Co nowego

Dary z pomorskich szpitali dotarły do Tarnopola

Łóżka i materace z Pomorza dotarły do Tarnopola // mat. prasowe Szpitali Pomorskich

Łóżka i materace z Pomorza dotarły do Tarnopola // mat. prasowe Szpitali Pomorskich

Dary z pomorskich szpitali – w postaci łóżek medycznych i materacy – dotarły do Tarnopola. Już są używane w miejscowym szpitalu oraz służą żołnierzom w czasie działań wojennych. Sprzęty te na początku stycznia przekazały trzy placówki: Szpital św. Wincentego a Paulo i Szpital Morski im. PCK w Gdyni oraz Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie.

 
Od Tarnopolskiego Obwodowego Działu Międzynarodowego Centrum Wprowadzenia Programów #UNESCO w Ukrainie dotarła dobra wiadomość. Transport 57 łóżek medycznych i materacy, który wyruszył do Tarnopola 9 stycznia, już tam dotarł. Sprzęty są używane w w miejscowym szpitalu oraz służą żołnierzom w czasie działań wojennych.Przypomnijmy, że dary przekazały trzy pomorskie placówki: Szpital św. Wincentego a Paulo i Szpital Morski im. PCK w Gdyni oraz Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Wartość pomocy to prawie 44 tys. złotych. Koszty transportu pokrył samorząd województwa pomorskiego.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2022 roku sprzęt medyczny – również kupiony i przygotowany przez Szpitale Pomorskie – trafił do Wielospecjalistycznego Klinicznego Szpitala Ratownictwa Medycznego i Intensywnej Opieki we Lwowie.

  • ikonaOpublikowano: 30.01.2023 10:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 30.01.2023 15:53
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także

Najnowsze