Co nowego

Bohaterowie wracają do szkół

materiały organizatora www.bohaterowiewracaja.pl

materiały organizatora www.bohaterowiewracaja.pl

10.09.2020 r.

Znakomite wyniki matur czy egzaminów ósmoklasisty to wielkie sukcesy uczniów, za którymi niejednokrotnie stoją cisi bohaterowie, ich nauczyciele. Ostatnio pracujący w niełatwych warunkach pandemii. Za sprawą internetowej akcji „Bohaterowie wracają do szkół” można im teraz za ten trud podziękować.

Kampania została stworzona przez Szkoły ŻAK. Celem inicjatywy jest wyrażenie wdzięczności dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów, wykładowców i promotorów, którzy na każdym szczeblu edukacji – od szkół podstawowych po uczelnie wyższe – pomagali w skutecznym zdobywaniu wiedzy.

- Sytuacja, jaka zastała cały system szkolnictwa w marcu tego roku, była dla wszystkich wyjątkowym wyzwaniem. Uczniowie, ale także nauczyciele w trybie niemal natychmiastowym musieli zrezygnować ze spotykania się w salach lekcyjnych i przejść na tryb zdalny. Było wiele obaw, zwłaszcza o wyniki egzaminów ósmoklasisty czy maturalnych. Dziś, patrząc na rezultaty uzyskane przez gdyńskich uczniów, widzimy, że zarówno oni, jak i ich pedagodzy poradzili sobie znakomicie z tym trudnym zadaniem. Niedawno rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Skupiamy się na nowych wyzwaniach, które nam stawia. Myślę jednak, że warto pamiętać o pracy, jaką wykonali nauczyciele w szkołach pod koniec poprzedniego semestru i podziękować im za to – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.Akcja „Bohaterowie wracają do szkół” ma na celu umożliwienie uczniom i absolwentom wszystkich szkół w Polsce wyrażenie swojej wdzięczności dla nauczycieli i wykładowców. To możliwość podziękowania za zaangażowanie i ogrom pracy, jaki włożyli w realizację programu edukacyjnego w trakcie tzw. „lockdownu”.

Jak można wziąć udział w inicjatywie? Wystarczy wejść na stronę www.bohaterowiewracaja.pl i nacisnąć przycisk „podziękuj z nami”. Zostaniemy przeniesieni do formularza, w którym możemy napisać krótki tekst. Podziękowania wyrażane przez uczniów wyświetlają się poniżej. Ponadto każdy może udostępnić swoje słowa wdzięczności w mediach społecznościowych. Akcja potrwa do 30 września, a jej zwieńczeniem będzie nagrodzenie nauczycieli, którzy otrzymają najwięcej podziękowań. W Dzień Nauczyciela otrzymają oni wyjątkowe upominki.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie www.bohaterowiewracaja.pl.

materiały organizatora www.bohaterowiewracaja.pl