Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Coraz bliżej zmian na Kamiennej Górze

Pomiędzy parkowymi tarasami pojawi się winda

Pomiędzy parkowymi tarasami pojawi się winda

Zadaszona scena, fontanna, winda łącząca ze sobą górny i środkowy taras Kamiennej Góry, do tego nowe ciągi komunikacyjne i wyremontowane schody. 
 
To pierwszy etap planowanych zmian na Kamiennej Górze. W jego ramach ma zostać wymieniona nawierzchnia drogowej na tarasie górnym od wejścia do kolejki szynowej do podestu planowanej windy zewnętrznej. Zostaną naprawione i uzupełnione murki kamienne. Zyskamy nowe schody, windę łączącą górny i środkowy taras z ogólnodostępną toaletą. Przebudowana zostanie scena letnia, która zyska zadaszenie membranowe, zaplecze i nowe siedziska na widowni. Pojawi się też instalacja wodna, w której osoby spacerujące w parku będą mogły się ochłodzić.
 
Firma, która podpisze z miastem umowę, na realizację będzie miała 270 dni. Do przetargu przystąpiła tylko jedna firma. Jest nią AM-FOR z Włocławka. Zadeklarowała wykonanie prac za niecałe 8 mln zł. Trwa jeszcze kompletowanie i sprawdzanie złożonych dokumentów oraz przetarg na sprawowanie nadzoru inwestorskiego.

  • ikonaOpublikowano: 29.05.2018 10:09
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 29.05.2018 10:27
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze