Co nowego

AMW z nowoczesnym budynkiem

Trójwymiarowa wizualizacja. Najwyższa kondygnacja budynku AMW. Widoczne tarasy z zielenią i elewacja budynku.

Tak, zgodnie ze zwycięską koncepcją architektoniczną z 2020 roku, ma wyglądać nowy budynek AMW // wiz. Kowalski Architekci Sp. z o.o. / mat. prasowe

28.07.2022 r.

Wiemy już, kto zbuduje nowoczesny i wielofunkcyjny budynek dla studentów Akademii Marynarki Wojennej, który stanie przy ulicy Śmidowicza 69. Uczelnia wyłoniła generalnego wykonawcę inwestycji. Będzie nim firma Mirbud. Inwestycja na Oksywiu to nowe miejsca hotelowe dla studentów i większe zaplecze dydaktyczne. Obiekt powstanie w ciągu 32 miesięcy i zostanie sfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

 
Akademia Marynarki Wojennej wybrała generalnego wykonawcę, który zbuduje wielofunkcyjny budynek, zajmie się niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Śmidowicza 69. Została nim firma Mirbud. Koszt nowej inwestycji szacuje się na 114,7 mln zł brutto.
 

Nowoczesny budynek

Wizualizacja wnętrza nowego budynku AMW // wiz. Kowalski Architekci Sp. z o.o.
Wizualizacja wnętrza w nowym budynku // wiz. Kowalski Architekci Sp. z o.o.

Na parterze nowego obiektu przy ul. Śmidowicza 69 powstanie kuchnia i stołówka z możliwością całodziennego żywienia do 300 osób. Z kolei na pierwszym piętrze pojawi się 6 sal wykładowych oraz audytorium na 70 osób.
 
Poza tym wyżej znajdą się pokoje studenckie – 100 lokali jednopokojowych i 50 dwupokojowych. Z kolei ostatnie piętro inwestycji zostanie zagospodarowane pod salę konferencyjną oraz mesę oficerską. Istniejący parking zostanie rozbudowany.
 
Nowa inwestycja to odpowiedź na bieżące potrzeby AMW, w której z biegiem lat zaczyna brakować sal wykładowych, miejsc noclegowych oraz możliwości żywienia studentów i kadry.
 
Obiekt powstanie na terenie uczelni w miejscu, w którym obecnie znajduje się przeznaczone do rozbiórki betonowe boisko.

  • Wejście do nowego budynku  AMW wg koncepcji projektantów // wiz. Kowalski Architekci Sp. z o.o.
  • Nowy budynek  AMW wg koncepcji projektantów // wiz. Kowalski Architekci Sp. z o.o.
  • Tak będzie wyglądać recepcja // wiz. Kowalski Architekci Sp. z o.o.