Co nowego

„Chcemy, żeby Gdynia była miastem szczęśliwych ludzi”

Wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, Bartosz Bartoszewicz, fot. gdynia.pl

Wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, Bartosz Bartoszewicz, fot. gdynia.pl

03.06.2019 r.

„Miasto powinno pomóc w rozwiązaniu problemu, integrować i dawać szansę na nawiązanie dobrych relacji” - tak w skrócie ideę Smart City i wysokiej jakości życia charakteryzuje Bartosz Bartoszewicz. Wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia udzielił wywiadu dla europejskiego portalu TheMayor.eu, w którym opisuje najważniejsze założenia gdyńskiej strategii.

O wysokiej jakości życia, wdrażaniu rozwiązań z zakresu Smart City, otwartych danych i gdyńskiej polityce społecznej – to część z wątków, które wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz poruszył w rozmowie z dziennikarzem portalu TheMayor.eu. Na łamach portalu opublikowano wywiad z gdyńskim wiceprezydentem ds. jakości życia.

- Chcemy rozwijać Gdynię jako miasto empatyczne, które potrafi czytać potrzeby swoim mieszkańców i dostosowywać się do nich poprzez uczciwy, dobrej jakości dialog. Jako wiceprezydent jestem bezpośrednio odpowiedzialny za edukację, system opieki zdrowotnej i inicjatywę Smart City, czyli wdrażanie nowych technologii i zrównoważony rozwój miasta, jednak podstawowym elementem strategii jest otwarte miasto. Dlatego dzielimy się danymi i zachęcamy obywateli do udziału w procesach decyzyjnych – mówił w wywiadzie dla portalu TheMayor.eu wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, Bartosz Bartoszewicz.

TheMayor.eu to portal prowadzony przez EuroAdvance Association - bułgarską organizację, która prowadzi też podobny portal dedykowany bułgarskim miastom. Stowarzyszenie zostało założone w 2013 roku, a w 2017 roku zainaugurowano działalność portalu.

Założeniem prowadzenia strony jest lepsza komunikacja pomiędzy miastami w Unii Europejskiej, informowanie o dobrych praktykach na poziomie regionalnym i lokalnym, promowanie europejskich polityk dotyczących rozwoju lokalnego implementowanych poprzez partnerstwa publiczno-prywatne. Jest też kanałem bezpośredniej komunikacji z mieszkańcami na temat osiągnięć i prowadzonych europejskich projektów.

Cały wywiad w języku angielskim można przeczytać tutaj.