Co nowego

BudujeMY w dzielnicach

mat. Gdynia.pl

mat. Gdynia.pl

15.06.2021 r.

Gdynia stale się rozwija. Realizowane inwestycje pozytywnie wpływają na całokształt miasta, jak i na jakość życia mieszkańców poszczególnych dzielnic. Skala przeprowadzanych projektów jest różna. To z jednej strony przedsięwzięcia na ogromną skalę, których budżety liczone są w dziesiątkach milionów złotych, a z drugiej niewielkie, ale nie mniej ważne realizacje, dzięki którym w Gdyni żyje się jeszcze lepiej. Tylko w tej kadencji wkład w rozbudowę i modernizację miasta wyniósł 250 milionów złotych.

Prowadzone w Gdyni inwestycje mają nie tylko różną skalę, ale także dotyczą rozmaitych dziedzin życia. To projekty komunikacyjne, jak również te związane z życiem społecznym, edukacją czy rekreacją. W mieście powstają duże, strategiczne węzły komunikacyjne, takie jak Węzeł Chylonia. Jednocześnie przeprowadzane są remonty nawierzchni i kompleksowe przebudowy mniejszych, osiedlowych ulic. W ostatnich latach modernizacje przeszło 30 tysięcy m2 chodników i 52 tysiące m2 dróg, a gruntowne remonty przeprowadzono m.in. na ulic Oficerskiej, Godebskiego czy Atlasa.

Z myślą o mieszkańcach w dzielnicach tworzone są centra sąsiedzkie. Do tych już istniejących dołączyły ostatnio placówki przy ul. Opata Hackiego i ul. Śmidowicza, a to jeszcze nie koniec – przy ul. Widnej na Witominie właśnie rozpoczęła się budowa zupełnie nowego budynku właśnie na potrzeby centrum sąsiedzkiego. W tym samym czasie miasto dba o elementy małej architektury, place zabaw, zieleń w formie parków kieszonkowych czy oświetlenie lokalnych ulic. Te ostatnie w ciągu ostatnich lat zyskały nowe, energooszczędne oprawy latarni ulicznych. W całej Gdyni wymieniono ich niemal 6 tysięcy.