Co nowego

Depesza kulturalna

Kolaż zdjęć, od lewego górnego zgodnie z ruchem wskazówek zegara: spektakl o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, Dyskusyjny Klub Książki, Teatrzyk Bezwstydny, wystawa Nowe Znaczenie. Źródło: materiały promocyjne

Kolaż zdjęć, od lewego górnego zgodnie z ruchem wskazówek zegara: spektakl o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, Dyskusyjny Klub Książki, Teatrzyk Bezwstydny, wystawa Nowe Znaczenie. Źródło: materiały promocyjne

Wystawy, spektakle, filmy, książki, taniec, warsztaty plastyczne… Zapraszamy na przegląd, dostępnych dla każdego wydarzeń kulturalnych od gdyńskich instytucji kultury.



Po nitce do kłębka

Po nitce do kłębka


Biblioteka Obłuże
zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na ludowe warsztaty, których bohaterami będą zwierzęta gospodarskie. W programie: spotkanie z owcami Tosią i Amy oraz prezentacja procesu obróbki wełny – mycia, rozczesywania i przędzenia. Spotkanie poprowadzą goście z Zagrody Powroty. Prowadząca posiada certyfikat wydany przez PZZ i PZP.

Zapisy telefoniczne: 58 625 08 16 bądź elektroniczne: filianr1@bibliotekagdynia.pl

Wydarzenie sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego – projekt „Warsztaty kreatywno-edukacyjne w bibliotece na Obłużu”.

Warsztaty odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Rodziców poprosimy o wypełnienie zgody/oświadczenia na udział dziecka w zajęciach. Przed wydarzeniem należy zapoznać się z regulaminem biblioteki na czas pandemii, który znajduje się na stronie internetowej Biblioteki Gdynia.

Poniedziałek, 25 października, godz. 17.00

Biblioteka Obłuże, ul. Boisko 6, Gdynia


Potwory w bibliotece

Potwory w bibliotece


O nie! Bibliotekę Gdynia opanowały potwory! Przedziwne stwory wypełzły zapewne spomiędzy stronic niedomkniętych książek. Wszystkie odważne dzieci są proszone o pomoc w ich złapaniu!

Biblioteka Śródmieście zaprasza na warsztaty, na których poznamy niesamowite monstra z całego świata, wspólnie wyczarujemy straszne haloweenowe maski i przegonimy strachy!

Come to Biblioteka Śródmieście and hear the stories of creatures from all over the world! You'll get to do your own monstrueuse mask just in time for Halloween!

Zajęcia dla dzieci i rodziców będą prowadzone po angielsku przez dzielną pogromczynię smoków wprost ze słonecznej Italii.

Zapisy: nr tel. 58 661 66 48, adres e-mail: filianr2@bibliotekagdynia.pl.

Poniedziałek, 25 października, godz. 17.00

Biblioteka Śródmieście, ul. Władysława IV 7-15, Gdynia


A ponad ziemią z kulami latały diamenty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim

A ponad ziemią z kulami latały diamenty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim


Konsulat Kultury i Gdyńskie Centrum Kultury
zapraszają na przedstawienie o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim.

Postaci poety i okoliczności, w jakich powstawały jego wiersze, nikomu nie trzeba przedstawiać. Któż z nas nie słyszał nazwiska: Baczyński? Któż z nas nie słyszał o dramacie powstania, hekatombie miasta i bestialstwie oprawców? Konia z rzędem tym, którzy słyszeli i poznali historię wielkiej miłości Baczyńskiego, znają postać tej jednej, jedynej, wybranej, ukochanej i… również, podobnie jak młody Kamil, zamordowanej przez hitlerowskich barbarzyńców. Miała zaledwie 19 lat.

Reżyser przedstawienia – Przemysław Tejkowski z wielką umiejętnością łączy teksty liryczne i piękno poetyckiej frazy z brutalną prozą rzeczywistości, w jakiej przyszło żyć i kochać tak młodym przecież ludziom. Reżyser z wprawą linoskoczka balansuje pomiędzy tym, co wzniosłe i tragiczne, a tym, co śmieszne i zabawne. Mówimy, że nie można pogodzić ognia z wodą. Tejkowski udowodnił, że jednak można, gdy jest pomysł, są aktorzy i… genialne teksty genialnego poety. Litera tekstu wierszy jest ogromnym atutem spektaklu, drugi to aktorstwo… Do wierszy każdy z nas ma dostęp. A żeby podziwiać aktorów w teatrze, trzeba sobie zadać trud przyjścia, obecności, skupienia. To wysiłek, na który nie tylko warto, ale i trzeba się zdobyć.

Reżyseria: Przemysław Tejkowski
Obsada: Adrianna Kieś, Przemysław Tejkowski

Wstęp wolny – odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie Konsulatu Kultury.

Poniedziałek, 25 października, godz. 19.00

Konsulat Kultury / Gdyńskie Centrum Kultury, ul. Jana z Kolna 25, Gdynia


Rytmiczny wtore w bibliotece

Rytmiczny wtorek w bibliotece


Biblioteka Gdynia
zaprasza na szereg zajęć dla dzieci łączących rytm, rym, ruch i muzykę.

„Rytm, ruch, rym w Bibliotece Chylonia” to zajęcia rytmiczno-muzyczne przeznaczone dla dzieci od 3 do 6 lat, podczas których gramy na instrumentach, poznajemy dźwięki, tańczymy, wystukujemy rytm, słuchamy wiersza oraz wykonujemy prostą pracę plastyczną.

Cykl spotkań ruchowych poprowadzonych przez Katarzynę Janiszewską, muzykoterapeutę, nauczycielkę, autorkę książki „Tupanki, klaskanki, dla dzieci rytmiczanki, czyli 100 zabaw z najmłodszymi”.

Zapisy telefoniczne: 58 623-00-11 lub elektroniczne: filianr12@bibliotekagdynia.pl

Wtorek, 26 października, godz. 17.00-18.15
Biblioteka Chylonia, ul. Opata Hackiego 33, Gdynia


Biblioteka Śródmieście
zaprasza dzieci do 6. roku życia wraz z opiekunami na rytmiczno-muzyczne zajęcia integracyjne. W trakcie wydarzenia będziemy budować pozytywne relacje w grupie, kształtować wrażliwość muzyczną i wyczucie rytmu, usprawnimy koordynację ruchową, ale przede wszystkim będziemy dobrze się bawić.

Zapisy: filianr2@bibliotekagdynia.pl 

Wtorek, 26 października, godz. 17.00-19.00
Biblioteka Śródmieście, ul. Władysława IV 7-15, Gdynia


Biblioteka Oksywie
zaprasza dzieci do 6. roku życia wraz z opiekunami na integracyjne zajęcia rymiczno-muzyczne. Celem zajęć jest budowanie pozytywnych relacji w grupie, kształtowanie u dzieci wrażliwości muzycznej i wyczucia rytmu, a także usprawnianie koordynacji ruchowej i dobra zabawa!

Wtorek, 26 października, godz. 17.00
Biblioteka Oksywie, ul. Podchorążych 10A, Gdynia


Teatr Magicznych Bajek

Teatr Magicznych Bajek


Biblioteka Obłuże
zaprasza wszystkich chętnych od 3 do 100 lat do świata żywiołów, magicznych sztuczek i scenicznej zabawy, czyli na przedstawienie „Początek" w wykonaniu Teatru Magicznych Baniek - historię człowieka, który odkrywa magię. Delikatnie, krok po kroku zbliża się do poznania i okiełznania żywiołu baniek mydlanych. Ogląda je, dotyka, zaczyna się ich uczyć, aby odkryć radość w swobodnej zabawie.

Spotkanie z Teatrem Magicznych Baniek to gwarancja familijnej zabawy! Aktor przenosi widzów w oniryczny świat teatru i magii. Kosmos bańkowy, w którym grawitacja nie istnieje, a ulotne struktury naprzemiennie pękając, to przenikając się ze sobą, tworzą sekwencję niezapomnianych wrażeń... działań, z których każde mogłoby pretendować do osobnego talent show!

Zapisy: e-mail: filianr1@bibliotekagdynia.pl, telefoniczne: 58 625 08 16

Spektakl odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, rodziców prosimy o wypełnienie zgody/oświadczenia na udział dziecka w spektaklu. Przed wydarzeniem prosimy o zapoznanie się z regulaminem Biblioteki na czas COVID na stronie Biblioteki Gdynia.

Wtorek, 26 października, godz. 17.00

Biblioteka Obłuże, ul. Boisko 6, Gdynia


Razem przy popcornie

Razem przy popcornie


Biblioteka z Pasją
zaprasza wszystkich pasjonatów kina, dobrej zabawy i szukających wzruszeń wtorek na seans filmowy „Razem przy popcornie. Włączające seanse filmowe dla każdego”.

Biografie na ekranie: „Czas mroku”, reż. Joe Wright, USA / Wielka Brytania

W pierwszych dniach II wojny światowej, gdy Francja chyli się ku upadkowi, Wielka Brytania stoi przed widmem rychłego najazdu wojsk niemieckich. Gdy armia nazistów wydaje się niepowstrzymana, a na plażach Dunkierki stacjonują wojska alianckie, przyszłość Europy Wschodniej jest w rękach nowo wybranego premiera Wielkiej Brytanii – Winstona Churchilla (nominowany od Oscara Gary Oldman). Manewrując między politycznymi rywalami, musi dokonać ostatecznej decyzji: negocjować z Hitlerem i ocalić naród brytyjski przed przerażającymi skutkami wojny albo wezwać lud do walki, narażając na niespotykane dotąd niebezpieczeństwo.

Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy: pasja@bibliotekagdynia.pl

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen – różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury – modelowe rozwiązania polskie i norweskie”.

Wtorek, 26 października, godz. 18.00-20.00

Biblioteka z Pasją, al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia


Ściana zaczarowana – czytanie książek dla dzieci

Ściana zaczarowana – czytanie książek dla dzieci


Muzeum Miasta Gdyni
zaprasza dzieci wieku przedszkolnym oraz I-II klas szkół podstawowych wraz z opiekunami na czytanie książek, do których ilustracje wykonywała Bożena Truchanowska.

Ilustracje pomagają czytelnikowi wyobrazić sobie konkretną historię. Pomagają również dokładniej określić charakter postaci czy przedmiotów, o których autor wspomina w tekście. Jednak ilustracja nie jest jedynym portalem do bajkowego świata. Najlepszym bowiem, jest nasza wyobraźnia.

W ten, niesamowity świat wyobraźni będziemy przenosić się w każdą drugą środę miesiąca o godzinie 11:00.

Zapisy oraz wszelkie pytania dot. dostępności terminów można kierować do koordynatorki Patrycji Wójcik, mailowo: p.wojcik@muzeumgdynia.pl.

Środa, 27 października, godz. 11.00

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A.


Zakon Rycerzy Zaginionego Woluminu – DKK dla dzieci

Zakon Rycerzy Zaginionego Woluminu – DKK dla dzieci


Biblioteka Wzgórze
zaprasza na spotkanie Zakonu Rycerzy Zaginionego Woluminu - Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Tym razem porozmawiamy o książce „Czarnoksiężnik z krainy Oz" L. Franka Bauma - powieści przygodowej należącej do ścisłego kanonu literatury dziecięcej, pierwszej powieści fantasy dla dzieci. Opisuje historię małej Doroty przeniesionej z pieskiem Toto przez trąbę powietrzną do magicznej Krainy Oz. Aby wrócić do rodzinnego Kansas, dziewczynka musi dotrzeć do mieszkającego w Szmaragdowym Grodzie Czarnoksiężnika Oza. Po drodze spotyka barwne postacie, które jak ona szukają pomocy: Stracha na Wróble, któremu brak rozumu, Blaszanego Drwala ubolewającego nad brakiem serca i Lwa cierpiącego z powodu niedostatku odwagi. Kiedy gromadka dotrze do Czarnoksiężnika Oza, okaże się, że to dopiero początek niespodzianek i przygód.

Na spotkanie obowiązują zapisy: b.jasek@bibliotekagdynia.pl 

Środa, 27 października, godz. 17.30- 19.00

Biblioteka Wzgórze, ul. Biskupa Dominika 3, Gdynia


Spotkania wokół „Klimaksu”: Antropocen / Antropocień

Spotkania wokół „Klimaksu”: Antropocen / Antropocień


Muzeum Emigracji
zaprasza na spotkanie wokół „Klimaksu” z prof. dr hab. Ewą Bińczyk.

W jaki sposób wyzwolić świat spod dominującego spojrzenia człowieka? Czy opowieść może być receptą na zagrożenia, z którymi się mierzymy – czy i jak może pomóc w ochronie ziemskiego życia? Jak przeformułować koncepcję praw człowieka, by podmiotowe prawa zostały zapewnione również innym istnieniom? W jakim sensie śmierć może być doświadczeniem jednoczącym?
O relacji człowieka z przyrodą, naszym wpływie na środowisko naturalne, o „ludzkich” i „nie-ludzkich” mieszkańcach Ziemi oraz o tym, co nas czeka w dobie kryzysu klimatycznego porozmawia Filip Springer z prof. dr hab. Ewą Bińczyk, autorką książki ,,Epoka człowieka. Retoryka i marazmu antropocenu" oraz dr Andrzejem Marcem, autorem książki „Antropocień – filozofia i estetyka po końcu świata” (2021).

Więcej o bohaterach spotkania w wydarzeniu na Facebooku 

Rozmowa tłumaczona na Polski Język Migowy.

Środa, 27 października, godz. 18.30

Muzeum Emigracji - Magazyn Tranzytowy (koło Globusa), ul. Polska 1, Gdynia

Spotkanie będzie transmitowane na muzealnym kanale YouTube


DKK dla dorosłych

DKK dla dorosłych


Biblioteka Pogórze
zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Rozmowa toczyć się będzie wokół fabuły stworzonej przez Margaret Atwood w utworze „Opowieść Podręcznej” i jej graficznej adaptacji autorstwa Renée Nault, ukazujących świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem.

Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość. Ale Freda pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Ale tego świata już nie ma…

Spotkanie ma charakter otwarty, nie obowiązują zapisy.

Czwartek, 28 października, godz. 17.00

Biblioteka Pogórze, ul. Admirała Kazimierza Porębskiego 21, Gdynia


Warsztaty kreatywne z Magdaleną Studzińską

Warsztaty kreatywne z Magdaleną Studzińską


Biblioteka Chylonia
zaprasza dzieci na zajęcia plastyczne rozwijające kreatywność oraz percepcję wzrokową. Podczas warsztatów poznamy historię dwóch technik plastycznych - frotażu oraz kolażu. Każdy uczestnik wykona pracę w wybranej technice.

Warsztaty skierowane są do dzieci do lat 12. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy drogą telefoniczną: 58 623 00 11 lun mailową: filianr12@bibliotekagdynia.pl

Czwartek, 28 października, godz. 17.00

Biblioteka Chylonia, ul. Opata Hackiego 33, Gdynia


Filmowe czwartki w Bibliotece Oksywie

Filmowe czwartki w Bibliotece Oksywie


Biblioteka Oksywie zaprasza dzieci i młodzież w czwartki na seanse bajek i filmów familijnych.

Podczas najbliższego seansu czeka nas magiczna i pełna przygód podróż, czyli francuski film „Mały Książę” w reżyserii Marka Osborne’a.

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen - różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury - modelowe rozwiązania polskie i norweskie."

Czwartek, 28 października, godz. 17.00-20.00

Biblioteka Oksywie, ul. Podchorążych 10A, Gdynia


Afrykański taniec

Afrykański taniec


Biblioteka Obłuże
zaprasza dorosłych na warsztaty tańca zachodniej Afryki z muzyką na żywo, które poprowadzi Maria Graczyk - psycholożka z przygotowaniem pedagogicznym, psychoterapeutka i zespół Nandaloo&Cocodjembe.

Warsztaty Afro Dance przeznaczone są dla osób zupełnie początkujących oraz tych, które rozpoczęły już swoją przygodę z tańcem afrykańskim. Na warsztatach uczyć będziemy się choreografii inspirowanych baletem afrykańskim do tradycyjnych rytmów granych na instrumentach takich jak: dundun oraz djmebe.

Taniec afrykański jest niezwykle energiczną formą ekspresji. Wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, zaspokaja potrzebę naturalnego „kontaktu z ziemią" - przez co ugruntowuje i wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie! Taniec w rytm bębnów jest naturalnym odruchem. Muzyk i tancerz stanowią nierozerwalną część, uzupełniają się i wypełniają nawzajem. Ich „rozmowa" wyrażona przez taniec i muzykę jest najpiękniejszą rozmową bez słów.

Na warsztaty ubierzcie wygodne ubrania, które nie krępują ruchów, tańczymy na boso, weźcie koniecznie uśmiechy i wodę, bo będzie gorąco!

Obowiązują zapisy - e-mail: filianr1@bibliotekagdynia.pl, tel.: 58 625 08 16.

Czwartek, 28 października, godz. 17.00

Biblioteka Obłuże, ul. Boisko 6, Gdynia


65. Teatrzyk Bezwstydny

65. Teatrzyk Bezwstydny


Konsulat Kultury i Gdyńskie Centrum Kultury
zapraszają na wydarzenie, podczas którego każdy może wyjść na scenę i pokazać wszystko! Albo cokolwiek. Jeśli śpiewasz, recytujesz, robisz gwiazdy, świetnie obierasz ziemniaki i chcesz się tym podzielić – to miejsce dla Ciebie! Masz piosenkę, którą chcesz sprawdzić przed obcą publicznością? Pracujesz nad nowym numerem? Grasz na gitarze? Śpiewasz? Tańczysz? Robisz beat-box? Jesteś DJ-em? Chcesz się pokazać? Chcesz zagrać „Ostanie dni lata" na ukulele? – to miejsce dla Ciebie! Przyjdź i wejdź na scenę! Nawet 15 sekundowy numer jest warty pokazania! Jeśli lubisz, gdy coś się dzieje ale wolisz nie być w centrum uwagi – przyjdź i usiądź na widowni! A może kolejnym razem znajdziesz się na scenie?

Jak wziąć udział w Teatrzyku Bezwstydnym przeczytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Czwartek, 28 października, godz. 19.00

Konsulat Kultury I Gdyńskie Centrum Kultury, ul. Jana z Kolna 25, Gdynia


Atelier z Romanem

Atelier z Romanem


Jak co piątek, Biblioteka Chylonia zaprasza wszystkich chętnych (od 7 do 100 lat) na warsztaty plastyczne z Romanem Czemplikiem.

Atelier z Romanem to cykl rozmów o sztuce, malarstwie, technikach malowania. Wspólnie z prowadzącym zajęcia będziemy malowali martwą naturę i pejzaże przy wykorzystaniu akwareli, pasteli, kredek oraz węgla.

Piątek, 29 października, godz. 12.00-14.00

Biblioteka Chylonia, ul. Opata Hackiego 33, Gdynia


Miłość – wystawa

Miłość – wystawa


Halo Kultura
zaprasza na wernisaż wystawy prac biżuterii współczesnej (Maria Ostrowska) i fotografii (Katarzyna Anielska).

Pięć wyjątkowych par wpuściło na chwilę autorki prac do swojego świata. Seniorzy, pary nieheteronormatywne, rodzice zostali poproszeni o wymyślenie symbolu ważnego dla swojej drugiej połowy. W ten sposób powstały broszki, symbolizujące miłość i tajny kod, każdej z pięciu zaproszonych par. Wystawę dopełniają zdjęcia zrobione w miejscach szczególnych dla każdej z osób, które zgodziły się pokazać kawałek swojej historii. Zostać bohaterem lub bohaterką wystawy.

Broszki jubilerki Marii Ostrowskiej i zdjęcia fotografki Katarzyny Anielskiej na wystawie „Miłość”, to hołd złożony pięknym, długoletnim związkom.

Wystawa zorganizowana z okazji roku kuratorskiego w Halo Kulturze pod znakiem „=”.

Maria Ostrowska – jubilerka, projektantka, pedagożka. Ukończyła Pedagogikę na Uniwersytecie Gdańskim. Jubilerstwo studiowała na Akademiach Sztuk Pięknych w Aberdeen – Gray’s School of Art i w Edynburgu – Edinburgh College of Art. Jej prace pokazywane były na wystawach w Edynburgu, Aberdeen, Legnicy, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu. Dwukrotnie wyróżniona w konkursie Amberif Design Awards. W 2011 roku założyła markę OM jewellery. Misją OM jest łączenie nowoczesnego designu z kunsztem sztuki złotniczej oraz promocja unikatowej, spersonalizowanej biżuterii. Kolekcje inspirowane są szeroko pojmowaną wolnością, dziką naturą, ukochaną sztuką i minimalizmem.

Katarzyna Anielska — fotografka, graficzka znana jako „Srebrna Kuna”, społeczniczka działająca w swojej ukochanej dzielnicy Działki Leśne w Gdyni. Matka dwóch „żywych sreber” i psa Ninjy. Pasjonatka marketingu. Warsztat fotograficzny udoskonala od pierwszych kroków w liceum plastycznym w Gdyni Orłowie, czyli już od ponad 20 lat! Najlepiej czuje się w fotografii portretowej. Swoje prace prezentowała m.in. na „Nocy Muzeów w Halo Kulturze” z projektem „Śnienie” (2019); w Śródmieściu Gdyni z projektem „Kontakt Wzrokowy” (2021); czy w Tekla Studio na Open House Gdynia (2019). Autorka instagramowego pamiętnika @nieanielskie robionego telefonem komórkowym.

* Projekt grafiki: Katarzyna Anielska

Wernisaż wystawy:
Piątek, 29 października, godz. 18.30
Wystawa otwarta od 29.10.2021 do 15.11.2021 (Pon – Pt 10:00 – 17:00, Sob 10:00 – 15:00)

Halo Kultura, Miejskie Hale Targowe, box 348, ul. Wójta Radtkego 36, Gdynia

Nowe Znaczenie – wystawa

„Nowe Znaczenie” – wystawa


Halo Kultura
zaprasza na wernisaż wystawy „Nowe Znaczenie” w obszarach: rysunek, malarstwo, instalacja, fotografia, assemblage, video.

Nowe znaczenie to nowa myśl i nowa teoria.
Nadanie nowego sensu jednej formie w nową formę.
Nowy przekaz jaki artysta nadaje światu.
Nowe znaczenie jako nowy stan
Nowe znaczenie jako nowy kształt
Nowe znaczenie jako nowa/nowy ja
Nowe znaczenie to również ukazanie nowego sensu dla uznanego bezsensu.
To nadanie znaczenie dla czegoś bez znaczenia. Pochylenie się nad ukrytym wnętrzem, nieodkrytej wartości, którą może nadać artysta, twórca, kreator. Ukazanie nowej jakości o nowej innej odsłonie.

Z nadesłanych propozycji zgłoszonych do OPEN CALL w wystawie NOWE ZNACZENIE udział wezmą:
Agnieszka Lisowska – prace malarskie pt. Osobowości
Zuzanna Śmigielska – instalacja video pt. Witraż Monidło
Tomasz Matuszczak – Instalacja przestrzenna
Sebastian Walczak – kolaże-technika własna
Krzysztof Winciorek – fotografia pt. Tu jesteś
Dawid Wojtalewicz – assemblage – instalacja malarska
Kuratorka wystawy Anna Julia Lewandowska.

Kontakt: onegallery.office@gmail.com

W wydarzeniu wezmą udział projekty towarzyszące członków Halo Kultura
Joanna Borowiec – projekt pt. Przejście
Maria Ostrowska – projekt pt. Miłość
Ewa Staśkiewicz – otwarta pracownia malarska

Piątek, 29 października, godz. 19.00
Wystawa będzie dostępna do 29 listopada br.

Halo Kultura, Miejskie Hale Targowe, ul. Wójta Radtkego 36, Gdynia

  • ikonaOpublikowano: 25.10.2021 14:43
  • ikona

    Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 27.10.2021 18:58
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Najnowsze