Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Co nowego

Arka gotowa na finał sezonu

fot. Michał Puszczewicz (www.arka.gdynia.pl)

fot. Michał Puszczewicz (www.arka.gdynia.pl)

15.06.2020 r.

W najważniejszą fazę wchodzi wznowiony sezon piłkarskiej Ekstraklasy. Runda finałowa rozpocznie się już w najbliższy weekend. Przed nami siedem emocjonujących spotkań, podczas których Arka powalczy o przełamanie i wyjście z trudnej sytuacji. Zgodnie z rozporządzeniem rządu, mecze ostatniego etapu rozgrywek będą mogły być rozgrywane przy wsparciu kibiców na stadionie.
 
W niedzielę zakończyła się runda zasadnicza piłkarskiej Ekstraklasy. W ostatnim spotkaniu Arka bezbramkowo zremisowała i finałowy etap rozgrywek rozpocznie, mając na koncie 29 punktów.
 
W rundzie finałowej drużyny rozegrają po siedem spotkań, a każdy zdobyty punkt będzie miał kolosalne znaczenie. Przed gdynianami szansa na przełamanie się i wyjście z niekorzystnej sytuacji.

Pierwszy sprawdzian już w najbliższą sobotę, 20 czerwca o godzinie 15:00. Wtedy to Arka zagra w Płocku z tamtejszą Wisłą. To jeden z czterech wyjazdów, który czeka naszych piłkarzy w ostatniej fazie sezonu. Arkowcy po cenne punkty wybiorą się jeszcze do Częstochowy, Kielc i Krakowa. Mecz z Wisłą – podobnie jak ten rozegrany w ubiegłą niedzielę – będzie ostatnim starciem Arki w rundzie finałowej, a co za tym idzie – w całym sezonie 2019/2020.
 
Jeszcze trzykrotnie w tych rozgrywkach Ekstraklasa zawita do Gdyni. Arka na Stadionie Miejskim podejmie Zagłębie Lubin, ŁKS Łódź i Górnika Zabrze.
 
Wiele wskazuje na to, że te mecze będą mogły odbyć się z udziałem gdyńskich kibiców. Rząd oraz Polski Związek Piłki Nożnej pod koniec maja zapowiedzieli, że od 19 czerwca – tj. startu rundy finałowej Ekstraklasy – na stadionach będą mogli zasiąść kibice lokalnych drużyn. Będzie to jednak możliwe jedynie przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz określonego limitu osób. Wedle rozporządzenia z dnia 12 czerwca, kibicom przysługiwać będzie co czwarte miejsce na trybunach, przy czym na stadion będzie mógł się zapełnić maksymalnie w 25% liczby krzesełek. W przypadku obiektu przy ul. Olimpijskiej, który jest w stanie pomieścić 15 139 osoby, będzie to 3784 kibiców.
 
Kiedy dokładnie swoje mecze Arka rozegra w Gdyni? Prezentujemy dokładny terminarz rozgrywek:
 
31. kolejka
Wisła Płock – Arka Gdynia (sobota, 20 czerwca, g. 15:00)
 
32. kolejka
Arka Gdynia – Zagłębie Lubin (wtorek, 23 czerwca, g. 18:00)
 
33. kolejka
Raków Częstochowa – Arka Gdynia (piątek, 26 czerwca, g. 18:00)
 
34. kolejka
Korona Kielce – Arka Gdynia (piątek, 3 lipca, g. 20:30)
 
35. kolejka
Arka Gdynia – ŁKS Łódź (sobota, 11 lipca, g. 15:00)
 
36. kolejka
Arka Gdynia – Górnik Zabrze (wtorek, 14 lipca, g. 20:30)
 
37. kolejka
Wisła Kraków – Arka Gdynia (sobota, 18 lipca, g. 17:30)