Co nowego

Biznes i gospodarka

mat. Gdynia.pl

mat. Gdynia.pl

11.06.2021 r.

Gdynia to miasto nowoczesne i otwarte. Rozwijające się i szukające obszarów do spełniania aspiracji swoich mieszkańców. Gdynia przez długie lata była związana przede wszystkim z gospodarką morską. Obecne niepewne czasy pokazują, jak istotna jest dywersyfikacja gospodarki. Gdynia stawia na branże związane z innowacyjnością i nowymi technologiami, cyfryzację, digitalizację, przemysły kreatywne.

Gdynia to miasto ludzi aktywnych i przedsiębiorczych. Funkcjonuje tu przeszło 41 000 firm i co roku ta liczba wzrasta. Specyfiką gdyńskiego rynku są małe, lokalne firmy, w tym także przedsiębiorstwa rodzinne. Gdyński biznes wspieramy poprzez tworzenie specjalnych programów i projektów ułatwiających podjęcie działalności i rozwój. Dobrym przykładem może być chociażby konkurs Gdyński Biznesplan, którego XIX edycja niedawno się zakończyła. Wspieramy także osoby bezrobotne i tych, którzy chcą zmienić zawód i podwyższyć kwalifikacje. Odzwierciedla się to w niezwykle niskiej w skali kraju stopie bezrobocia, wynoszącej zaledwie 3,4%.

Gdyńskie wsparcie dla przedsiębiorców w czasie COVID-19 uznane zostało za najbardziej innowacyjny w Europie projekt o charakterze gospodarczym. Dość powiedzieć, że mimo pandemii nadal więcej firm było otwieranych niż zamykanych. 

Równie wysoko oceniana jest strategia miasta w celu pozyskiwania bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Trzykrotny tytuł polskiego miasta przyszłości i drugie miejsce w globalnym rankingu miast wschodzących to potwierdzenie inwestycyjnej marki Gdyni.

Zobacz także: