Co nowego

Dołącz do Odważnych Szkół!

Program „Odważna Szkoła” jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych – młodzieży w wieku od 17 do 20 lat // mat. prasowe

Program „Odważna Szkoła” jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych – młodzieży w wieku od 17 do 20 lat // mat. prasowe

11.05.2021 r.

Bądź odważny i badaj się! Fundacja „Gdyński Most Nadziei”, organizator kampanii społecznej „Odważni Wygrywają – profilaktyka raka jądra”, zaprasza gdyńskie szkoły ponadpodstawowe do udziału w programie edukacyjnym z zakresu profilaktyki raka jądra.


Nowotwór jądra stanowi aż 25% zachorowań w grupie wiekowej między 17. a 35. rokiem życia. Prawdopodobieństwo zachorowania wzrasta po 15. roku życia. Jednocześnie rak jądra ma najwyższy współczynnik wyleczalności sięgający nawet 100% – pod warunkiem wczesnego wykrycia – i tu duża rola profilaktyki. Dlatego program „Odważna Szkoła” jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych – młodzieży w wieku od 17 do 20 lat.

Edukacja z zakresu profilaktyki raka jądra jest niezwykle istotna. W wielu przypadkach to właśnie ona ratuje życie młodych ludzi. Program „Odważna Szkoła” ma na celu budowanie świadomości, przełamywanie tabu czy naukę męskiego samobadania. Jednak przede wszystkim chodzi w nim o zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie. Program kierowany jest do młodzieży - zarówno do chłopców, jak i dziewcząt.

Samobadanie jąder. // fot. odwazni.com/samobadanie/
Samobadanie jąder. // fot. odwazni.com/samobadanie


Niezbędna wiedza w zasięgu ręku


Już teraz na stronie Odważni Wygrywają można znaleźć broszurę nt. samobadania. Materiały edukacyjne są również na Facebooku.

Jeśli pojawią się pytania na temat profilaktyki raka jądra, warto zadzwonić pod numer telefonu 601 508 525 lub napisać maila na adres: info@odwazni.com. Specjaliści są gotowi, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dołącz do Odważnych!


Aby dołączyć do programu „Odważna Szkoła”, wystarczy wysłać zgłoszenie na adres mailowy: info@odwazni.com, podając dane kontaktowe do nauczyciela prowadzącego (e-mail, numer telefonu, adres szkoły).

Szkoły otrzymają pełen pakiet materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, pedagogów i/lub psychologów szkolnych, które są potrzebne do przeprowadzenia prelekcji na temat profilaktyki raka jądra w prostej i przekonywującej uczniów formie. Materiały merytoryczne zostały opracowane przez najlepszych specjalistów i praktyków: lekarzy onkologów, psychoonkologów, nauczycieli oraz pedagogów.

W pakiecie bezpłatnych materiałów do przeprowadzenia lekcji znajdują się:
  • konspekt lekcji dla nauczyciela/pedagoga, 
  • prezentacja multimedialna,
  • broszura nt.samobadania dla uczniów (pakiet startowy dla szkoły: 100 szt. wersja drukowana + wersja web do własnego wydruku),
  • krótkie filmiki edukacyjne.

Więcej informacji o Programie „Odważna Szkoła” na stronie internetowej www.odwazni.com oraz Facebooku.

Kampania „Odważni Wygrywają” finansowana jest ze środków Miasta Gdyni, przekazanych przez Gdyńskie Centrum Zdrowia.

Grafika programu "Odważne Szkoły". // fot. fb.com/OdwazniWygrywaja
Grafika programu "Odważne Szkoły". // fot. fb.com/OdwazniWygrywaja