Co nowego

Akwarium ratuje koralowce

Dzieci z edukatorem pochylają się nad brzegiem w porcie jachtowym, oglądają zawartość siatki

Krótki film podsumował projekt edukacyjny, który Akwarium Gdyńskie realizowało z podopiecznymi OSW nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie, fot. Akwarium Gdyńskie

29.10.2020 r.

Akwarium Gdyńskie połączyło siły z niesłyszącymi dziećmi, aby ratować… koralowce. I resztę świata. Opublikowano film, który akwaryści nagrali razem z podopiecznymi OSW nr 2 w Wejherowie dzięki wsparciu z konkursu IKEA.


„Zabawa to poważna sprawa” - wiedzą o tym edukatorzy, wiedzą o tym też dzieci. Dzięki konkursowi o takiej nazwie udało się zrealizować wspólny projekt edukacyjny Akwarium Gdyńskiego i OSW nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie.

Akwarium opublikowało na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych kilkuminutowy film, który zrealizowano podczas zajęć prowadzonych z dziećmi z OSW nr 2. To swoiste podsumowanie całej akcji, która znalazła się wśród zaledwie trzech krajowych laureatów konkursu organizowanego przez IKEA.

Uczestnicy projektu edukacyjnego, fot. Akwarium Gdyńskie


Młodzi uczniowie dzięki akwarystom dowiedzieli się więcej o wpływie człowieka na środowisko naturalne – oczywiście w kontekście życia w morzach i oceanach na całym świecie. Jako jeden z konkretnych przykładów podano koralowce, które przez zmiany klimatyczne mogą po prostu zniknąć z ekosystemu. Uczestnicy zakończyli udział w projekcie z nową wiedzą i większą świadomością ekologiczną.

Film pt. „Jak uratować koralowce… i resztę świata” można obejrzeć poniżej:
W krótkim filmie obok edukatorów wystąpili właśnie młodzi uczestnicy zwycięskiego projektu „Dziecięce dłonie w klimatycznej odsłonie”, którzy brali udział w eko-warsztatach Akwarium Gdyńskiego. Warto podkreślić, że całe zajęcia ze względu na rodzaj niepełnosprawności uczestników zrealizowano w języku migowym.

To nie wszystko – w budynku akwarium jeszcze do 6 grudnia tego roku będzie dostępna wystawa zdjęć z eko-warsztatów. Fotografie prezentują przebieg zajęć związanych z projektem, które odbyły się w gdyńskim porcie jachtowym.

Wystawa dostępna do 6 grudnia, fot. Akwarium Gdyńskie