Co nowego

City Trail już w najbliższą niedzielę #wGdyni

CITY TRAIL odbywa się 5 km

CITY TRAIL odbywa się 5 km

24.11.2022 r.

W niedzielę, 27 listopada na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni odbędzie się drugi już bieg w ramach przełajowego cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden 2022/2023. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie 5 km. Najbliższa edycja zawodów odbędzie się w Małym Kacku. Elektroniczne zapisy kończą się w środę, 23 listopada, ale do udziału w biegu będzie można zgłosić się również na miejscu, w biurze zawodów.mapka

5 x 5 km – bez limitu czasu i limitu miejsc


City Trail z Nationale-Nederlanden to zawody organizowane w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 zaplanowano 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowych, przełajowych trasach (3 biegi odbędą się w Gdańsku, a 2 – w Gdyni). Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec minimum 3 razy. Podsumowanie edycji odbędzie się na oddzielnej, szóstej imprezie. Poza tym, organizatorzy planują ogólnopolski finał sezonu (City Trail odbywa się w dziesięciu miastach w całej Polsce) pod nazwą City Trail Gold.

– Regularność w aktywności fizycznej jest kluczowa, aby obserwować efekty w postaci lepszej kondycji, poprawy samopoczucia czy utraty zbędnych kilogramów. I właśnie dlatego cykliczna formuła biegów City Trail jest dobrym motywatorem. Dla każdego. Biegaczy, którzy trenują i startują w zawodach z zamiarem poprawiania rekordów życiowych, ale także dla osób, które biegają rekreacyjnie, dla przyjemności i zdrowia – mówi Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator biegów City Trail.

uczestnicy podczas zawodów

Dodatkowa klasyfikacja

W ramach niedzielnego biegu wszyscy mężczyźni, którzy staną na starcie będą rywalizować w dodatkowej klasyfikacji o Puchar Poldanenu. To element działań edukacyjnych związanych z męskimi chorobami i dolegliwościami prowadzonych przez Fundację Krok do Natury, która od lat angażuje się w akcję Movember. W ramach Pucharu Poldanenu nagrodzeni zostaną trzej najszybsi panowie na mecie niedzielnych zawodów.

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na stronie imprezy na Facebooku. Poza Trójmiastem biegi City Trail odbywają się też w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Olsztynie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Ich organizatorem jest Fundacja Krok do Natury.

Harmonogram wydarzenia:
godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów,
godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 200 m),
godz. 9:50 – zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 400 m),
godz. 10:00 – zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 600 m),
godz. 10:10 – zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D4/D5 (ok. 1 km),
godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów biegu głównego,
godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km,
godz. 11:40 – dekoracja Pucharu Poldanenu.