Co nowego

Dla tych, którzy tworzą. ProductCamp #wGdyni

Korytarz PPNT Gdynia. Tłum ludzi w kierunku ściany z zielonymi plakatami

Jedna z wcześniejszych edycji ProductCamp w Gdyni. Specjaliści zajmujący się tworzeniem cyfrowych produktów i usług spotkają się ponownie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, fot. mat. prasowe organizatorów

13.05.2022 r.

Designerzy, badacze, analitycy, startupowcy i inni, setki inspiracji i dopracowanych pod każdym względem projektów oraz niezliczone pokłady wiedzy dla uczestników – zbliża się ProductCamp, czyli dwudniowe wydarzenie dla osób związanych z projektowaniem usług i produktów cyfrowych w centralnej Europie. Już 2 i 3 czerwca konferencja zagości w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.


Największa konferencja poświęcona cyfrowym produktom w Europie Centralnej odbędzie się w Gdyni. Gdyńskie PPNT przez dwa dni będzie areną rozmów, prelekcji i warsztatów, w których wezmą udział specjaliści z ponad 20 krajów całego świata, w tym Stanów Zjednoczonych, Kanady, Tajwanu czy Australii.

To ProductCamp, czyli dwudniowe wydarzenie dla branżowych specjalistów zajmujących się na co dzień nie tylko projektowaniem, ale także zarządzaniem nowoczesnymi produktami i usługami w cyfrowej formie – czyli praktyczna wiedza m.in. dla designerów, badaczy, analityków, managerów czy startupowców. Swoimi doświadczeniami podzielą się z uczestnikami eksperci, którzy wcześniej pracowali przy produktach i usługach cyfrowych dla światowych gigantów: IKEA, Github, Google, Zalando, Revoluta, Netflixa, Apple, Lego, UEFA i innych.

To już 9. edycja tej konferencji. Odbędzie się dokładnie 2 i 3 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia: nowoczesnym centrum innowacji, wspierającym startupy i promującym nowe technologie.

- Gdynia po raz kolejny jest gospodarzem wydarzenia o charakterze konferencji, ProductCamp 2022 i jest to dla nas wielka przyjemność i duma. Celowo użyłam określenia „wydarzenie o charakterze konferencji”, bo jak sami organizatorzy podkreślają, formuła spotkań jest nietypowa i niekonferencyjna. A dla Gdyni, miasta nowoczesnego i otwartego na nowe idee, ten rodzaj podejścia do tematyki okołobiznesowej jest bardzo bliski. Tym bardziej, że od wielu lat aktywnie inwestujemy w transformację internetową i biznes produktów cyfrowych. Po przerwie związanej z pandemią nareszcie możemy spotkać się bezpośrednio w Gdyni. Jestem przekonana, że uczestnicy Produkt Camp 2022 będą czerpali inspirację zarówno z treści wykładów, dyskusji i spotkań, jak i z atmosfery naszego współczesnego miasta, łączącego w sposób harmonijny miejskość i naturę – mówi Katarzyna Gruszecka Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki

Jedna z wcześniejszych edycji ProductCamp w Gdyni, fot. mat. prasowe organizatorów
Jedna z wcześniejszych edycji ProductCamp w Gdyni, fot. mat. prasowe organizatorów

Unikalna formuła ProductCampu to tzw. barcamp - opiera się na trzydziestominutowych wystąpieniach podczas równoległych sesji. Agenda powstaje rano, kiedy wszyscy prelegenci wybierają godzinę swojej prelekcji i wpisują tematy na specjalnie przygotowaną tablicę. Przed każdą turą, w krótkiej zapowiedzi, prezentują swoje tematy oraz wskazują, w jakiej formie je zrealizują. Na uczestników czekają m.in. prezentacje, dyskusje, analizy, case studies i prezentacje metod badawczych.

Oprócz tego na uczestników czekają występy głównych prelegentów, w tym między innymi Tobiasa Ahlina - Staff Design Engineera w GITHUB, Bartka Pucka - Strategy & Operation Managera w IKEA, Agi Szóstek - strategicznej projektantki doświadczeń i autorki „Strategii Umami” czy Ilya Blokha - konsultanta Product Management.

Jedna z wcześniejszych edycji ProductCamp w Gdyni, fot. mat. prasowe organizatorów
Jedna z wcześniejszych edycji ProductCamp w Gdyni, fot. mat. prasowe organizatorów

Partnerami strategicznymi ProductCamp 2022miasto Gdynia i Centrum Obsługi Inwestora Invest in Gdynia. Wydarzenie wspierają też Packhelp, TIDIO, Postdata i Allegro.

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej, productcamp.pl.