Co nowego

Boisko piłkarskie na Cisowej otwarte

Nowe boisko piłkarskie przy Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni Cisowej otworzył m.in. wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz // fot. Magdalena Czernek

Nowe boisko piłkarskie przy Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni Cisowej otworzył m.in. wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz // fot. Magdalena Czernek

31.05.2019 r.

Ma nawierzchnię ze sztucznej trawy i mogą się na nim odbywać rozgrywki ligowe drużyn piłkarskich do lat 13. Jego powierzchnia to 50 x 30 metrów. Gdynia ma nowe boisko. Powstało ono przy Szkole Podstawowej nr 31 na Cisowej. Posłuży uczniom i zawodnikom klubu sportowego, który działa w tej placówce. To także miejsce spotkań lokalnej społeczności. Boisko działa od kwietnia, ale w piątek, 31 maja, odbyło się jego oficjalne otwarcie. Uroczystość była połączona z festynem dla dzieci. Wszystko z okazji przypadającego w weekend Dnia Dziecka.
 
Szkoła Podstawowa nr 31 w Gdyni przy ul. Chylońskiej 227 zyskała nową sportową przestrzeń. Wcześniej był tam tylko asfalt, teraz powstało boisko piłkarskie z prawdziwego zdarzenia.
 
Przedtem mieliśmy tutaj tylko betonową płytę. Służyła ona, w niewielkim stopniu, do gry w koszykówkę. Jednak kiedy otworzyliśmy boisko tartanowe w innej części, to miejsce było praktycznie nieużywane. Dlatego postanowiliśmy je odpowiednio wykorzystać i zbudować boisko do piłki nożnej. W ramach prac położona została nowa nawierzchnia, zmodernizowaliśmy też podkład pod sztuczną trawę, powstało ogrodzenie i łapacze za bramkami. Zamontowaliśmy również oświetlenie – mówi Aleksander Kuźmin, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni.


 
Nowym miejscem sportowej rywalizacji i rekreacji cieszą się uczniowie szkoły i okoliczni mieszkańcy. Jego oficjalna inauguracja odbyła się 31 maja. Po uroczystym przecięciu wstęgi na boisku rozegrano mecz. Rozgrywkę rozpoczęli wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 31 Aleksander Kuźmin, którzy jako pierwsi kopnęli piłkę. W oficjalnym otwarciu uczestniczyli też radni miasta, radni dzielnicy Cisowa, uczniowie, rodzice i mieszkańcy.
 
Blisko pół miliona złotych to kwota przeznaczona na budowę zupełnie nowej przestrzeni sportowej w dzielnicy Gdynia Cisowa. Boisko dopiero co zostało oddane do użytku, ale najmłodsi mieszkańcy naszego miasta już z niego aktywnie korzystają. I temu ma właśnie służyć. Chodzi o to, żeby uczniowie nie bali się aktywności, chętnie uczestniczyli w zajęciach sportowych. Nie mam wątpliwości, że będą tu trenować młodzi piłkarze, którzy być może kiedyś zasilą szeregi np. Arki Gdynia. Powstanie tego boiska to bardzo dobry przykład inicjatywy rodziców i mieszkańców. Przyszli do nas z propozycją. Zaangażowało się w nią miasto, Rada Dzielnicy oraz samorząd uczniowski. To było takie społeczne poruszenie wszystkich osób, które miały przekonanie o tym, że ta inwestycja jest potrzebna – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

W uroczystym otwarciu boiska uczestniczył wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz // fot. Magdalena Czernek
 
Szkoła Podstawowa nr 31 ma własny klub sportowy. Mowa o UKS Cisowa, który powstał już w latach 90. To głównie dla jego zawodników stworzono nowe boisko. Inicjatorem budowy był Paweł Korycki – ojciec jednego z uczniów, a obecnie radny dzielnicy Cisowa.
 
To był pomysł mojego syna, który gra w UKS Cisowa. Dzieci miały problem z miejscem do treningów. Brakowało tu odpowiedniego boiska. Dlatego trenowali na sali gimnastycznej. Było to dla nich uciążliwe. Postanowiłem działać. I tak zgłosiłem się z inicjatywą do pana prezydenta Bartosza Bartoszewicza. Miasto i Rada Dzielnicy Cisowa zaangażowały się w tę sprawę i doprowadziły ją do końca – opowiada Paweł Korycki, radny dzielnicy Cisowa i inicjator budowy boiska.
 
Obiekt służy młodym piłkarzom, ale nie tylko. Mogą z niego korzystać wszyscy uczniowie, a także okoliczni mieszkańcy.
 
Chodziło o to, żebyśmy mieli gdzie ćwiczyć do meczów ligowych. Potrzebowaliśmy trawiastej powierzchni, aby przyzwyczaić się do tego, jak się na niej gra. Treningi na sali były uciążliwe. Zdarzało się, że mogliśmy korzystać tylko z jakiejś jej części. A kiedy lekcje się kończyły, to sala była zamknięta. Nie mieliśmy tam wstępu. Teraz orlik jest otwarty do godz. 21, więc możemy swobodnie przyjść tu po lekcjach i sobie poćwiczyć. Boisko jest bardzo ładne, wygodne i miękkie. Dobrze się na nim gra. Każdy tutaj przychodzi. To jest miejsce spotkań piłkarzy, ale nie tylko. Spotykają się tu również dzieci z naszej i innych okolicznych dzielnic – dodaje Stanisław Korycki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni i zawodnik UKS Cisowa.
 
Boisko jest tak dostosowane, aby mogły się na nim odbywać się wszystkie mecze ligowe rozgrywane przez drużyny składające się z zawodników do 13. roku życia. Jego uroczyste otwarcie było połączone z festynem dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Były występy artystyczne uczniów, trampoliny, dmuchańce i inne atrakcje.

  • W uroczystym otwarciu boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni uczestniczyli m.in.: wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni Marcin Wołek oraz radny Grzegorz Taraszkiewicz // fot. Magdalena Czernek
  • Otwarcie boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni // fot. Magdalena Czernek
  • Mecz na otwarcie nowego boiska rozpoczęli od kopnięcia piłki wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz oraz Aleksander Kuźmin - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni // fot. Magdalena Czernek
  • Otwarcie boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni // fot. Magdalena Czernek
  • Otwarcie boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni // fot. Magdalena Czernek
  • Otwarcie boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni // fot. Magdalena Czernek
  • Otwarcie nowego boiska piłkarskiego było połączone z festynem dla uczniów z okazji Dnia Dziecka // fot. Magdalena Czernek
  • Otwarcie nowego boiska piłkarskiego było połączone z festynem dla uczniów z okazji Dnia Dziecka // fot. Magdalena Czernek