Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Co nowego

Do odważnych świat należy!

Odważne szkoły poszukiwane // fot. fundacja Gdyński Most Nadziei

Odważne szkoły poszukiwane // fot. fundacja Gdyński Most Nadziei

14.02.2020 r.

Fundacja „Gdyński Most Nadziei”, która jest pomysłodawcą i realizatorem kampanii społecznej „Odważni Wygrywają - profilaktyka raka jądra”, po raz kolejny rusza do gdyńskich szkół ponadpodstawowych z prelekcjami na temat profilaktyki i samobadania pod kątem wczesnego wykrycia raka jądra. Spotkania są bezpłatne i dotyczą uczniów urodzonych w latach 2002-2003.

Kampania skierowana jest do mężczyzn w wieku 17-35 lat, czyli do grupy najwyższego ryzyka. Lekarze potwierdzają, że mężczyźni zgłaszają się do nich zbyt późno. Raka jądra dałoby się w niektórych wypadkach wyleczyć w 100%, pod warunkiem wczesnej diagnozy.

Głównym celem akcji „Odważni Wygrywają” jest zwiększenie świadomości społecznej na temat tego, jak ważne jest częste samobadanie jąder w celu wykrycia ewentualnych zmian chorobowych. 

Zawsze w listopadzie, podczas Międzynarodowego Miesiąca Walki z Męskimi Nowotworami, kampania „Odważni Wygrywają” widoczna jest w przestrzeni publicznej. Intensywne działania mają zwrócić uwagę jak największej grupy osób na istotę profilaktyki nowotworowej wśród mężczyzn.
Na stronie internetowej fundacji można znaleźć ogólnopolską bazę lekarzy specjalistów i istnieje możliwość anonimowej konsultacji drogą mailową. 

Kampania społeczna „Odważni Wygrywają - profilaktyka raka jądra” objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdyni, Wojciecha Szczurka i współfinansowana ze środków gminy przekazanych przez Gdyńskie Centrum Zdrowia.
 
Więcej informacji o kampanii na stronie www.odwazni.com i na Facebooku.