Co nowego

„Biznes jutra” dla każdego

Dwa laptopy na stole. Ręce dwóch osób z kartami papieru i przyborami do pisania.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to bezpłatne warsztaty, spotkania i wykłady, które pozwalają rozszerzyć biznesowe horyzonty, zdj. ilustracyjne

03.11.2021 r.

Już wkrótce, bo w poniedziałek, 8 listopada, rusza tegoroczna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Na gdynian, którzy chcą rozwinąć swoje zawodowe horyzonty, czeka tym razem cały cykl aktywności pod hasłem „Biznes jutra”. Podpowiadamy, jak wziąć udział w wydarzeniach.


Ponad 170 krajów świata łączy swoje siły, organizując w tym samym listopadowym tygodniu tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. Przed nami Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który zawita także do Gdyni. To aktualne tematy, które pozwalają poszerzać wiedzę o biznesie nie tylko przedsiębiorcom, ale także pracownikom.

Tegoroczna edycja rozpocznie się już 8 listopada (poniedziałek) i potrwa do 14 listopada (niedziela). W tym czasie będzie można bezpłatnie wziąć udział w przedsięwzięciach, które w łatwy i szybki sposób można znaleźć dzięki wyszukiwarce na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl. Po wpisaniu nazwy miasta wyświetla się lista wydarzeń organizowanych w danej miejscowości, np. w Gdyni, na które można się zarejestrować.

mat. prasowe

O tym, co przed nami


W tym roku Światowemu Tygodniowi Przedsiębiorczości przyświeca hasło „Biznes jutra”. To odpowiedź na bieżące wyzwania rynku, który jeszcze rok temu mozolnie odradzał się po dotkliwym okresie pandemii, a dziś ciągle jeszcze walczy o powrót do normalności sprzed koronawirusowych obostrzeń.

O ile w poprzedniej edycji rozmowy zdominowały kwestie związane z samą pandemią i jej wpływem na przedsiębiorców, tak w tym roku dyskusja skupi się głównie na tym, co dalej. Organizatorzy chcą przyjrzeć się zachodzącym zmianom i rozwiązaniom problemów, które wdrażają przedstawiciele biznesu. Znajdzie się też miejsce na dyskusję np. o ekologii, różnorodności w biznesie czy pracy zdalnej.

Gdyńska oferta przygotowana na tegoroczną odsłonę wydarzenia to między innymi spotkania organizowane przez Gdyńskie Centrum Przedsiębiorczości, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia czy Fundację Gospodarczą i Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości. Zakres tematów jest szeroki – coś dla siebie znajdą zarówno przedstawiciele wyspecjalizowanych sektorów (warszaty UX czy z podstaw Scruma) czy właściciele małych firm (zajęcia dotyczące mediów społecznościowych w biznesie, ochrona prawna marki), jak i ci, którzy dopiero szukają swojego zawodowego kierunku (badania predyspozycji zawodowych testami Thomas International, doradztwo biznesowe dotyczące biznesplanów i warsztaty dla młodzieży).

– Zachęcam do skorzystania z oferty przygotowanej na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. To idealna okazja do tego, aby nauczyć się czegoś nowego, uzupełnić i zaktualizować wiedzę, czy po prostu przyjrzeć się dobrym praktykom. Gospodarka jest w niezwykłym momencie – dynamicznie odbudowuje się po ciosie, który zadała jej pandemia, przechodzi gwałtowne zmiany pod wpływem światowych megatrendów i mierzy się z bieżącymi wyzwaniami związanymi ze zmianami podatkowymi, wzrostem płacy minimalnej, szalejącą inflacją. Warto się wzajemnie inspirować – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Poniżej lista wydarzeń przygotowanych przez Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wraz z linkami do zapisów:

9 listopada 


10 listopada 


W załączniku pod artykułem można znaleźć pełen program gdyńskich aktywności. Szczegółowa lista pozostałych wydarzeń związanych ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości jest dostępna na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl. Po kliknięciu w zakładkę „Wydarzenia” należy odszukać pole „Miasto” i wpisać hasło „Gdynia”, aby poznać lokalną ofertę.

O Światowym Tygodniu Przedsiębiorczności


To międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Jest organizowany od 2008 roku. Obecnie projekt odbywa się w 170 krajach świata. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Tylko w 2020 roku do obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce przyłączyło się 258 partnerów. Udało się zorganizować łącznie 610 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 28 tysięcy osób.