Co nowego

Bezpieczniej i wygodniej na ul. Marszewskiej

Ul. Marszewska przed i po remoncie // fot. ZDiZ, M. Mielewski

Ul. Marszewska przed i po remoncie // fot. ZDiZ, M. Mielewski

W ramach bieżącego utrzymania dróg realizujemy pozimowe remonty nawierzchni w różnych lokalizacjach Gdyni. Kilka dni temu zakończyły się prace na ul. Marszewskiej, gdzie pojawiła się nowa nawierzchnia.

- Ul. Marszewska zyskała nową nawierzchnię na odcinku około 125 metrów przy skrzyżowaniu z Aleją Parku Krajobrazowego. Poprawę komfortu jazdy z pewnością docenią wszyscy kierowcy. Zniszczona do tej pory nawierzchnia jest teraz równa i bezpieczna – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ramach prac na ul. Marszewskiej wykonawca sfrezował istniejącą nawierzchnię, następnie ułożona została warstwa wiążąca i ścieralna.

- Nowa nawierzchnia pojawiła się na całej szerokości ul. Marszewskiej. Prace wykonaliśmy w ramach bieżącego utrzymania dróg. Lokalizacje napraw wynikają z naszego przeglądu dróg, na bieżąco reagujemy również na zgłoszenia mieszkańców oraz służb i w miarę możliwości przy korzystnych warunkach pogodowych realizujemy prace naprawcze po zimie  – dodaje Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

nawierzchnia po remoncie, na zdjęciu widoczna nowa nawierzchnia,widoczne drzewa, na poboczu leży śnieg, w tle samochody
Koszt prac wykonanych na ul. Marszewskiej to ok. 290 tys. brutto. Najbliższe remonty nawierzchni zostaną przeprowadzone również na ul. Zielonej, ul. Kartuskiej, Nałkowskiej czy na ul. Wiczlińskiej.

  • ikonaOpublikowano: 31.03.2023 08:11
  • ikona

    Autor: Magdalena Wojtkiewicz (m.wojtkiewicz@zdiz.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 31.03.2023 11:38
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze