apeluje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Działania na gdyńskich drogach są prowadzone na bieżąco. Nie ma sygnałów o miejscach, które nie są odśnieżone.

– W ramach zimowego utrzymania ciągów pieszych minionej doby zaangażowanych było 103 pracowników wykonawców, 21 ciągników z osprzętem, 17 samochodów dostawczych. Zużyto 46,65 ton środków do posypywania – informuje Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Przypominamy, że Referat Planowania i Standaryzacji LIZUD przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców dotyczące dodatkowych potrzeb odśnieżenia dróg gminnych, chodników czy ścieżek rowerowych oraz informacje o zagrożeniach na drogach lub informacje o utrudnieniach w komunikacji pod nr tel. 725 269 686.

Zgłoszenia przyjmuje również dyżurny Straży Miejskiej pod nr. tel. 986.

Zgłoszenia dotyczące stanu Obwodnicy Trójmiasta przyjmuje Punkt Informacji Drogowej gdańskiego oddziału GDDKiA tel. 19 111.

  • ikonaOpublikowano: 10.12.2021 10:43
  • ikona

    Autor: Redakcja portalu Gdynia.pl (wydz.komsp@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.12.2021 15:59
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Najnowsze