Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia Uwaga! Rząd przedłużył obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia
Co nowego

Bądź częścią nowej odsłony Gdynia Design Days

Zdjęcie archiwalne z otwarcia Gdynia Design Days 2017 // fot. Michał Puszczewicz

Zdjęcie archiwalne z otwarcia Gdynia Design Days 2017 // fot. Michał Puszczewicz

11.03.2021 r.

Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać Gdynia Design Days – topowego nadbałtyckiego festiwalu designu. Teraz nadarza się okazja, by dołączyć do zespołu Centrum Designu w PPNT Gdynia. Organizatorzy szukają młodych ambitnych osób, które będą współtworzyć gdyńskie święto wzornictwa.


– Młodość i odwaga są wpisane w DNA naszego miasta. Zachęcam młodych i pełnych pasji ludzi do współpracy przy kolejnej edycji festiwalu. Staż zdobyty przy okazji topowego nadbałtyckiego święta designu pozwoli zdobyć nowe doświadczenia lub utrwalić posiadane umiejętności. Ta edycja festiwalu będzie wyjątkowa, bo jej hasło definiuje solidarność, w naszym mieście utożsamiana ze wspólnotowością. Już teraz zachęcam wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Kandydaci na staż na stanowisku asystenta ds. promocji powinni mieć lekkie pióro i doświadczenie w obsłudze CMS strony internetowej, łatwo nawiązywać kontakty, znać zagadnienia PR i mediów społecznościowych, obsługiwać platformy do wideokonferencji. Znajomość programów graficznych będzie dodatkowym atutem. 

Będą m.in. tworzyć i redagować materiały promocyjne i informacyjne, obsługiwać media społecznościowe, administrować i wstawiać treści na strony www, wspierać bieżące działania i czuwać nad dokumentacją.

Osoby aplikujące na stanowisko asystenta ds. organizacji wydarzeń powinny wykazać się umiejętnością pracy pod presją czasu, zdolnościami organizacyjnymi, umiejętnością pracy w zespole, znajomością obsługi platform do wideokonferencji. Znajomość programów graficznych będzie dodatkowym atutem. 

W skład zadań wybranych kandydatów wejdzie: planowanie i samodzielna realizacja projektów, współorganizacja wystaw, warsztatów i innych wydarzeń GDD, współpraca z partnerami, wsparcie bieżących działań i opracowanie dokumentacji. 

Stażyści zyskają możliwość spotkania ciekawych ludzi i nawiązania kontaktów, a także poznania od kuchni najważniejszego wydarzenia w branży projektowej, podniosą też kompetencje zawodowe. Za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie, a pracodawca wystawi im po skończonym zadaniu list rekomendacyjny.

CV i krótki list motywacyjny należy przesłać do 27 marca na adres: j.przywara@ppnt.pl z dopiskiem „Asystent KOORDYNACJA WYDARZEŃ” lub „Asystent PROMOCJA”.

Zadania rozpoczną się kwietniu, a całe przedsięwzięcie potrwa do połowy lipca. Szczegóły tutaj.

Gdynia Design Days to topowy nadbałtycki festiwal designu. Każda edycja jest pretekstem do poruszania zagadnień związanych z szeroko pojętym projektowaniem w kontekście zmian, jakie zachodzą w naszym otoczeniu. Hasło przewodnie tegorocznej edycji festiwalu to „Solidarni”. Proponowane przez organizatorów wystawy, warsztaty, wykłady i dyskusje dotykają takich tematów, jak: technologia, projektowanie procesów, ekologia, wzornictwo, moda, architektura, rozwój miast czy rzemiosło. W swojej działalności wydarzenie łączy branżę projektową z biznesem. Gdynia Design Days to festiwal dla profesjonalistów oraz wszystkich tych, którzy fascynują się projektowaniem i są ciekawi zmian zachodzących w dynamicznie rozwijających się społeczeństwach.