Co nowego

Depesza kulturalna - malowanki, ebooki, teatr, kino

Depesza kulturalna - malowanki, ebooki, teatr, kino

Depesza kulturalna - malowanki, ebooki, teatr, kino

28.03.2020 r.

Przed nami kolejny kulturalny weekend domowy. Dzięki Bibliotece Gdynia i Gdyni Kulturalnej na pewno nie będziemy się nudzić - spektakl teatralny, filmy, książki, a dla dzieci malowanki i zgadywanki.

Ebook dla dzieci i młodzieży "Koronawirus"
Darmowy ebook dla dzieci i młodzieży pt.: "Koronawirus"

Wydawnictwo Olesiejuk oddaje w ręce czytelników darmową książkę elektroniczną ilustrowaną przez Ewę Podleś. Książka jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec.
Ebook dla dzieci "Koronawirus"

Łamigłówki i malowanki dla dzieci w wieku 3-6 lat od wydawnictwo GREG
Łamigłówki i malowanki dla dzieci w wieku 3-6 lat od wydawnictwo GREG
Pakiet darmowych materiałów dla dzieci udostępnionych przez wydawnictwo GREG.
Zagadki i malowanki

Krótka historia Solidarności 1980-1989
Darmowe ebooki od Europejskiego Centrum Solidarności
Pakiet darmowych ebooków o tematyce historycznej i społecznej od Europejskiego Centrum Solidarności, gdańskiej instytucji kultury, której celem jest upowszechnienie dziedzictwa „Solidarności” w Polsce i innych krajach oraz czynne uczestnictwo w budowie tożsamości europejskiej.
Ebooki ECS

"Zbrodnia i kara"
Animacja Piotra Dumały "Zbrodnia i kara" od Ninateki:
Hipnotyzująca wizualnie animacja Piotra Dumały powstawała niezwykle czasochłonną, autorską metodą. Potrzeba było ponad trzech lat (!), aby stworzyć niecałe 29 minut filmu. Artysta igłą i skalpelem rysuje na pomalowanej ciemną barwą płycie gipsowej, uzyskując tym samym efekt przypominający nieco malarstwo olejne. To estetyka doskonale oddająca nastrój powieści Fiodora Dostojewskiego – mroczna, oniryczna, oszczędna w środkach.
Do oddania emocji nie potrzeba żadnych słów, cała ekspresja mieści się w oczach postaci, wyrazistych gestach i nastrojowych scenografiach, którym towarzyszy poruszająca muzyka Janusza Hajduna. To historia pełna symboli, zarówno zaczerpniętych wprost z oryginału, jak i zupełnie świeżych, dodanych dzięki wizji reżysera, który przedstawia nam nowe oblicze Raskolnikowa.
Zbrodnia i kara

Podziel się książką z seniorem
Akcja "Podziel się książką z seniorem"
Podziel się książką z seniorem to akcja społeczna księgarni Gandalf i samorządowych instytucji zajmujących się kulturą i zdrowiem publicznym. Celem partnerstwa publiczno-prywatnego jest pomoc w dostępie do kultury literackiej osobom wykluczonym ze względu na wiek, bądź ze względów ekonomicznych. Wiemy, że seniorzy to oddani czytelnicy i pasjonaci dobrej literatury. Jednak nie zawsze mają możliwość skorzystać z najnowszej oferty księgarskiej. Wspólnie chcemy umożliwić seniorom rozwój osobisty i podarować im wiele wspaniałych, ciepłych wieczorów z książką!
Gandalf.pl - podziel się książką z seniorem

"Zacznijmy to jeszcze raz"
Spektakl komediowy "Zacznijmy jeszcze raz"
Konsulat Kultury / Gdyńskie Centrum Kultury zapraszają na spektakl komediowy online w reżyserii Aleksandry Wolf "Zacznijmy jeszcze raz".
Ona – terapeutka uzdrawiająca związki małżeńskie. On – pacjent rujnujący związek małżeński. Ona – opanowana, kompetentna i przewidywalna. On – nieopanowany, niekompetentny i nieprzewidywalny. Wszystko jasne. Czyżby? Przyjdzie im rozegrać pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi. Wiele masek (ich czy waszych?) przyjdzie im zerwać, wiele grzechów (ich czy waszych?) przyjdzie im zdemaskować, wiele błędów… przyjdzie im naprawić.
Premiera: 27.03.2020. godzina 20.00
"Zacznijmy jeszcze raz"

Kultura łączy siły
Kultura łączy siły
Gdynia Kulturalna ma specjalną propozycję dla tych, którzy chcą popracować ze swoim... głosem. Dziś o 18.00 zaprasza na warsztaty "Sztuka mówienia" prowadzone przez dr Grzegorza Piotrowskiego.
A na 20.00 proponuje nieco klasyki - wyjątkowy koncert zrealizowany w Szkole Muzycznej I i II st. i im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni.
Gdynia Kulturalna

"Stany przeszłe"
Film "Stany przeszłe" reż. Olga Blumczyńska
Gdynia Kulturalna poleca pierwszą filmową produkcję Muzeum Emigracji w Gdyni - "Stany przeszłe" w reżyserii Olgi Blumczyńskiej. Wyświetlana na festiwalach filmowych w Europie Ameryce Północnej i Azji. Film zdobył nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego na 2018 Greenpoint Film Festival w Nowym Jorku oraz wyróżnienie za film "wyrażający poszukiwania nowej formuły „polskości" na emigracji" na warszawskim Festiwalu Filmów Emigracyjnych "Emigra" w 2018 roku. "Stany Przeszłe" stały się także elementem pasma „Filmy z Gdyni" na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
"Stany przeszłe"